phone 0 212 635 40 40 (İstanbul)
phone 0 342 231 11 88 (Gaziantep)

KAPADOKYA TURU

05 Haziran 2019

1 GECE - 2 GÜN

account_balance
Umre
card_travel
Tur
business
Otel
flight
Uçak
Kalkış İli Seçiniz
Alt Kategori Seçiniz
Alt Kategori Seçiniz
Arama Yap
Arama Yap

Genel Bilgiler


                                                                                                                                                     

     

 

                        KAPADOKYA TUR PROGRAMI1.GÜN - GAZİANTEP / NEVŞEHİR KAPADOKYA ( 05 / HAZİRAN / ÇARŞAMBA ) 

    DERİN KUYU YERALTI ŞEHRİ - PAŞABAĞLARI - DEVELİ VADİ - ÜÇ GÜZELLER - PERİBACALARI - ÇANAK ÇÖMLEK ATÖLYESİ - ÜRGÜP - AVANOS - GÜVERCİNLİK VADİSİ

Gece saat 01.30'da Gaziantep Büyükşehir Belediyesi önünden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz. Nevşehir – Niğde - Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağı’na borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Kapadokya’da ilk durağımız İkinci durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri olacak. (Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri). İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehri gezerken hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Yeraltı kentinin hemen ardından Uçhisar istikametine doğru yol alıyoruz. Güvercinlik Vadisini ve Uçhisar Kalesi’nin fotoğrafını çekip öğle yemeğimiz için kaya oyma bir mekâna varıyoruz. Burada Kapadokya’nın meşhur pastırmalı kuru fasulyesini ve testi kebabını tatma imkânı buluyoruz. Otantik mekânda alacağımız yemeğin ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’ta Kızılırmak’ı görüp, Kızılırmak’ın çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Sonrasında çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Asmalı Konağı da dışardan görüp fotograflama imkanı buluyoruz. Günün sonunda ise Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezilerimizin bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Zamanın kısıtlılığı ve programdaki yoğunluk nedeniyle otele akşam 17.30 civarı girilecektir. Bu nedenle kıymetli konuklarımızın bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmazsa olmazlarından, yöreye özgü Türk Gecesi’ne (Kuzu Gecesi) gidiyoruz. (Ekstra 95 TL)

 

Sabah Kahvaltısı: Yol Üstü Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Uranos Restaurant: Set Menü Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Seçilen Otelde Konaklama Gerçekleştirilecektir.

Rota: Gaziantep – Nevşehir (430 km) Bölge İçi Gezileri (70 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 500 Km

Otele Giriş Saati: 18.00

 

2.GÜN - GAZİANTEP / NEVŞEHİR KAPADOKYA ( 06 / HAZİRAN / PERŞEMBE )

IHLARA VADİSİ -ASMALI KONAK - GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ - TAŞ ATÖLYESİ -KAYA KİLİSESİ

Turumuz otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında valizlerimizle birlikte otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş Atölyesinden sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilisesi müzede göreceğimiz yerler arasında olacak. Göreme Açık Hava Müzesi gezisinin ardından( Ekstra) öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Melendiz Irmağının oluşturduğu, içerisinde güvercinlikler ve kaya kiliselerinin de bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi olacak. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız yürüyüş esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz.  dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Akşam saatlerinde diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere siz sayın misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz.

 

 

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Han Restaurant: Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Yol Üstü Mola Tesisimizde Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota: Bölge İçi Geziler (110 km) Nevşehir – Gaziantep (430 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 540 Km

Toplam Tur Mesafesi: 1040 Km

Varış Saati: 23.00             

 

 

 

 

 


 

ÜCRET


İKİ/ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI ÜCRET TABLOSU

Nakit Ödeme

395 ₺

Kredi kartı
400 ₺ Tek Çekim

 

   

0 Taksit

400 ₺

0 Taksit

400 ₺

   

0 Taksit

400 ₺

0 Taksit

400 ₺

   

 

ÇOCUK ÜCRETLERİ

 • 0-6 yaş çocuk: 250 ₺ (seyahat sigortası bedeli)
 • 7-12 yaş çocuk: 340 ₺ 

(Çocuk fiyatlandırmaları iki ebeveyni ile aynı odada kalacak 1.çocuk için geçerlidir. 1'den fazla çocuk için lütfen acentamızla görüşünüz. 6-11 yaş arası çocuklar otobüste koltuk dahil tüm hizmetlerden faydalanmaktadır. 0-5 yaş grubu için otobüste koltuk talep edilmesi durumunda istenilecek ücreti lütfen acentamıza sorunuz.)

DAHİL OLANLAR


 

 • 1 GECE KONAKLAMA
 • LÜKS OTOBÜSLER İLE ULAŞIM
 • ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • 1 AÇIK BÜFE KAHVALTI
 • 1 AKŞAM YEMEĞİ
 • ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI

 

DAHİL OLMAYANLAR


 • ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ
 • MÜZE VE ÖREN GİRİŞİ ÜCRETİ
 • EKTRA OLARAK BELİRTİLEN ORGANİZASYONLAR
 • TÜM HARCAMALAR
 • YEMEKLERDE ALINACAK İÇECEKLER

DİĞER AYRINTILAR


Rehberimiz gerekli gördüğü taktirde (içerik aynı kalmak şartıyla) programda değişiklik yapabilir. Son kayıt tarihinde yeterli çoğunluğun sağlanamaması durumunda acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılırken; spor veya rahat yürüyüş ayakkabısı, terlik, hırka ya da kazak, rahat kıyafetler, otobüste kullanmak üzere küçük yastık ve ayrıca fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayınız!

Tur Programı


GALERİRezarvasyon Yap
GÖNDER
phoneSizi arayalım

Paylaş

keyboard_arrow_up

Yukarı

gaziantep hac umre