Hac 2019

2020 HAC KAYIT VE KURALARI HAKKINDA

1- Önceki yıllardan hac kayıtları bulunan vatandaşlarımızın kayıtları Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 11 Kasım 2019 tarihinde sistem üzerinden OTOMATİK OLARAK yenilenecektir.

2- İletişim bilgileri, birliktelik ve hac konaklama tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen hacı adayları ise 11 Kasım - 13 Aralık 2019 tarihleri arasında il ve ilçe müftülüklerine müracaat ederek bilgilerinde güncelleme yapabileceklerdir.


3- Ön Kayıtlar 11 Kasım - 13 Aralık 2019 Tarihleri arasında yapılacaktır.


4- Hacca Ön Kayıt yapmak isteyen her bir hacı adayı önce PTT’den e-devlet şifresi alacaktır. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereği İl ve İlçe Müftülüklerinde ÖN KAYIT İŞLEMİ YAPILMAYACAK, ön kaydı sadece müracaat edecek hacı adayı kendi e-devlet ekranından yapabilecektir.


5- (Ziraat ve Ziraat Katılım Bankası, Halk Bankası, Vakıf ve Vakıf Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası,
Albaraka Katılım Bankası, Kuveyttürk Katılım Bankası, PTT Bank) Bu bankalardan herhangi birisine her kişinin TC kimlik numarası ile her bir hacı adayı için ayrı ayrı 25’er ₺ yatırılacaktır.

6-Son olarak hacı adayı almış olduğu e-devlet şifresi ile ister direkt e-devlet üzerinden, isterse Diyanet İşleri Başkanlığı’nın
adresinden (www.hac.gov.tr) e-devlet kimlik doğrulama sayfasına yönlendirme ile BİZZAT KENDİSİ kaydını oluşturacak ve kayıt belgesini alıp muhafaza edecektir.


7- 2020 yılı hac kuraları 9 Ocak 2020 Perşembe günü saat 10:00’da çekilecektir. Kura sonucu hacı adaylarının sisteme kayıtlı cep telefon numarasına gönderilecektir. Ayrıca hacı adayı e-devlet girişi yaparak ta kura sonucunu öğrenebilecektir.

8- Kesin kayıtlar 13-24 Ocak 2020 tarihlerinde yapılacaktır. Kurada ismi çıkmış ve Hac organizasyonunda acentamız ALTINOLUK TURİZM’i tercih edecek hacı adaylarının, sınırlı kontenjanımızdan yararlanabilmeleri için mutlaka en geç 10 OCAK ÖĞLEYE KADAR acentamızla irtibat kurması gerekmektedir.

KAYIT İŞLEMİ VE DİĞER AYRINTILI DETAYLAR İÇİN LÜTFEN BURAYI TIKLAYINIZ!


Yukarı
Paylaş
Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
Gönder