phone 0 212 635 40 40 (İstanbul)
phone 0 342 231 11 88 (Gaziantep)

ÇANAKKALE - BURSA TURU

03 Nisan 2019

3 Gece - 4 Gün

account_balance
Umre
card_travel
Tur
business
Otel
flight
Uçak
Kalkış İli Seçiniz
Alt Kategori Seçiniz
Alt Kategori Seçiniz
Arama Yap
Arama Yap

Genel Bilgiler


 GAZİANTEP HAREKET

( 03 NİSAN 2019 - ÇARŞAMBA )

Gaziantep Merkez Emniyet Müdürlüğü karşısındaki ofisimizin önünde saat 17:30 da hareket.Yolda gerekli molaları vererek Konya , Afyonkarahisar , Kütahya güzergâhı üzerinden Bursa’ya varış.

 


1.GÜN ( 04 - NİSAN - 2019 / PERŞEMBE ) GAZİANTEP / BURSA 

Sabah kahvaltımızı yol üzerinde aldıktan sonra Anadolu’nun cennet köşesi Bursaya kavuşmuş oluyoruz. İlk durağımız Bursa’nın tarihi sembollerinden olan ve Evliya Çelebi’nin ifadesiyle Bursa’nın Ayasofyası’dır dediği Ulu Camiye geliyoruz. Daha sonra yeşil cami ve Emir Sultan , Osman Gazi ve Orhan Gazi türbesinde dualarımızı ettikten sonra Tophane kulesini gezip resimliyoruz. Çarşıda ufak bir gezintiye çıkıyoruz ve Bursa' nın yöresel ürünlerini inceliyoruz. Dileyen misafirlerimiz burda yöreye has ürünleri satın alabilirler. Misafirlerimiz öğle yemeğini burda verilen serbest zamanda alabilirler.Molamız biter bitmez bir çok filme ev sahipliği yapmış cumalıkızık köyüne gidiyor ve eşsiz nostaljik görünümünü fotograflıyoruz.Cumalıkızık köyümüze veda ediyor, Göl yazı yarım adasını geziyor ardından Akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüş sağlıyoruz.

  


2.GÜN (  05 - NİSAN - 2019 / CUMA ) ÇANAKKALE 

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra otelimizden ayrılıyoruz ve Çanakkaye doğru hareket ediyoruz. Çanakkale savaşları deyince akla ilk gelen ve bu savaşların simgesi olan 26 mayınla bir yazgının değişmesine sebep olan müttefik donanmasını dağıtarak müttefik komutanlarını şaşkınlığa uğratan Türk askerine moral Türk milletine sevinç kaynağı olan kahraman Nusret Mayın Gemisine doğru hareket ediyoruz. Nusret Gemisinin başarı hikayesini dinledikten sonra Çanakkale Askeri Deniz müzesi ile Çimenli kalesini geziyoruz ve turumuza çok daha eski dönemlerin hikaye ve eski uygarlık kalıntıları ile devam ediyoruz .Homeros’un kaleminden çıktığı düşünülen meşhur İlyada Destanında anlatılan hem tarihi açıdan hem de görsel açıdan şölen havasına sahip olan binlerce yıl boyunca sayısız savaşa tanıklık etmiş milli park statüsüne alınmış ve dünya miras listesine girmiş olan Truva savaşının yapıldığı Truva antik kentine gidiyoruz. Daha sonra Odysseus’un Truva surlarını aşmak ve şehre gizlice girmek için uyguladığı enteresan savaş stratejisi ile surları aşmayı başardığı tahtadan yapılmış olan Truva Heykelini resimledikten sonra öğle yemeğimizi yiyoruz.(ekstra). Ardından türkülere destan olmuş ve Evliya Çelebinin de seyahatnamesinde söz ettiği Aynalı Çarşıyı gezerek hatıra alıp tarihini dinledikten sonra otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 


3.GÜN ( 06 - NİSAN - 2019 / CUMARTESİ ) ÇANAKKALE / ŞEHİTLİK

Otelde aldığımız kahvaltı sonrası İlk durağımız kahraman şehidimiz Seyit Onbaşı Anıtı oluyor. Rehberimizden Seyit onbaşının kahramanlık hikayesini dinlerken gururla doluyoruz. Ardından yine rehberimizin anlatımında Kilitbahir Kalesi ve Mecidiye tabyalarını geziyoruz. Alçıtepe’yi de gördükten sonra kahraman şehitlerimize hakkettikleri müthiş saygı, minnet ve rahmetle anacağımız çok büyük bir duygu ile selamlayacağımız Şehitler Abidesini ziyaret ediyoruz.

Dualarımızla şehitler abidesinden ayrılırken , Yahya Çavuş Şehitlik Anıtında bu vatanın kolayca teslim olmadığını ve hiçbir zamanda teslim olmayacağının duygusunu derinden hissediyoruz. Öğle yemeği (ekstra) molamızı verdikten sonra Bu vatan millet sevgisini coşkulu ve derinden hissetmeye devam ederek ,Conk Bayırında Mehmetçik Park Anıtında, Kanlı sırt da gezerken dualarımız dilimizde duygu seli yaşıyoruz. Ardından Anafartalar Savaş Müzesini canlı ve sesli tarih galerisini geziyoruz. Çanakkale zaferinde cephede çok önemli yeri olan Arıburnu mıntıkasında çıkan anzac kuvvetleri muharebe bölgesinin en yüksek noktasındaki olağanüstü kahramanlık destanını yazan şehitlerimizin rehberimizden anlatımını yaşarmışçasına dinleyerek Türk Askerine Saygı Anıtı ,57.Alay Şehitliği Arıburnu Anzac koyunu seyir ediyoruz hemen akabinde akşam yemeği ve konaklama için otelimize doğru hareket ediyoruz.
4.GÜN ( 07 - NİSAN - 2019 / PAZAR ) ÇANAKKALE / GAZİANTEP

Bu muhteşem turdan kalma anılarla sabah veda pozlarımızı çekip Gaziantep’e doğru hareket ediyoruz. Bir başka ALTINOLUK TURİZM organizasyonunda buluşmak ümidiyle vedalaşıyoruz. 

ÜCRET


İKİ/ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI ÜCRET TABLOSU

Nakit Ödeme

825 ₺

Kredi kartı
Tek Çekim

825 ₺

   

0 Taksit

825 ₺

5 Taksit

825 ₺

   

0 Taksit

825 ₺

0 Taksit

825 ₺

   

 

ÇOCUK ÜCRETLERİ

 • 0-5 yaş çocuk: 25 ₺ (seyahat sigortası bedeli)
 • 6-11 yaş çocuk: 675 ₺ 

(Çocuk fiyatlandırmaları iki ebeveyni ile aynı odada kalacak 1.çocuk için geçerlidir. 1'den fazla çocuk için lütfen acentamızla görüşünüz. 6-11 yaş arası çocuklar otobüste koltuk dahil tüm hizmetlerden faydalanmaktadır. 0-5 yaş grubu için otobüste koltuk talep edilmesi durumunda istenilecek ücreti lütfen acentamıza sorunuz.)

DAHİL OLANLAR


 • Lüks otobüsle ulaşım ve transferler
 • Araç içerisinde yapılacak ikramlar
 • 3 gece programda belirtilen otellerde konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri (açık büfe veya set menü)
 • Rehberlik Hizmeti 
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • İlk gün kahvaltısı
   

DAHİL OLMAYANLAR


 • Otelde alınacak yemekler haricindeki öğünler
 • Otelde alınacak yemeklerde talep edilecek ekstra yiyecek-içecekler
 • Müze-ören yeri giriş ücretleri (isteğe bağlı). Müze kart almanız önerilir (1 yıllık 40 TL)
 • İsteğe bağlı ekstra ücretli aktiviteler 

 

 

DİĞER AYRINTILAR


Olağan dışı durumlarda acentamız aynı kalite ve standartlarda olmak üzere otel değişikliğine gidebilir. Rehberimiz gerekli gördüğü taktirde programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Altınoluk Turizm sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle veya mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Altınoluk Turizm’in sorumluluğu bulunmayacaktır. Turumuza katılırken; spor veya rahat yürüyüş ayakkabısı, terlik, yağmurluk, rahat kıyafetler, hırka ya da kazak, otobüste kullanmak üzere küçük yastık ve ayrıca fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayınız! 

Tur Programı


GALERİRezarvasyon Yap
GÖNDER
phoneSizi arayalım

Paylaş

keyboard_arrow_up

Yukarı

gaziantep hac umre