phone 0 212 635 40 40 (İstanbul)
phone 0 342 231 11 88 (Gaziantep)

2018 DOĞU KARADENİZ TURU ( 10 )*

17 Ağustos 2018

5 Gece - 6 Gün
KURBAN BAYRAMI ÖZEL

account_balance
Umre
card_travel
Tur
business
Otel
flight
Uçak
Kalkış İli Seçiniz
Alt Kategori Seçiniz
Alt Kategori Seçiniz
Arama Yap
Arama Yap

Genel Bilgiler


DOĞU KARADENİZ

10. TUR - 17 AĞUSTOS 2018 ÇIKIŞLI

Ayder Yaylası, Uzungöl, Perşembe Yayalası ve Şavşat Yaylalarında Konaklama Ayrıcalığıyla
5 GECE YAYLALARIN KALBİNDE KONAKLAMA


Tur Programı

 

 

Buluşma ve Hareket (17 Ağustos 2018 - Cuma)

Akşam saat 18:00’da acentamızda buluşma ve Gaziantep’ten hareket.

Gece yolculuğu ile yolda gerekli molaları vererek Amasya’ya hareket.

 

 

 

 

ordu-boztepe1.GÜN / GAZİANTEP> AMASYA> SAMSUN> ORDU;
(18 Ağustos 2018 - Cumartesi)

Sabah saatlerinde gözlerimizi tarih ve doğanın harman olduğu Amasya da açıyoruz. Ferhat ile Şirinin aşkına tanıklık etmiş şehirde büyük aşkın hikayesini dinliyor ve Amasya şehrindeki gezilerimize başlıyoruz. Amasya’yı daha yakından tanımamıza vesile olacak Amasya minyatür müzesini geziyoruz. Yeşilırmak kıyısı boyunca gezilerimize devam ediyoruz. Tarihi Osmanlı saat kulesini, Amasya konaklarını, antik çağdan kalma Amasya kalesini ve Kaya mezarlarının muhteşem atmosferine tanıklık ediyor ve resimleme şansı buluyoruz. Sonrasında Yeşilırmak manzarası ve su sesi eşliğinde alınacak Açık Büfe Sabah kahvaltı için restoranımıza doğru ilerliyoruz. Bu mükemmel kahvaltı sonrası Amasya ile vedalaşıp bir sonraki gezi noktamız olan Samsun’a doğru hareket ediyoruz. Millî mücadelenin ateşinin yakıldığı ilk adım anıtına gelip burada kurtuluş savaşının başlama hikayesini dinliyor ve Atatürk heykeli anıtının önünde toplu fotoğraf çekinerek anı ölümsüzleştiriyoruz. Samsun’dan ayrıldıktan sonra, Ordu ya doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeğimiz Ordu Fatsa yol üzerindeki meşhur et köftecisinde alıyoruz (EKSTRA). Teleferik ile Ordu Boztepe’ye çıkarak deniz, şehir ve orman üçgenin eşsiz manzarasına karşı çaylarımızı yudumluyor ve manzaranın tadını çıkarıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Canik dağlarının en yüksek yerlerinden 1500 rakımlı Aybastı Perşembe yaylasının kalbindeki Belen Yayla Otelinde.

Sabah Kahvaltısı: Lalehan Otel: Açık Büfe Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: (EKSTRA) Yalıköy Köftecisi Burhan Ay: Rehber tavsiyesi: Izgara Köfte
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Belen Yayla Oteli
Rota: Gaziantep - Amasya(585km), Amasya - Samsun(130km), Samsun - Ordu(145km), Ordu - Aybastı (90km)
Otele Giriş Saati: 20:00

Günün Aktiviteleri: Amasya Şehir ve Müze Gezileri, Samsun İlk Adım Anıtı Hatıra Fotoğrafı, Ordu Boztepe Gezisi

 

 

 

uzungöl2.GÜN / ORDU> GİRESUN> TRABZON;
(19 Ağustos 2018 - Pazar)

Açık büfe kahvaltıyı otelimizde Perşembe yaylasının eşsiz manzarasına karşı alıyoruz ve bu eşsiz doğa harikasını baştan sona keşfetmeye başlıyoruz. Seyir tepesinde birbirinden harika Perşembe yaylası mendereslerinin seyrine doyuyoruz ve Giresun’a doğru harekete geçip, bölgenin has ürünü olan fındığın tadına bakıyor ve dileyen misafirlerimizin satın alması için kısa bir zaman veriyoruz. Öğle yemeğinde Trabzon’un eşsiz lezzetlerinin tadına bakıyoruz(EKSTRA). 13. Yüzyıldan kalma Bizans eseri kiliseden dönüştürülen Cami ve Müze atmosferini tek bir noktada yaşamamıza vesile olan Küçük Ayasofya’yı geziyoruz. Trabzon’a has el emeği göz nuru gümüş kazaziye mağazasına uğrayıp ürünlerinin yapım aşamalarına şahitlik ediyoruz. Dileyin misafirlerimiz manevi değerine paha biçilemeyen gümüş hediyelik eşyalardan alabilirler. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerinde kayaya oyularak inşa edilmiş Sümela Manastırının mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. 1250mt yükseklikte bulunan Sümela Manastırını gezerken rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha etkileneceksiniz. (Sümela Manastırı'nda yapılan restorasyon çalışmaları nedeniyle manastır, 22 Eylül 2015 tarihinden itibaren geçici süreyle ziyarete kapatılmıştır. Restorasyon süresi belli olmadığından, tur tarihinde manastırın kapalı olması durumunda Sümela Manastırı’nın Altındere Milli Parkı içerisinden panoramik fotoğrafı alınacaktır). Zigana Geçidi’nden Gümüşhane sınırına geçtiğimizde Karadeniz ve Doğu Anadolu bitki örtüsü arasındaki keskin ayrıma da canlı şahitlik ediyoruz, meşhur Gümüşhane pestil ve kömesinin tadına bakıyoruz ve yine yol üzerinde bulunan Hamsiköy Sütlacını tadıyoruz. Karadeniz denilince akla ilk gelenlerden biri olan çayın topraktaki filiz halinden başlayıp çay bardaklarımıza kadar gelen hikayesine dinleyip anılarımıza çay toplama serüvenimizi de ekliyoruz. Çayın toplama, kurutulma, işleme ve demleme aşamaları hakkındaki püf noktalarını işin ustasından öğrenip çay fabrikasındaki bizlere ikram edilen çeşitli organik yayla çaylarının tadına bakıyoruz ve yola devam ediyoruz. İsmi üretildiği ilçe ile özdeşleşmiş olan Sürmene Bıçağı Atölyesine gidiyoruz. Sürmene Bıçağı hakkında bilgilendikten ve alışverişimizi yaptıktan sonra Akşam yemeği ve konaklama için Uzungöl’e sıfır mesafedeki yayla otelimize hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeği sonrası Uzungöl’e ulaşmakta hiç zorluk yaşamayacağımız otelimizden çıkıp gölün eşsiz gece manzarası eşliğinde doğa yürüyüşü yapabilirler.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: (EKSTRA) Trabzon İkram Sofrası: Rehber tavsiyesi: Izgara veya Buğulama Levrek
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Uzungöl Yeni Sezgin Otel
Rota: Aybastı - Giresun(135km), Giresun - Trabzon(130km), Trabzon - Maçka(30km), Maçka - Çaykara (100km)
Otele Giriş Saati: 20:00

Günün Aktiviteleri: Perşembe Yaylası ve Menderesler, Ordu Panoramik Şehir Turu, Giresun Panoramik Şehir Turu, Ayasofya Camii ve Müzesi, Trabzon Panoramik Şehir Turu, Altındere Milli Parkı, Sümela Manastırı, Zigana Geçidi, Vatan Çay Fabrikası, Mehmet Kumbasar Sürmene Bıçak Atölyesi
 

 

 

ayder yaylası3.GÜN / TRABZON> RİZE
(20 Ağustos 2018 - Pazartesi)

Sabah açık büfe kahvaltı sonrası öğle vaktine kadar Uzungöl’de serbest zaman veriyoruz. Bu zaman diliminde dileyen misafirlerimiz göl manzarasına karşı çay ve kahvelerini yudumlayabilirler.

Arzu eden konuklarımız için farklı tur alternatifini değerlendiriyoruz.

Karaster – Lustra – Yaylaönü Yaylaları Turu: Uzungöl’de dileyen misafirlerimiz bölge halkının gerçekleştirmiş olduğu kuş bakışı Uzungöl temalı Kaçkar Yaylaları turuna katılabilirler. Bu turda minibüslere binerek Karaster – Lustra – Yaylaönü yaylalarını görmek üzere yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımız üzerinde birçok yayla daha görme şansınız olacaktır. Karaster – Lustra Yaylaönü’nde vereceğimiz molalarda fotoğraflar çekebilir birçok güzelliği aynı anda görebilirsiniz. Karaster yaylasında sizlere ikram edilecek olan taze sağılmış sütün tadına bakıyoruz. (EKSTRA)

Bu muhteşem turun ardından grubumuzla Uzungöl cami önünde buluşuyoruz. Öğle yemeği sonrası tur aracımıza geçerek yolculuğumuza Rize’ye doğru devam ediyoruz. Rize Şehir Merkezinde turumuzu panoramik olarak yapıyoruz. Sonrasında Rize Bezinin tanıtılacağı ve alışverişinin yapılacağı atölyemize varıyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücuttaki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından ismini belirlediği Kıble yönünden alan eşsiz manzaralı Kıble dağı zirvesindeki Hacı Hafız Yusuf Yılmaz Camisi'ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında gürül gürül akan Fırtına deresine hareket ediyoruz. Heyecanlı ve bir o kadar coşkun akan Fırtına deresi eşliğinde Çamlıhemşin’den geçerek Akşam yemeği ve konaklama için 1450 rakımlı Türkiye’nin en temiz hava sahasına sahip Ayder yaylasına çıkıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: (EKSTRA) Uzungöl’de Serbest Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Ayder Oris Ahşap Otel
Rota: Çaykara - Rize(50km), Rize - Çamlıhemşin(65km)
Otele Giriş Saati: 20:00

Günün Aktiviteleri: Uzungöl, Karaster Yayla Turu, Rize Panoramik Şehir Turu, Tekpa Rize Bezi Atölyesi, Kıble Dağ Camisi, Ayder Yaylası

 

 

 

batum gürcistan4.GÜN / RİZE> AYDER YAYLASI
(21 Ağustos 2018 - Salı)

Uyandırma ve Açık Büfe kahvaltı sonrası Ayder yaylasının eşsiz atmosferinde siz değerli misafirlerimize gün boyu serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz yaylada bulunan Kaçkar dağlarının merkezinden gelen, termal suyun çıktığı noktaya kurulan kaplıca tesisinden faydalanabilirler. Otelimizin ön kısmında bulunan ve şenliklerin düzenlendiği “Horon Düzü” çayırında vakit geçirebilir veya yürüme mesafesindeki “Gelin Tülü” şelalesini ziyaret edip fotoğraf çekebilirsiniz.

 

Arzu eden konuklarımız için farklı tur alternatiflerini değerlendiriyoruz.

Zilkale, Çat Vadisi, Palovit Şelalesi, Hazindak yaylası, Pokut yaylası Turu: Çamlıhemşin’de her gün gerçekleştirilen “Muhteşem Yaylalar” turuna başlıyoruz. Fırtına vadisini oluşturan önemli vadilerden olan Çat Vadisi’ne giriş yapıyoruz. İlk olarak Ortan Köyü’nden geçerek SEVDALUK dizisi ve diğer birçok yapımın çekimlerinin de yapıldığı ve eski adı Çinçiva olan Şenyuva Köyü’nü görüyoruz. Burada vadi içerisinde onlarcası olan Taş Köprülerin, geniş ve uzun olanlarından birinde fotoğraf molası veriyoruz. Bu bölgede bulunan ve ülkemizin en yaşlı konakları olan Fırtına Konaklarının arasından Çat Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen Zilkale'ye doğru yola çıkıyoruz. Zilkale’nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Deniz seviyesinden 750mt, Çat Deresi’nden ise 100mt yükseklikte bulunan Zilkale’de geçireceğimiz zamanda, hayatınızın en güzel fotoğraf karelerine ulaşabilirsiniz. Güzel dakikaların ardından daha da yukarı tırmanıp, muhteşem manzarası ve yazı kışa çeviren serinliğiyle ünlü Palovit Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Yaşayacağımız hoş dakikaların ardından Vadi içerisinde yükselmeye devam ediyor 2000 rakımlı Hazindak yaylasına çıkıyor tur kapsamına dahil olan “Mangal Sefası” öğle yemeğini yerken kendimizi daha yüksek rakımlı yaylalara hazırlıyoruz. 2100 rakımlı Pokut yaylasının “Bulut Denizi” eşliğinde en güzel selfilerinizi çekebilirsiniz. (EKSTRA)

RAFTİNG: Fırtına Deresinin buz gibi serin ve hırçın sularında yaklaşık 1,5 saat süren uzun parkurda rafting yapıyoruz. (EKSTRA)

Akşam yemeği ve konaklama için Ayder Yaylasındaki otelimize dönüş sağlıyoruz. (ORİS YAYLA OTELİ)

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: (EKSTRA) Ayder Yaylasında Serbest Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Ayder Oris Ahşap Otel
Rota: Ayder Yaylası
Otele Giriş Saati: 20:00

Günün Aktiviteleri: Ayder Yaylası, Horon Düzü, Gelin Tülü, Kaçkar Yayla Turu, Rafting

 

 

 

borçka karagöl5.GÜN / RİZE> BATUM> ARTVİN
(22 Ağustos 2018 - Çarşamba)

Eşsiz deneyimler edineceğimiz Batum turuna, geçiş kapısındaki yoğunluktan dolayı rehberimizin belirlemiş olduğu saatte uyanma ve Açık büfe kahvaltı sonrasında başlıyoruz. Sınırdan geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum’da ilk olarak küçük bir sahil kasabasında olan Gonio kalesini panoramik görüyoruz. Avrupa Meydanında göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’ni görüp,  Batum’un en güzel yerlerinden biri olan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatan Piazza Meydanına gidiyoruz. Altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Yol üzerinde karşılaştığımız kavuşamayan aşıklar Ali ve Nino’nun anısına yapılmış taş oymayı görüyor ve destanını dinliyoruz. Antik Yunan döneminin ait Zeus heykeli ve Osmanlı döneminden kalma Batum’daki tek cami olan Orta cami ziyareti sonrası Gürcistan’la vedalaşıp VATANIMIZA dönüyoruz. Öğle yemeğini Hopa’da (EKSTRA) aldıktan sonra Borçka ya doğru yola koyuluyoruz. Hemen akabinde mavi ile yeşilin muhteşem uyum içerisinde olduğu Karagöl’e gidiyoruz ve göz ziyafeti ile yalın ayak toprağı tepeleyerek göl etrafında gezinti yapıyoruz. Bölgeyi gezdikten sonra otobüsümüze geri dönüp Karadeniz’in ve belki de Türkiye’nin en ilginç şehri Artvin’e ulaşıyoruz. Artvin şehir merkezi çok dar olup büyük otobüsler içeri girememektedir. Bu nedenle Artvin şehir turumuzu panoramik olarak gerçekleştiriyoruz. Bir başka etkinliğimiz olan Zipline (EKSTRA) için bölgenin en uzun mesafesine sahip Çoruh nehri üzerine kurulmuş aktivite noktamıza gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği GRAND ARTVİN OTEL ' de.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: (EKSTRA) Hopa Ustabaş Lokantası: Rehber tavsiyesi: Haşlama Et Yemekleri
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: GRAND ARTVİN OTEL
Rota: Çamlıhemşin – Sarp Sınır Kapısı(120km), Sarp Sınır Kapısı - Batum(20km), Batum - Hopa(40km), Hopa - Borçka (40km), Borçka - Şavşat (110km)
Otele Giriş Saati: Batum’dan dönüşte Sarp Sınır Kapısı yoğunluğuna göre değişmektedir.

Günün Aktiviteleri: Sarp Sınır Kapısı, Batum Panoramik Şehir Turu, Borçka Karagöl, Zipline, Artvin Panoramik Şehir Turu, Şavşat


 

 

erzurum6.GÜN / ŞAVŞAT> ARDAHAN> KARS> ERZURUM> GAZİANTEP
(23 Ağustos 2018 - Perşembe)

Açık büfe Kahvaltı sonrası Ardahan’dan geçerek Kars’a doğru hareket ediyoruz. Kars kalesini panoramik olarak gezdikten sonra tipik Rus mimarisi kiliseden dönüştürülen Fethiye Camisini ziyaret edip ismi Kars’la özdeşleşmiş nam-ı diğer Eski Kaşar alışverişi sonrası Kaz eti öğle yemeği (EKSTRA) için restorana geçiyoruz. Kurtuluş mücadelemizin Doğu Cephesi olan Sarıkamış Şehitlik Anıtında şehitlerimizi yâd edip Erzurum’a doğru yola çıkıyoruz. Erzurum’da bizi ilk karşılayan Aziziye tabyalarını ve Erzurum’un direniş fitilini ateşleyen Nene Hatun anıtını ziyaret ediyoruz. Bir zamanlar İslam’ın sancaktarlığını yapmış Abdurrahman Gazi (Hz)’nin türbesini ziyaret edip buradaki buz gibi kar suyunu içiyoruz. Türk – İslam sanatının şaheserlerinden Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami ve Yakutiye medresesini rehberimiz anlatımı eşliğinde geziyoruz. Taşhan’da Oltu taşından yapılma tesbih ve gümüş takılara göz atıyor ve hatıra hediyelerimizi aldıktan sonra Akşam yemeği (EKSTRA) için Erzurum’un dillere destan meşhur Cağ kebabı ve Kadayıf dolmasını tadıyoruz. Gaziantep’e doğru yola koyuluyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: (EKSTRA) Kars Kaz Evi: Rehber tavsiyesi: Kaz Eti ve Yöresel Yemekler
Akşam Yemeği: (EKSTRA) Ye Gör Cağ Kebabı: Rehber tavsiyesi: Cağ Kebabı ve Kadayıf Dolması
Konaklama: Dönüş Gün Olduğundan Konaklama Yapılmayacaktır.
Rota: Şavşat – Kars(135km), Kars - Sarıkamış(60km), Sarıkamış - Erzurum(160km), Erzurum – Gaziantep (660km)

Günün Aktiviteleri: Ardahan Panoramik Şehir Turu, Kars Kalesi, Fethiye Camisi, Kars Panoramik Şehir Turu, Sarıkamış Şehitlik, Aziziye Tabyaları, Nene Hatun Anıtı, Abdurrahman Gazi (Hz) Türbesi, Çifte Minareli Medresi, Erzurum Ulu Cami, Yakutiye Medresesi, Erzurum Panoramik Şehir Turu

 

 

 

ANTEP7.GÜN / GAZİANTEP
(24 Ağustos 2018 - Cuma)

Bu muhteşem turdan kalma anılarla sabah saat 07:00’da Gaziantep’e varıyoruz. Bir başka ALTINOLUK TURİZM organizasyonunda buluşmak ümidiyle vedalaşıyoruz.

 

 

 

 

 

DİĞER TARİHLERDEKİ DOĞU KARADENİZ TURLARIMIZ
(İlgili Sayfaya Gitmek İçin Lütfen Tarihlere Tıklayınız.)

1.TUR
15 HAZİRAN 2018
2.TUR
22 HAZİRAN 2018
3.TUR
29 HAZİRAN 2018
4.TUR
06 TEMMUZ 2018
5.TUR
13 TEMMUZ 2018
6.TUR
20 TEMMUZ 2018
7.TUR
27 TEMMUZ 2018
8.TUR
03 AĞUSTOS 2018
9.TUR
10 AĞUSTOS 2018
10.TUR
17 AĞUSTOS 2018
11.TUR
24 AĞUSTOS 2018
12.TUR
31 AĞUSTOS 2018
  13.TUR
7 EYLÜL 2018
 

 

 

 

ÜCRET


İKİ/ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI ÜCRET TABLOSU

Nakit Ödeme

1.175 ₺

Kredi kartı
Tek Çekim

1.200 ₺

5 Taksit

1.200 ₺

5 Taksit

1.200 ₺

5 Taksit

1.225 ₺

5 Taksit

1.225 ₺

 

ÇOCUK ÜCRETLERİ

 • 0-5 yaş çocuk: 25 ₺ (seyahat sigortası bedeli)
 • 6-11 yaş çocuk:  800 ₺  

(Çocuk fiyatlandırmaları iki ebeveyni ile aynı odada kalacak 1.çocuk için geçerlidir. 1'den fazla çocuk için lütfen acentamızla görüşünüz. 6-11 yaş arası çocuklar otobüste koltuk dahil tüm hizmetlerden faydalanmaktadır. 0-5 yaş arası çocuklara otobüste koltuk, Uzungöl-Ayder konaklamalarında yatak ve acenta tarafından verilen yemeklerde öğün verilmemektedir. 0-5 yaş grubu için otobüste koltuk talep edilmesi durumunda istenilecek ücreti lütfen acentamıza sorunuz.)

DAHİL OLANLAR


 • 5 Gece Programda Belirtilen Yayla Otellerinde Konaklama
 • Otellerde Alınacak Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemekleri (Açık Büfe veya Set Menü)
 • İlk Gün Amasya’da Açık Büfe Kahvaltı
 • Amasya Minyatür Müze’si
 • Amasya Şifahane Müze’si
 • Ordu Boztepe Teleferik Ücreti
 • Altındere Milli Park Giriş Ücreti
 • Kaçkar Dağları Milli Park Giriş Ücreti
 • Batum Turunda Kullanılan Ulaşım Aracı Ücreti
 • Borçka Karagöl Minibüslü Tur Ücreti
 • Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Lüks Otobüsle Ulaşım
 • Araç İçerisinde Yapılacak İkramlar
 • 25 Yıllık ALTINOLUK Turizm Güvencesi, Huzur, Gurur ve Mutluluk

DAHİL OLMAYANLAR


 • Otelde Alınacak Yemekler Haricindeki Öğünler
 • Otelde Alınacak Yemeklerde Talep Edilecek Ekstra Yiyecek-İçecekler
 • Öğle Yemekleri
 • Erzurum’da Alacağımız Son Akşam Yemeği
 • İsteğe Bağlı Uzungöl’de Katılacağınız Minibüslü Yayla Turu (Bedeli: 40₺)
 • İsteğe Bağlı Ayder Yaylasında Katılacağınız Minibüslü Yayla Turu (Bedeli: 150₺)
 • İsteğe Bağlı Fırtına Deresinde Rafting (Bedeli: 75₺)
 • İsteğe Bağlı Çoruh Nehrinde Zipline(Bedeli: 25₺)
 • Gürcistan’a Geçişte Alınan Yurtdışı Çıkış Pulu (Bedeli: 15₺)
 • Kişisel Harcamalar

DİĞER AYRINTILAR


Gürcistan-Batum sınırının dönemsel olarak yoğun olmasından dolayı, bazen sınır geçişlerinde gecikme yaşanabilmektedir. Batum gezisi için orjinal haliyle T.C. kimlik numarası yazılı ve resimli olan nüfus cüzdanınızı yanınızda bulundurmayı unutmayınız. (Ehliyetle geçiş yapılamamaktadır!) Ebeveynlerinden (anne veya babası) birisi beraberinde olmayan 18 yaş altı çocuklar, gelmeyen ebeveyninden noter onaylı muvafakatname alarak Gürcistan'a geçiş yapabilmektedir. Muazzaf devlet memurları ve 2014 yılından sonra emekli olmuş devlet memurları Gürcistan'a geçiş için kurumlarından "yurt dışına çıkabilir" izin belgelerini yanlarında bulundurmalıdırlar. Ayrıca bebek dahi olsa nüfus cüzdanlarında fotoğraf yapışık olmayan nüfus cüzdanıyla Gürcistan'a giriş yapılamamaktadır! Gürcistan yasa gereği ülkeye giren turistlerin üzerinde hiç bir ilaç (aspirin bile) bulunmamalıdır. Aksi taktirde bu kişilere yasal işlem uygulanabilmektedir. Gürcistan sınır geçişlerinde yaşanabilecek bu gibi olumsuzluklardan acentamız sorumlu olmayacaktır. Olağan dışı durumlarda acentamız aynı kalite ve standartlarda olmak üzere otel değişikliğine gidebilir. Rehberimiz gerekli gördüğü taktirde programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Altınoluk Turizm sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle veya mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Altınoluk Turizm’in sorumluluğu bulunmayacaktır.

Turumuza katılırken; spor veya rahat yürüyüş ayakkabısı, terlik, yağmurluk, rahat kıyafetler, hırka ya da kazak, otobüste kullanmak üzere küçük yastık ve ayrıca fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayınız! 

FARKIMIZ


Doğu Karadeniz turlarında Altınoluk Turizm'i diğer organizasyonlardan ayıran başlıca farklar şunlardır:

 • 2001 yılından beri “Gaziantep Çıkışlı Doğu Karadeniz” turlarını Gaziantep'te ilk düzenleyen acentalardan biri olarak bölgeyi iyi tanımakta ve bundan hareketle tecrübelerimizi tur programına yansıtarak müşterilerimizin turdan maksimum lezzeti almalarını sağlamaktayız.
 • Her hafta kesin hareket sözümüzden, yolcu sayısına bakılmaksızın otobüsümüzle her Cuma günü tura başlamaktayız.
 • Aile kavramını ön planda tutarak, münferit yolculara yer vermemekteyiz.
 • Konaklama yapılan bölgelerdeki en kaliteli ve nezih otelleri tercih etmekteyiz.
 • Şehir otellerinde konaklamak yerine turun ruhuna uygun tüm konaklamalarımızı, Doğu Karadeniz'in en nadide mekanları; Perşembe Yaylası Merkezinde, Uzungöl'de Göl Manzarasında, Ayder Yaylası Merkezinde ve Şavşat’ta konaklamayı tercih etmekteyiz.
 • Yeni yeni keşfedilmeye başlayan ve birçok tur organizasyonlarınca henüz tur programına dahil edilmemiş, bölgenin en muhteşem ve el değmemiş manzaralarından birine sahip olan Karagöl'e konuklarımızdan hiçbir ücret talep etmeden minibüslerle gitmekteyiz.
 • Gürcistan'a geçişte Sarp sınır kapısındaki yoğunluktan kaynaklanan gecikmeleri minimum seviyeye indirmek ve konuklarımızın bu noktada rahat bir geçiş ve dönüş yapmalarını sağlamak için konuklarımızdan hiçbir ücret talep etmeden Batum’daki gezileri yapmak üzere ekstra araçlar tutmaktayız.
 • Koltuk arkası Tv, internet bağlantısı ve açık büfe içecek olarak geniş ikram çeşitliliği sunan yüksek model otobüslerle seyahat etmekteyiz.
 • Bölgeyi tanıyan, alanında uzman, seçkin rehberlerle çalışmaktayız.

Turumuzda hiçbir süpriz ödeme ile karşılaşmazsınız. Ücrete dahil olan-olmayan her şeyi programımızda net olarak görebilirsiniz.

OTEL KONUMLARI 


 


 

GÜZERGÂH


Tur Programı


GALERİRezarvasyon Yap
GÖNDER
phoneSizi arayalım

Paylaş

keyboard_arrow_up

Yukarı