phone 0 342 2311188 (Gaziantep)
phone 0 212 6354040 (İstanbul)

İTALYA TURU

16 Ekim 2018

5 Gün - 4 Gece

account_balance
Umre
card_travel
Tur
business
Otel
flight
Uçak
Kalkış İli Seçiniz
Alt Kategori Seçiniz
Alt Kategori Seçiniz
Arama Yap
Arama Yap

Genel Bilgiler


TÜRK HAVAYOLLARI İLE ATATÜRK HAVALİMANI’NDAN TARİFELİ UÇUŞ

BARI – ROMA – NAPOLİ – FLORANSA – VENEDİK – SIRMIONE  

1.Gün:ISTANBUL – MILANO – COMO

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 09.30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi ile saat 11.55’de Milano’ya hareket. Yerel saat ile 13.45’de Milano Havalimanına varış. Varışımıza müteakip aracımıza yerleşme ve İtalya’nın en ünlü gölü olan Como Gölüne hareket. Alplerin eteklerine sıkışmış sakin ince ve uzun bir göl olan Como Gölü buzul erozyonları sonucunda şekillenmiştir. Como Gölü üzerinde yapacağımız tekne turumuzda hem yukarısında Alplerin hem de aşağısında varlıklı ve şirin Como ve Lecco kasabalarının güzel manzarasını seyredeceğiz. Tekne turundan sonra rotamızı moda’nın ve tasarımın başkenti Milano’ya hareket. Milan şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turu yaparak şehri yakından tanıma imkanı buluyoruz. Sforza Kalesi, Dante Caddesi, Doumo, Vittoria Emmanuele II. Galerisi, Da Vinci Anıtı, La Scala Operası başlıca göreceğimiz yerler arasında. Alış veriş için serbest zaman sonrası akşam yemeği ve otele hareket konaklama. 4* Oteller

2.Gün: MILANO – SIRMIONE – VENEDIK

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Venedik’e hareket. Yol güzergahımız üzerinde Garda Gölünün kıyısında bulunan Sirmione Kasabasına uğruyoruz. İtalya’nın en büyük gölü olma özelliğine sahip Garda Gölünün kenarında kurulmuş olan bu şirin kasabayı çok beğeneceksiniz. Kasaba girişinde bizleri Scaligero Kalesi karşılıyor. Kasabada serbest zamanda harika fotoğraflar çekebilir veya lüks sürat tekneleriyle Garda gölünde bir sürat teknesi keyfi yapabilirsiniz. Belirtilen saatte toplanma keyifli bir yolculukla Venedik’e varış. İnsan oğlunun mecbur kalınca neler yapabildiğinin en büyük göstergelerinden biri olan eşsiz Venedik'e doğru yola çıkıyoruz. Aracımızdan indikten sonra bizleri bekleyen Vaporetto’ya (Küçük vapur-yolcu teknesi) biniyoruz. Yaklaşık 20-25 dakikalık keyifli bir yolculuk. Yolculuk esnasında rehberimiz Venedik adaları ve binalar ile ilgili detaylı bilgileri bizlerle paylaşıyor. Venedik'e vardıktan sonra Yeni hapsane binası, Campanille, Dandola Sarayı, Eski Hapisane, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, San Marco Meydanı ve Bazilika’sını gördükten sonra arzu eden misafirlerimizle Venedik'e has gondollarla kanal turu yapıyoruz. (Gondol Turu Ekstra Kişibaşı 25 € - 6 Kişiliktir. Dilerseniz özel olarak 1 Gondolu 150€’ya kiralayabilirsiniz) Gezimizin ardında alış veriş ve fotoğraf çekimi için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma ve tekrar Vaporetto ile anakaraya dönüş. Otobüsümüz ile otelimize hareket akşam yemeği ve konaklama.

3.Gün: VENEDIK – PISA – MONTECATINI

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından insan oğlunun mecbur kalınca neler yapabildiğinin en büyük göstergelerinden biri olan eşsiz Venedik'e doğru yola çıkıyoruz. Venedik'te Dandola Sarayı, Eski Hapisane, Dükler Sarayı, San Marco Meydanı ve Bazilika’sını gördükten sonra arzu eden misafirlerimizle Venedik'e has gondollarla geziyoruz. (Gondol Turu Ekstra 25 €) Gezimizin ardında verilecek serbest zamanın akabinde İtalya'nın sembolü olan yapıyı barındıran Pisa’yı görmek üzere Floransa’ya hareket. Pisa'da UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Piazza dei Miracoli (Mucizeler Meydanı)bizi bekliyor. Pisalıların büyük hayallerle yapımına başladığı lâkin vaktinde onlara büyük üzüntüler yaşatmış olan Pisa'nın ünlü eğri kulesini gördükten sonra konaklamak için otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. 4* Oteller

4.Gün: MONTECATINI - FLORANSA – ROMA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Rönesans'ın ve İtalyanca'nın şehri Floransa gezisi. Bir açık hava müzesi olarak nitelendirilen bu güzel şehirde Beyler Meydanını (Piazza dei Signori),Eski Köprüyü (Ponte Vechio),Uffizi Galerisini ve Duomo meydanını gördükten sonra verilecek serbest zaman. Ardından Lazio Bölgesinde bulunan başkent Roma’ya varış. Antik Romalıların Caput Mondi (Dünyanın Başkenti)diye nitelendirdiği bu muazzam şehri gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Roma anıtsal mimarisinin en görkemli eserlerinden biri olan Kolezyum. MS.80 yılında açılışı yapılan ve MS.6.yy da atıl hale gelen bu eşsiz yapıyı panaromik olarak gördükten sonra aracımıza binip Roma'nın birbirinden özel noktalarını ve eserlerini görüyoruz. Circus Maximus, Piazza Venezia, Vatan Anıtı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra aracımızdan inip önce İspanyol Merdivenleri'ni (Piazza di Spagna) daha sonra Aşk Çeşmesini (Fontana di Trevi)yi ziyaret ediyoruz. Roma şehir turumuzu tamamladıktan akşam yemeği ve otele hareket konaklama. 

5.Gün: ROMA – BOLOGNA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Bologna’ya hareket. Bologna panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Piazza Maggiore, Asinelli Kulesi, S. Domenico Bazilikası ,San Luca Kemeraltı, Santa Maria dela Vita görülecek yerler arasındadır. Panoramik turumuzun arından Havaalanına varış. Türk Havayolları tarifeli seferiyle 18.55 uçağıyla İstanbul’a hareket. Varış saati 22.25. Keyifli turumuzun sonu.

 

ÜCRET


İKİ/ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI ÜCRET TABLOSU

Nakit Ödeme

790 €

Kredi kartı
Tek Çekim

790 €

   

Tek Çekim

790 €

 Tek Çekim

790 €

   

Tek Çekim

790 €

Tek Çekim 

790 €

   

 

ÇOCUK ÜCRETLERİ

  • 0-2 yaş çocuk:  190 €  
  • 3-5 yaş çocuk: 425 €

 

DAHİL OLANLAR


Ücrete Dahil Olan Hizmetler
•    İstanbul – Milano / Bologna – İstanbul Ekonomi Sınıfı uçak bileti
•    Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
•    Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
•    4* otellerde Yarım Pansiyon konaklama
•    Otellerde alınacak Kontinental Sabah kahvaltıları
•    Otellerde ve Restoranlarda alınacak akşam yemeği
•    Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
•    Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
•    Yerel rehber hizmeti
•    Vaporetto ücreti
•    Şehirlerde bulunan checkpoint ücretleri
•    Şehirlerde bulunan şehir konaklama vergileri

DAHİL OLMAYANLAR


Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
•    Şahsi harcamalar
•    Öğle yemekleri
•    Otel ekstraları
•    Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
•    Vize Ücreti 130 €
•    Gondol Ücreti 25 €
•    Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler 
•    Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar
•    Müze giriş ücretleri
•    Rehber ve kaptan bahşişleri

Tur Programı


GALERİRezarvasyon Yap
GÖNDER
phoneSizi arayalım
Paylaş
keyboard_arrow_up