phone 0 212 635 40 40 (İstanbul)
phone 0 342 231 11 88 (Gaziantep)

2019 DOĞU KARADENİZ TURU (9)

10 Ağustos 2019

4 Gece - 6 Gün
KURBAN BAYRAMI ÖZEL

account_balance
Umre
card_travel
Tur
business
Otel
flight
Uçak
Kalkış İli Seçiniz
Alt Kategori Seçiniz
Alt Kategori Seçiniz
Arama Yap
Arama Yap

Genel Bilgiler


 

DOĞU KARADENİZ

9. TUR - 10 AĞUSTOS 2019 ÇIKIŞLI

Ayder Yaylası, Uzungöl ve Şavşat Yaylalarında Konaklama Ayrıcalığıyla
4 GECE YAYLALARIN KALBİNDE KONAKLAMA


Tur Programı

 

 

Buluşma ve Hareket
(10 Ağustos
 2019 - Cumartesi)

Akşam saat 19:00’da acentamızda buluşma ve Gaziantep’ten hareket.
Gece yolculuğu ile yolda gerekli molaları vererek Trabzon'a hareket.

 

 

 

 

ordu-boztepe1.GÜN / GAZİANTEP> TRABZON> UZUNGÖL;
(11 Ağustos 2019 - Pazar)


Günün ilk ışıklarıyla yemyeşil doğa manzarasına uyanıyoruz. Kuş cıvıltıları eşliğinde kahvaltı alarak turumuza başlıyoruz. Meşhur Gümüşhane pestil ve kömesinin tadına baktıktan sonra Zigana Geçidi’nden Trabzon il sınırına geçerken Karadeniz bitki örtüsündeki yeşilin binbir tonuna şahitlik ediyoruz, Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerinde kayaya oyularak inşa edilmiş Sümela Manastırının mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. 1250mt yükseklikte bulunan Sümela Manastırını gezerken rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha etkileneceksiniz. (Sümela Manastırı'nda yapılan yenileme çalışmaları nedeniyle manastır, 22 Eylül 2015 tarihinden itibaren geçici süreyle ziyarete kapatılmıştır). Restorasyon süresi belli olmadığından, tur tarihinde manastırın kapalı olması durumunda Sümela Manastırı’nın Altındere Milli Parkı içerisinden panoramik fotoğrafı alınacaktır) 13. Yüzyıldan kalma Bizans eseri kiliseden dönüştürülen Cami ve Müze atmosferini tek bir noktada solumanıza vesile olan Küçük Ayasofya’yı geziyoruz. Trabzon’a has el emeği göz nuru gümüş kazaziye mağazasına uğrayıp ürünlerinin yapım aşamalarına şahitlik ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz manevi değerine paha biçilemeyen gümüş hediyelik eşyalardan alabilirler. Karadeniz denilince akla ilk gelenlerden biri olan çayın topraktaki filiz halinden başlayıp çay bardaklarımıza kadar gelen hikâyesini dinleyip anılarımıza çay toplama serüvenimizi de ekliyoruz. Çayın toplama, kurutulma, işleme ve demleme aşamaları hakkındaki püf noktalarını işin ustasından öğrenip çay fabrikasındaki bizlere ikram edilen çeşitli organik yayla çaylarının tadına bakıyoruz ve yola devam ediyoruz. İsmi üretildiği ilçe ile özdeşleşmiş olan Sürmene Bıçağı Atölyesine gidiyoruz. Sürmene Bıçağı hakkında bilgilendikten ve alışverişimizi yaptıktan sonra Akşam yemeği ve konaklama için Uzungöl’e sıfır mesafedeki yayla otelimize hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeği sonrası Uzungöl’e ulaşmakta hiç zorluk yaşamayacağımız otelimizden çıkıp gölün eşsiz gece manzarası eşliğinde doğa yürüyüşü yapabilirler.

Sabah Kahvaltısı: Coşandere Turistik Tesisleri: Açık Büfe Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: (EKSTRA) Trabzon Serbest Zaman
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Uzungöl Yeni Sezgin Otel
Rota: Gaziantep, Kahramanmaraş, Sivas, Gümüşhane, Trabzon, Uzungöl
Otele Giriş Saati: 19:00

Günün Aktiviteleri: Ayasofya Camii ve Müzesi, Trabzon Panoramik Şehir Turu, Altındere Milli Parkı, Sümela Manastırı, Zigana Geçidi, Vatan Çay Fabrikası, Mehmet Kumbasar Sürmene Bıçak Atölyesi

 

 

 

 

uzungöl2.GÜN / UZUNGÖL > RİZE > AYDER YAYLASI;
(12 Ağustos 2019 - Pazartesi)

Sabah açık büfe kahvaltı sonrası öğle vaktine kadar Uzungöl’de serbest zaman veriyoruz. Bu zaman diliminde dileyen misafirlerimiz göl manzarasına karşı çay ve kahvelerini yudumlayabilirler. Tur otobüsüne geçerek yolculuğumuza Rize’ye doğru devam ediyoruz. Rize Şehir Merkezinde bulunan ve doğal bir tepe üzerine yapılmış Rize Kalesi çıkıyoruz, şehrin kuş bakışı manzarasının tadını çıkarıyoruz,  sonrasında çiçek kokusularının hakim olduğu panoramik küçük bir ormanı anımsatan Botanik Bahçesini geziyoruz. Rize Bezinin tanıtılacağı ve alışverişinin yapılacağı atölyemize varıyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücuttaki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Sonrasında gürül gürül akan Fırtına deresine hareket ediyoruz. Heyecanlı ve bir o kadar coşkun akan Fırtına deresi eşliğinde Çamlıhemşin’den geçerek Akşam yemeği ve konaklama için 1450 rakımlı Türkiye’nin en temiz hava sahasına sahip Ayder yaylasına çıkıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: (EKSTRA) Rize Serbest Zaman
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Ayder Yaylacı Otel
Rota: Uzungöl, Rize, Ayder Yaylası
Otele Giriş Saati: 19:00

Günün Aktiviteleri: Uzungöl Panaromik Gezi, Rize Kalesi, Rize Botanik Bahçe, Ayder Yaylası

 

 

 

 

ayder yaylası3.GÜN / AYDER YAYLASI 
(13 Ağustos 2019 - Salı)


Uyandırma ve Açık Büfe kahvaltı sonrası Ayder yaylasının eşsiz atmosferinde siz değerli misafirlerimize öğleye kadar serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz yaylada bulunan Kaçkar dağlarının merkezinden gelen, termal suyun çıktığı noktaya kurulan kaplıca tesisinden faydalanabilirler. İsterseniz şenliklerin düzenlendiği “Horon Düzü” çayırında vakit geçirebilir veya yürüme mesafesindeki “Gelin Tülü” şelalesini ziyaret edip fotoğraf çekebilirsiniz. Belirtilen saatte toplanma ve öğle yemeği için Mücidin yerine ziyaret. Aynı zamanda alabalık tesisi olan restoranda bölge insanın kendi sivri zekasıyla yaptığı bir birinden farklı buluşları sizleri hayrete düşürecek. Altınoluk Turizm misafirlerine özel ve ücretsiz “Muhteşem Yaylalar” turuna başlıyoruz. Fırtına vadisini oluşturan önemli vadilerden olan Çat Vadisi’ne giriş yapıyoruz. İlk olarak Ortan Köyü’nden geçerek SEVDALUK dizisi ve diğer birçok dizinin çekimlerinin de yapıldığı ve eski adı Çinçiva olan Şenyuva Köyü’nü görüyoruz. Burada vadi içerisinde onlarcası olan Taş Köprülerin, geniş ve uzun olanlarından birinde fotoğraf molası veriyoruz. Bu bölgede bulunan ve ülkemizin en yaşlı konakları olan Fırtına Konaklarının arasından Çat Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen Zilkale'ye doğru yola çıkıyoruz. Zilkale’nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Deniz seviyesinden 750mt, Çat Deresi’nden ise 100mt yükseklikte bulunan Zilkale’de geçireceğimiz zamanda, hayatınızın en güzel fotoğraf karelerine ulaşabilirsiniz. Güzel dakikaların ardından daha da yukarı tırmanıp, gür bir orman içerisindeki  muhteşem manzarası ve yazı kışa çeviren serinliğiyle ünlü Palovit Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Otele dönüş ve akşam yemeği.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: (EKSTRA) Mucidin Yeri: Rehber tavsiyesi: Alabalık
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Ayder Yaylacı Otel
Rota: Kaçkar Milli Park Gezisi
Otele Giriş Saati: 18:00

Günün Aktiviteleri: Ayder Kaplıcaları, Zilkale, Palovit Şelalesi, Şenyuva(Çinçiva) Köyü, Taş Kemer Köprü

 

 

 

 

batum gürcistan4.GÜN / AYDER YAYLASI> HOPA> BATUM> ARTVİN> ŞAVŞAT
(14 Ağustos 2019 - Çarşamba)


Uyandırma ve Açık büfe kahvaltı, sonrasında rafting heycanını dorukta yaşayacağımız Fırtına Deresine doğru hareket ediyoruz. Buz gibi serin ve hırçın sularında yaklaşık 1,5 saat süren uzun parkurda rafting yapıyoruz. (EKSTRA). Hemen sonrasında Gürcistan gezimiz için sınır kapısına doğru yöneliyoruz. Sınırdan geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum’da ilk olarak küçük bir sahil kasabasında olan Gonio kalesini panoramik görüyoruz. Avrupa Meydanında göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’ni görüp,  Batum’un en güzel yerlerinden biri olan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatan Piazza Meydanına gidiyoruz. Altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Yol üzerinde karşılaştığımız kavuşamayan aşıklar Ali ve Nino’nun anısına yapılmış taş oymayı görüyor ve destanını dinliyoruz. Antik Yunan döneminin ait Zeus heykeli ve Osmanlı döneminden kalma Batum’daki tek cami olan Orta cami ziyareti sonrası öğle yemeği için Gürcistanda bulunan türk lokantasına gidiyor sonrasında sınırdan çıkış işlemi yapıp ülkemize dönüyoruz. Açık büfe akşam yemeği ve konaklama için ülkemizdeki ender yerleşimlerden “CITTASLOW” (yaşanabilir sakin şehir) ünvanını almış, bize göre ise Doğu Karadeniz’in en bâkir topraklarına; Şavşat’a gidiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: (EKSTRA) Gürcistan Batum'da Serbest Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Şavşat Black Forest Otel
Rota: Ayder Yaylası, Artvin Hopa, Gürcistan Batum, Artvin Şavşat
Otele Giriş Saati: 22:00

Günün Aktiviteleri: Rafting, Gürcistan Batum Turu

 

 

 

 

borçka karagöl5.GÜN / ŞAVŞAT> ARDAHAN>  ERZURUM> GAZİANTEP
(15 Ağustos 2019 - Perşembe)

Sabah kahvaltısını otelimizde açık büfe aldıktan sonra bizleri bekleyen minibüslerimize binip görseliyle baş döndüren Şavşat Karagöl gezimiz için hareket ediyoruz. Gölün içerisindeki büyüklü küçüklü balıkların dansına izliyoruz. Altınoluk misafirlerini bekleyen sürpriz sonrası anı ölümsüzleştirmek toplanarak hatıra fotoğrafı çektiriyoruz ve dinleniyoruz. Hemen sonrasında dadaşlar diyorı olan eruzuruma doğru hareket ediyoruz. Erzurum’da bizi ilk karşılayan Aziziye tabyalarını ve Erzurum’un direniş fitilini ateşleyen Nene Hatun anıtını ziyaret ediyoruz. Bir zamanlar İslam’ın sancaktarlığını yapmış Abdurrahman Gazi (Hz)’nin türbesini ziyaret edip buradaki buz gibi kar suyunu içiyoruz. Türk – İslam sanatının şaheserlerinden Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami ve Yakutiye medresesini rehberimiz anlatımı eşliğinde geziyoruz. Taşhan’da Oltu taşından yapılma tesbih ve gümüş takılara göz atıyor ve hatıra hediyelerimizi aldıktan sonra Akşam yemeği (EKSTRA) için Erzurum’un dillere destan meşhur Cağ kebabı ve Kadayıf dolmasını tadıyoruz. Gaziantep’e doğru yola koyuluyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: (EKSTRA)  Ardahan'da serbest zamanda alınacak.
Akşam Yemeği: (EKSTRA) Yol üzerinde tesiste alınacak.
Rota: Artvin Şavşat, Ardahan, Erzurum, Gaziantep.

Günün Aktiviteleri: Şavşat KAragöl Gezisi, Erzurum Abdurrahman Gazi Türbesi Ziyareti, Çifte Minerali Medrese, Yakutiye Medresesi, Taşhan, Kümbetler

 

 

 

 

ANTEP6.GÜN / GAZİANTEP
(16 Ağustos 2019 - Cuma )

Bu muhteşem turdan kalma anılarla sabah saat 07:00’da Gaziantep’e varıyoruz. Bir başka ALTINOLUK TURİZM organizasyonunda buluşmak ümidiyle vedalaşıyoruz.

 

 

 

 

 

DİĞER TARİHLERDEKİ DOĞU KARADENİZ TURLARIMIZ
(İlgili Sayfaya Gitmek İçin Lütfen Tarihlere Tıklayınız.)

1.TUR
15 HAZİRAN 2019
2.TUR
22 HAZİRAN 2019
3.TUR
29 HAZİRAN 2019
4.TUR
06 TEMMUZ 2019
5.TUR
13 TEMMUZ 2019
6.TUR
20 TEMMUZ 2019
7.TUR
27 TEMMUZ 2019
8.TUR
03 AĞUSTOS 2019
9.TUR
10 AĞUSTOS 2019
10.TUR
17 AĞUSTOS 2019
11.TUR
24 AĞUSTOS 2019
12.TUR
31 AĞUSTOS 2019
  13.TUR
7 EYLÜL 2019
 

ÜCRET


İKİ/ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI ÜCRET TABLOSU

Nakit Ödeme

1.325

Kredi kartı
Tek Çekim

1.350 ₺

5 Taksit

1.350 ₺

5 Taksit

1.350 ₺

5 Taksit

1.400 ₺

5 Taksit

1.400 ₺

 

ÇOCUK ÜCRETLERİ

 • 0-5 yaş çocuk: 25 ₺ (seyahat sigortası bedeli)
 • 6-11 yaş çocuk:  900 ₺  

(Çocuk fiyatlandırmaları iki ebeveyni ile aynı odada kalacak 1.çocuk için geçerlidir. 1'den fazla çocuk için lütfen acentamızla görüşünüz. 6-11 yaş arası çocuklar otobüste koltuk dahil tüm hizmetlerden faydalanmaktadır. 0-5 yaş arası çocuklara otobüste koltuk, Uzungöl-Ayder konaklamalarında yatak ve acenta tarafından verilen yemeklerde öğün verilmemektedir. 0-5 yaş grubu için otobüste koltuk talep edilmesi durumunda istenilecek ücreti lütfen acentamıza sorunuz.)

DAHİL OLANLAR


 • 4 Gece Programda Belirtilen Yayla Otellerinde Konaklama
 • Otellerde Alınacak Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemekleri (Açık Büfe veya Set Menü)
 • İlk Gün Trabzon’da Açık Büfe Kahvaltı
 • Altındere Milli Park Giriş Ücreti
 • Sümela Manastırı Giriş Ücreti
 • Kaçkar Dağları Milli Park Giriş Ücreti
 • Zilkale, Palovit Şelalesi Minibüslü Tur Ücreti
 • Batum Turunda Kullanılan Ulaşım Aracı Ücreti
 • Şavşat Karagöl Minibüslü Tur Ücreti
 • Sahara Milli Parkı Giriş Ücreti
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Lüks Otobüsle Ulaşım
 • Araç İçerisinde Yapılacak İkramlar
 • 26 Yıllık ALTINOLUK Turizm Güvencesi, Huzur, Gurur ve Mutluluk

DAHİL OLMAYANLAR


 • Otelde Alınacak Yemekler Haricindeki Öğünler
 • Otelde Alınacak Yemeklerde Talep Edilecek Ekstra Yiyecek-İçecekler
 • Öğle Yemekleri
 • Erzurum’da Alacağımız Son Akşam Yemeği
 • İsteğe Bağlı Fırtına Deresinde Rafting
 • İsteğe Bağlı Fırtına Deresinde Zipline
 • Gürcistan’a Geçişte Alınan Yurtdışı Çıkış Pulu (Bedeli: 15₺)
 • Kişisel Harcamalar

DİĞER AYRINTILAR


Gürcistan-Batum sınırının dönemsel olarak yoğun olmasından dolayı, bazen sınır geçişlerinde gecikme yaşanabilmektedir. Batum gezisi için orjinal haliyle T.C. kimlik numarası yazılı ve resimli olan nüfus cüzdanınızı yanınızda bulundurmayı unutmayınız. (Ehliyetle geçiş yapılamamaktadır!) Ebeveynlerinden (anne veya babası) birisi beraberinde olmayan 18 yaş altı çocuklar, gelmeyen ebeveyninden noter onaylı muvafakatname alarak Gürcistan'a geçiş yapabilmektedir. Muazzaf devlet memurları ve 2014 yılından sonra emekli olmuş devlet memurları Gürcistan'a geçiş için kurumlarından "yurt dışına çıkabilir" izin belgelerini yanlarında bulundurmalıdırlar. Ayrıca bebek dahi olsa nüfus cüzdanlarında fotoğraf yapışık olmayan nüfus cüzdanıyla Gürcistan'a giriş yapılamamaktadır! Gürcistan yasa gereği ülkeye giren turistlerin üzerinde hiç bir ilaç (aspirin bile) bulunmamalıdır. Aksi taktirde bu kişilere yasal işlem uygulanabilmektedir. Gürcistan sınır geçişlerinde yaşanabilecek bu gibi olumsuzluklardan acentamız sorumlu olmayacaktır. Olağan dışı durumlarda acentamız aynı kalite ve standartlarda olmak üzere otel değişikliğine gidebilir. Rehberimiz gerekli gördüğü taktirde programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Altınoluk Turizm sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle veya mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Altınoluk Turizm’in sorumluluğu bulunmayacaktır.

Turumuza katılırken; spor veya rahat yürüyüş ayakkabısı, terlik, yağmurluk, rahat kıyafetler, hırka ya da kazak, otobüste kullanmak üzere küçük yastık ve ayrıca fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayınız! 

FARKIMIZ


Doğu Karadeniz turlarında Altınoluk Turizm'i diğer organizasyonlardan ayıran başlıca farklar şunlardır:

 • 2001 yılından beri “Gaziantep Çıkışlı Doğu Karadeniz” turlarını Gaziantep'te ilk düzenleyen acentalardan biri olarak bölgeyi iyi tanımakta ve bundan hareketle tecrübelerimizi tur programına yansıtarak müşterilerimizin turdan maksimum lezzeti almalarını sağlamaktayız.
 • Her hafta kesin hareket sözümüzden, yolcu sayısına bakılmaksızın otobüsümüzle her Cumartesi günü tura başlamaktayız.
 • Aile kavramını ön planda tutarak, münferit yolculara yer vermemekteyiz.
 • Konaklama yapılan bölgelerdeki en kaliteli ve nezih otelleri tercih etmekteyiz.
 • Şehir otellerinde konaklamak yerine turun ruhuna uygun tüm konaklamalarımızı, Doğu Karadeniz'in en nadide mekanları; Uzungöl'de Göl Manzarasında, Ayder Yaylası Merkezinde ve Şavşat’ta konaklamayı tercih etmekteyiz.
 • Kaçkar Dağları sırtlarında bulunan saklı güzellikleri, Sevdaluk dizisini çekildiği Şenyuva(Çinçiva) Köyü, Zilkale, Palovit şelalesine konuklarımızdan hiçbir ücret talep etmeden minibüslerle gitmekteyiz.
 • Yeni yeni keşfedilmeye başlayan ve birçok tur organizasyonlarınca henüz tur programına dahil edilmemiş, bölgenin en muhteşem ve el değmemiş manzaralarından birine sahip olan Şavşat Karagöl'e konuklarımızdan yine ücret talep etmeden minibüslerle gitmekteyiz.
 • Gürcistan'a geçişte Sarp sınır kapısındaki yoğunluktan kaynaklanan gecikmeleri minimum seviyeye indirmek ve konuklarımızın bu noktada rahat bir geçiş ve dönüş yapmalarını sağlamak için konuklarımızdan hiçbir ücret talep etmeden Batum’daki gezileri yapmak üzere ekstra araçlar tutmaktayız.
 • Koltuk arkası Tv, internet bağlantısı ve açık büfe içecek olarak geniş ikram çeşitliliği sunan yüksek model otobüslerle seyahat etmekteyiz.
 • Bölgeyi tanıyan, alanında uzman, seçkin rehberlerle çalışmaktayız.

Turumuzda hiçbir süpriz ödeme ile karşılaşmazsınız. Ücrete dahil olan ve dahil olmayan her şeyi programımızda net olarak görebilirsiniz.

OTEL KONUMLARI


 


 


 

GÜZERGÂH


Tur Programı


GALERİRezarvasyon Yap
GÖNDER
phoneSizi arayalım

Paylaş

keyboard_arrow_up

Yukarı

gaziantep hac umre