26 Temmuz 2024
İSTANBUL ÇIKIŞLI D.KARADENİZ-BATUM
4 GECE 5 GÜN

Gürcistan Batuma geçişte Yeni çipli ve Resimli Kimlik olmak zorunda (bebek ve Çocuk resim olmak zorunda)

Türsab No : 2788


Tur Programı

 • 1

  İstanbul – Ordu- Trabzon

  Sabah saatlerinde İstanbul Hava alanında saat 06:30 Buluşma Chek-ınn işlemlerinin ardından saat 08:20 de THY TK2848 sefer sayılı uçağı ile Orduya uçuyoruz. Hava alanında bizleri bekleyen Rehberimizle araçlara binerek gezimiz başlıyor. Ordu’ya varıyor ve Teleferikle çıkacağımız Boztepe’ye geçiyoruz. Ordu ilinin ve Karadeniz’in tüm güzelliklerini izleyebileceğimiz Boztepe yeşil ile mavinin eşsiz uyumunu bizlere sunacak. Bir tarafı Karadeniz, bir tarafı Ordu bir tarafı eşsiz fındık bahçeleri ile büyüleyici bir manzara ile karşı karşıya olacağız. Ani (kısa süren) sis çökmesiyle bildiğimiz Boztepe’de Sabah Kahvaltımızı aldıktan sonar çay ve kahve keyfi yapıp yürüyüş parkurları ve eşsiz manzaralar üzerinde güzel fotoğraflar yakalayacağız. Giresun’u panoramik olarak görerek sahil yolundan Trabzon’a ulaşıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in 1461 yılında Trabzon’u fethini takiben camiye çevrilmiş olan Trabzon Ayasofya Camiini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğini aldıktan sonra Altındere Milli Park sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce Karadeniz Rumları arasında anlatılan efsaneye göre Atinalı Barnabas ile Sophhronios adlı iki keşişin kurduğu düşünülen freskleriyle ve muhteşem yapısıyla bizleri etkileyecek olan Sümela Manastırı’na (Meryem Ana Manastırı) ulaşıyoruz. Buradaki minibüslere binerek Sümela Manastırı’na çıkıyoruz. Rehberimizin buradaki anlatımlarını dinleyip, mükemmel fotoğraflar aldıktan sonra Sümela Manastırı gezimizi tamamlıyoruz. Uzungöl’e hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan ve bıçağı ile meşhur olan Sürmene’de bıçak tesislerine uğruyoruz. Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan ve çay bahçeleri arasında yer alan Çay Fabrikası’nı geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli seçkin fabrikasında yöresel kemençe ve horon eğlenceleri sonrasında yeşil yaprak çayının soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden ve birebir yerel halktan öğreniyoruz. Çay fabrikasını gezdikten sonra Uzungöl’e varış Akşam yemeği ve konaklama Trabzon SEZGİN otelde https://uzungolsezginotel.com/

 • 2

  Uzungöl – Rize - Ayder

  Otelde sabah kahvaltısını aldıktan sonra Uzungöl’ü yaşamaya başlıyoruz. Fotoğraf kareleri ile anlatılamayacak derecedeki güzelliği ile dillere destan olan, yamaçlardan düşen kayaların Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşan Uzungöl’ü doya doya yaşamanız için rehberimiz size gerekli süreyi tanıyacaktır. Bu süre zarfında göl etrafını yürüyerek veya bisikletle turlayabilir, 2500 metre yükseklikte Karester yayla gezisi yapıyoruz Uzungöl’deki unutulmaz anların tamamlanmasıyla Of’tan ayrılarak Rize’ye doğru hareket ediyoruz. Kavurması, kuru fasulyesi ve pidesi ile meşhur Rize’de (Ekstra) öğle yemeği alınacaktır. Yemek sonrası aynı zamanda mandalinası, yaylaları, dereleri ve Rize beziyle meşhur olan, Doğu Karadeniz’in önde gelen şehirlerinden Rize’de Meşhur Rize Bezi atölyesinde bilgilendirmeyi aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz Rize bezi ürünlerinden alabileceklerdir. Sahil yolundan devam ederek Kaçkar Dağları Milli Parkı yoluna dönüp, Meşhur Fırtına Deresini solumuza alarak, yeşilin onlarca tonunu görüp muhteşem manzaralar eşliğinde Ayder Yaylasına doğru çıkıyoruz. Fırtına Deresi üzerine kurulmuş olan ve ilginç buluşlara imza atan Mucidin Yerine uğruyoruz. Buradaki kısa moladan sonra Ayder Yaylasında bulunan Gelintülü Şelalesine gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama AYDER Yaylasının kalbindeki yayla otelimizde. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz Ayder Yaylasındaki doğaya uyumlu caddede gezebilir, yöreye has ürünlerden alış-veriş yapabilir ve yöresel müziklerin çalındığı mekânlardaki eğlence programlarına katılabilirler. Konaklama Kaçkar Resort otelde https://www.kackarresorthotel.com/

 • 3

  Hopa - Zilkale – Palovit

  Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası minibüslere binerek gerçekleştireceğimiz, 3 saat sürecek olan Zilkale-Palovit Şelalesi- Çinçuva (Şenyuva) Köprüsü turumuza başlıyoruz. Çamlıhemşin ilçesinden geçerek ulaşacağımız bu turumuzda Karadeniz’in muhteşem manzarasını iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Bu unutulmaz gezimizi tamamladıktan sonra Fırtına Deresi kenarında (Ekstra) öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz zipline ve salıncak aktivitelerine katılabilecekleri gibi, Sonrasında dileyen misafirlerimiz, profesyonel raftingcilerin icra ettiği ve bütün ekipmanlar yetkili firma tarafından karşılanmak üzere kısa bir eğitim alındıktan sonra Fırtına Deresinde (Ekstra) rafting yapabileceklerdir. Rafting sonrası akşam yemeği ve Konaklama Fındıklı Ramada otelde https://www.ramadarizefindikli.com/

 • 4

  Gürcistan - Batum

  Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından yeni tip kimliklerle geçiş yapabileceğimiz Batum turu için Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Sınırda bizi bekleyen minibüslere binerek rehberimizle birlikte sınırdan Batum’a doğru gidiyoruz. Yapacağımız Batum turumuzda; Media Meydanı, Poesidon Meydanı, Sahil Parkı, Ali ile Nino Heykeli ve Orta Camii göreceğimiz yerler arasında. Burada verilecek kısa serbest zaman sonrası Batum’un ilginç mimari yapılarını görerek Batum’un ışıltılı gece hayatına tanıklık edeceğiz. Konaklama Batum’daki otelimizde (Batum Eupohoris otel) https://euphoriahotel.ge/

 • 5

  Borçka Karagöl – İstanbul

  Otelde sabah kahvaltısını aldıktan sonra Kelimelerle veya fotoğraflarla anlatılamayacak mükemmellikteki doğası ile Karadeniz’in en etkileyici yerlerinden bir tanesi olan, Orman denizi olarak ta adlandırılan Borçka Karagöl’e geçeceğiz. Borçka’da bineceğimiz minibüslerle Karagöl’e ulaşıyor ve gölün etrafında doğa yürüyüşü yapıyoruz. Belki de hayatımızın en güzel fotoğraflarını çekeceğimiz Karagöl gezimiz sonrası Rize hava alına hareket ediyoruz. THY TK2541 sefer sayılı uçağı ile saat 20:10 İstanbul’a uçuyoruz.

Ücretlendirme

Tarih Müsaitlik İki Kişilik Odada
Kişi Başı
İki Kişilik Odada
(Tek Kişi)
Ek Yatak 1. Çocuk
26.07.2024 Müsait 19.900,00 TL  29.900,00 TL  - 0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 5 Yaş 7.900,00 TL
6 - 11 Yaş 16.900,00 TL

 

 

Dahil Olanlar

 • THY Uçağı ile İstanbul hava alnından Gidiş Dönüş
 • Lüks araçlarla ulaşım (Kişi sayısına göre Araç)
 • 4 Gece Otellerde konaklama (5 * ve Bölgenin En iyi Yayla Otelleri)
 • İlk gün Sabah Kahvaltısı Ordu Boztepe’de Denize nazır
 • 4 Sabah kahvaltısı
 • 4 Akşam yemeği
 • Ordu Boztepe çıkış Teleferik ücreti
 • Sümela Manastra giriş ücreti 
 • Yaylalara çıkış Minibüs ücreti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti

Dahil Olmayanlar

 • Öğle Yemekleri
 • İsteğe bağlı Aktiviteler (Rafting- Zeplin vb.)
 • Müze ve Ören yeri giriş ücreti
 • Gürcistan'a geçişte 150 TL yurt dışı çıkış harç pulu

Diğer Ayrıntılar

TUR NOTLARI:

 • Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur.
 • Tur başlamadan önce ve tur sırasında doğal afet, terör, sokak hareketleri, kriz veya diğer ülkesel sebeplerden dolayı iptaller gelmesi ve yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz tur veya turları iptal etme veya bir sonraki haftaya aktarma hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
 • Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkânı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesislerde yemek alınacak olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş ya da faturalarını temin edebilirler.
 • Dönüş tarihinde 28 hafta (7 aylık) ve üzeri olan hamileler paket tura kanunen katılamazlar. Ancak, doktordan alınacak “seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresi yer alan raporla seyahat edebilirler. (Doktor raporu tarihi 7 günden eski olamaz) Hamilelik döneminin 36 hafta (9 aylık) ve sonrasında ise doktor raporu olsa dahi hamile yolcuların seyahatine kanunen izin verilmez.
 • Müze Kartı ile giriş yapılabilen müze ve ören yerlerine misafirlerimiz müze kart temin edebilir veya giriş ücretlerini ödeyebilirler. Misafirin inisiyatifine bağlıdır.  Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır. 18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan konuklarımıza müze kart maalesef verilememektedir. Tam müze kartı ücreti 60 TL, Öğrenci müze kartı ücreti 30 TL’dir. Müze Girişleri öğretmenlerimiz için ücretsizdir.
 •  Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda 18 kişilik  minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik  midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde Acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tur programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve şartlara bağlı olarak gerçekleştirilir. Ekstra turlarımızda tura katılmayacak misafirlerimiz, rehberimiz tarafından vakit geçirebileceği belirli noktalara yönlendirilecektir. Ekstra turlara katılmak istemeyen misafirlerimiz bu noktalarda beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Tura gidilen bölgenin hava şartlarına, coğrafi yapısına göre uygun kıyafet ve aksesuar tercih edilmelidir. Telefonlarınız için yanınızda şarj cihazı veya powerbank bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 • Tura başlarken eğer düzenli bir ilaç kullanıyorsanız yanınıza alınız. Herhangi bir alerjiniz veya kronik rahatsızlığınız bulunuyorsa rehberinize bildiriniz.

Yukarı
Paylaş
Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
Gönder