10 Nisan 2024
DOĞU KARADENİZ - BATUM TURU
3 GECE 3 GÜN

Tur Programı

 • 1

  SÜMELA MANASTIRI-UZUNGÖL

  Değerli misafirlerimiz, Sabah kahvaltısını aldıktan sonra Altındere milli parkı içinde bulunan Sümele manastırını ziyart ediyoruz. Sonra sürmenede üretilen Dünyaca ünlü sürmene bıçak atelyölerini ziyaret ediyoruz. Organik üretim yapılan çay fabrikalrını gezip çayın hangi evrelerden geçerek sofralarımıza kadar geldiğine tanıklık ediyoruz. Uzun göle haraket ediyoruz. İsteyen misafirlerimiz Gö etrafında yürüyüş yapabilir, dileyen misafirlerimiz göl etrafında bisiklet turu yapabilirler. Akşam yemeği ve Konaklama Uzun gölde Otelde

 • 2

  RİZE - AYDER YAYLASI - BATUM

  Sabah otelimizde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra, Rize üzerinden Çayeline Haraket Rizeye özgü el dokuması olarak işlenen Rize bezi atölyelerini ziyaret ediyoruz. Fırtına deresi üzerinde heycan ve macera dolu Rafting ve Zepline binme imkanı. Mucidin yerini ziyaret edip Ayder Yaylasına çıkıyoruz. Burada serbest zamanımız oluyor, Gelintülü Şelalesi seyri eşliğinde kahvelerimizi yudumluyoruz. Otele geçip Odalarımıza yerleşiyoruz. Otelde alacağımız erken Akşam yemeği sonrası Batuma doğru haraket ediyoruz. Gece Batumu gezeceğimiz bazı yerler Ters restoran, Zeus heykeli, Medea heykeli, orta cami, El Nino heykelini gezdikten sonra otel dönüyoruz. Konaklama otelimizde Sonrasında Batum’a doğru yola çıkıyoruz. Birçok imparatorluk tarafından kullanılan Gonio Kalesi’ni görüyoruz. Batum Meydanında fotoğraf molamızı veriyoruz. Sonrasında Yunan Mitolojisinden Medea’nın hikayesini, heykelin önünde rehberimizin eşliğinde dinliyoruz. Ardından Neptün Heykeli’ni görüyor, bir aşka konu olan Ali ve Nino heykelini ziyaret ediyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından otelimize doğru hareket ediyoruz.

 • 3

  ARTVİN - ERZURUM

  Değerli misafirlerimiz, Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Artvin üzeri Erzuruma Haraket. Çoruh nehri üzerinde bulunan Türkiyedeki en uzun zepline binme imkanı. Sonra Tortum şelalesini ziyaret ediyoruz. Erzurum şehir gezisinde Erzurum'un sembolü haline gelen bir Selçuklu eseri olan Hatuniye Medresesi de denilen Çifte minareli medreseyi, ardından Selçuklu Cami-i Kebir’lerinin ilk ve en önemli örneği olan Sultan 4. Murat zamanında yiyecek deposu olarak kullanılan Ulu Cami’yi panoramik olarak görüyor ve Anadolu da Mimar Sinan’ın nadir eserlerinden olan Lala Paşa camiini ve Caminin hemen yanında bulunan ve yine Selçuklu dönemi Medrese yapılarının en güzel örneklerinden olan Yakutiye medresesini şehir merkezideki yürüyüşümüz sırasında yanından geçerken fotoğraflama imkânımız olacak. Erzurum deyince ilk akla gelen en meşhur yeraltı zenginliği olan Oltu Taşından yapılmış objelerin satış ve sergisinin yapıldığı tarihi Taş han da siz değerli misafirlerimizle alış veriş yaptıktan sonra Akşam yemeği için Restorana Geçiyoruz. Akşam yemeği sonrası Gaziantepe Doğru haraket ediyoruz.

 • 4

  GAZİANTEP VARIŞ

  Gece yolcugu yaparak Sabah Saatlerinde Gaziantep' e varıyoruz. Bir başka organizasyonda buluşmak üzere… HOŞÇAKALIN.

Ücretlendirme

 

Tarih Müsaitlik İki Kişilik Odada
Kişi Başı
İki Kişilik Odada
(Tek Kişi)
Ek Yatak 1 Çocuk
10.04.2024 Müsait 6.350,00 TL 9.900,00 TL - 0 - 5 Yaş Ücretsiz
5 - 11 Yaş 4.900,00 TL

Dahil Olanlar

 • Lüks tur Araçları ile Ulaşım ve Çevre Gezileri
 • 2 Gece Bölgenin En İyi Otellerinde Konaklama
 • 3 Sabah Kahvaltısı
 • 2 Akşam Yemeği
 • Batum Transfer ücreti
 • Minibüsle Çıkılan Tüm Yayla Turları
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • TURSAB Seyahat Sigortası
 • Kaliteli Hizmet ve Memnuniyet Garantisi
 • Milli Parklar ve Yayla Giriş Ücretleri
 • Yüksek Model Turizm Araçları ile Seyahat
 • Aktivite ve Eğlence Transferleri
 • Otopark ve Otoban Ücretleri

Dahil Olmayanlar

 • Öğle Yemekleri
 • Son Gün Dönüşte Akşam Yemeği
 • Kişisel Aktiviteler ve Harcamalar

Diğer Ayrıntılar

TUR NOTLARI:

 • Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur.
 • Tur başlamadan önce ve tur sırasında doğal afet, terör, sokak hareketleri, kriz veya diğer ülkesel sebeplerden dolayı iptaller gelmesi ve yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz tur veya turları iptal etme veya bir sonraki haftaya aktarma hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
 • Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkânı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesislerde yemek alınacak olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş ya da faturalarını temin edebilirler.
 • Dönüş tarihinde 28 hafta (7 aylık) ve üzeri olan hamileler paket tura kanunen katılamazlar. Ancak, doktordan alınacak “seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresi yer alan raporla seyahat edebilirler. (Doktor raporu tarihi 7 günden eski olamaz) Hamilelik döneminin 36 hafta (9 aylık) ve sonrasında ise doktor raporu olsa dahi hamile yolcuların seyahatine kanunen izin verilmez.
 • Müze Kartı ile giriş yapılabilen müze ve ören yerlerine misafirlerimiz müze kart temin edebilir veya giriş ücretlerini ödeyebilirler. Misafirin inisiyatifine bağlıdır.  Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır. 18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan konuklarımıza müze kart maalesef verilememektedir. Tam müze kartı ücreti 60 TL, Öğrenci müze kartı ücreti 30 TL’dir. Müze Girişleri öğretmenlerimiz için ücretsizdir.
 •  Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda 18 kişilik  minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik  midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde Acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tur programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve şartlara bağlı olarak gerçekleştirilir. Ekstra turlarımızda tura katılmayacak misafirlerimiz, rehberimiz tarafından vakit geçirebileceği belirli noktalara yönlendirilecektir. Ekstra turlara katılmak istemeyen misafirlerimiz bu noktalarda beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Tura gidilen bölgenin hava şartlarına, coğrafi yapısına göre uygun kıyafet ve aksesuar tercih edilmelidir. Telefonlarınız için yanınızda şarj cihazı veya powerbank bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 • Tura başlarken eğer düzenli bir ilaç kullanıyorsanız yanınıza alınız. Herhangi bir alerjiniz veya kronik rahatsızlığınız bulunuyorsa rehberinize bildiriniz.

Yukarı
Paylaş
Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
Gönder