phone 0 212 635 40 40 (İstanbul)
phone 0 342 231 11 88 (Gaziantep)

KONYA & KAPADOKYA TURU

1 Gece - 2 Gün / Şeb-i Arus Özel

account_balance
Umre
card_travel
Tur
business
Otel
flight
Uçak
Kalkış İli Seçiniz
Alt Kategori Seçiniz
Alt Kategori Seçiniz
Arama Yap
Arama Yap

Genel Bilgiler1 GECE / 2 GÜN KONYA & KAPADOKYA TURU
ŞEB-İ ARUS ÖZEL

TUR PROGRAMI

 

Değerli misafirlerimizle İstanbul/Fatih'teki ofisimizde (veya tespit edilen yol güzergahında) buluşma ve saat 21:00'de hareket. Gece yolculuğu ile Konya'ya hareket ediyoruz.. yolda gerekli mola verilecektir. 

1.GÜN 

Sabah erken saatlerde Konya'ya varıyoruz. Gece konaklayacağımız otelde kahvaltımızı aldıktan sonra; gezimizin ilk durağında; Selçuklu döneminde "sarayın gül bahçesi", günümüzde ise "Gel, ne olursan ol yine gel" sözü ile tüm dünyaya nam salmış olan ünlü mutasavvıf Hz.Mevlana'nın türbesinin de içerisinde bulunduğu Mevlana Müzesi. Hz. Mevlana Türbesi ve Müzesini ziyaret ediyoruz. Gezimizin ikinci durağında; İnce Minareli Medrese ve Karatay Medresesi ziyaretleri sonrası Alaaaddin tepesine çıkıyoruz. Alaaddin Cami, Sultan Aladdin Keykubat türbesi ve külliyesini ziyaret ettikten sonra verilecek olan serbest zamanda misafirlerimiz dilerlerse öğle yemeği (ekstra) olarak Konya'nın meşhur etli pidesinden tadabilirler. Serbest zaman sonrası Hz.Mevlana'nın "ruhumun aynası" olarak adlandırdığı Şems-i Tebrizi Hz.'lerinin türbesini ziyaret ediyoruz. Muhammed Konevi Hz.'leri türbesi ziyareti sonrası Mevlana Kültür Merkezi'ne hareket ediyor ve burada saat başlayacak ve 2 saat sürecek olan ŞEB-i ARUS törenini izliyoruz. Sema töreni sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize giriş yapıyoruz. BAYKARA OTEL

2.GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kapadokya bölgesine hareket ediyoruz. Dünyaca ünlü peri bacalarını gördükten sonra kısa bir yolculukla Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesine geçiyoruz. Anadolu topraklarının yetiştirdiği büyük mutasavvıflardan Hacı Bektaşı-ı Veli Hz.'lerinin türbesini ziyaret ediyoruz. Hacı Bektaş-ı Veli Dergahı, Müze, Pir Evi ve Çilehaneyi ziyaret ettikten sonra İstanbul'a doğru olan yolculuğumuza devam etmek için otobüsümüze biniyoruz. Bolu Dağında ali Semerkandi Hz.'leri ziyareti sonrası İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

KİŞİ BAŞI ÜCRET: 600 TL
ÜCRETE DAHİL OLANLAR
* Lüks otobüsle programda belirtilen tüm ulaşımlar
* Otobüs içerisinde yapılacak sıcak-soğuk içecek ikramları
* Konya'da 1 gece Baykara otelde konaklama
* Otelde alınacak olan 2 kahvaltı ve 1 akşam yemeği
* Şeb-i Arus törenine giriş bileti
* Rehberlik hizmetleri
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
* Öğle yemekleri ve dönüş günü akşam yemeği
* Müze-ören yeri girişleri
* Ekstra talepler
NOT
Gece yolculuğu yapılacağından misafirlerimize otobüste kullanmak üzere yanlarına küçük bir yolculuk yastığı almalarını ve rahat bir kıyafet ve ayakkabı ile tura katılım sağlamalarını tavsiye etmekteyiz. Acentamız yeterli çoğunluk sağlanamadığı taktirde (önceden bilgi vermek koşuluyla) turu ipta etme hakkına sahiptir.

 

Tur Programı


GALERİRezarvasyon Yap
GÖNDER
phoneSizi arayalım

Paylaş

keyboard_arrow_up

Yukarı

gaziantep hac umre