phone 0 212 635 40 40 (İstanbul)
phone 0 342 231 11 88 (Gaziantep)

KONYA TURU.

14 Aralık 2018

GÜNÜBİRLİK / Şeb-i Arus Özel

account_balance
Umre
card_travel
Tur
business
Otel
flight
Uçak
Kalkış İli Seçiniz
Alt Kategori Seçiniz
Alt Kategori Seçiniz
Arama Yap
Arama Yap

Genel Bilgiler


14 ARALIK İSTANBUL ÇIKIŞLI
GÜNÜBİRLİK
ŞEB-İ ARUS ÖZEL KONYA TURU

( 14 ARALIK - CUMA )

Değerli misafirlerimizle İstanbul/Fatih'teki ofisimizde (veya tespit edilen yol güzergahında) buluşma ve saat 23:30'da hareket. Gece yolculuğu ile Konya'ya hareket ediyoruz.. yolda gerekli mola verilecektir. 

( 15 ARALIK - CUMARTESİ )

Kahvaltımızı otobüsümüzde kumanya şeklinde aldıktan sonra sabah saat 07:30 civarlarında Konya'ya varıyoruz. Gezimizin ilk durağı; Selçuklu döneminde "sarayın gül bahçesi", günümüzde ise "Gel, ne olursan ol yine gel" sözü ile tüm dünyaya nam salmış olan ünlü mutasavvıf Hz.Mevlana'nın türbesinin de içerisinde bulunduğu Mevlana Müzesi. Hz. Mevlana Türbesi ve Müzesini ziyaret ettikten sonra İnce Minareli Medrese ve Karatay Medresesi ziyaretlri sonrası Alaaaddin tepesine çıkıyoruz. Alaaddin Cami, Sultan Aladdin Keykubat türbesi ve külliyesini ziyaret ettikten sonra verilecek olan serbest zamanda misafirlerimiz dilerlerse öğle yemeği (ekstra) olarak Konya'nın meşhur etli pidesinden tadabilirler. Serbest zaman sonrası Mevlana Kültür Merkezi'ne hareket ediyor ve burada saat 14:00'te başlayacak ve 2 saat sürecek olan ŞEB-i ARUS törenini izliyoruz. Sema töreni sonrası Hz.Mevlana'nın "ruhumun aynası" olarak adlandırdığı Şems-i Tebrizi Hz.'lerinin türbesini ziyaret ediyoruz. Alacağımız (ekstra) akşam yemeği sonrası yine gece yolculuğu ile İstanbul'a hareket ediyoruz. Yolda gerekli molalar verilecektir.

KİŞİ BAŞI ÜCRET: 290 TL
ÜCRETE DAHİL OLANLAR
* Lüks otobüsle İstanbul/Konya/İstanbul ulaşımı
* Otobüs içerisinde yapılacak sıcak-soğuk içecek ikramları
* Otobüse verilecek olan kahvaltı kumanyası
* Şeb-i Arus törenine giriş bileti
* Rehberlik hizmetleri
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
* Öğle ve akşam yemeği
* Müze-ören yeri girişleri
* Ekstra talepler
NOT
Gece yolculuğu yapılacağından misafirlerimize otobüste kullanmak üzere yanlarına küçük bir yolculuk yastığı almalarını ve rahat bir kıyafet ve ayakkabı ile tura katılım sağlamalarını tavsiye etmekteyiz. Acentamız yeterli çoğunluk sağlanamadığı taktirde (önceden bilgi vermek koşuluyla) turu ipta etme hakkına sahiptir.

Tur Programı


GALERİRezarvasyon Yap
GÖNDER
phoneSizi arayalım

Paylaş

keyboard_arrow_up

Yukarı