16 Aralık 2022
BUTİK GAP / D.Bakır-Mardin-Ş.urfa
1 GECE - 2 GÜN / 5* OTELDE KONAKLAMA

BU PROGRAMIMIZ İÇİN HAREKET TARİHLERİ:

 • 16 Aralık Cuma günü gecesi hareket
 • 30 Aralık Cuma günü gecesi hareket (Yılbaşı Özel)

Tur Programı

 • 1

  HAREKET ZAMANI

  Cumayı cumartesiye bağlayan gece 00.00’da Gaziantep ünv. Karşısından hareket ediyoruz. 00.30’da Batıkent olimpik yüzme havuzu yanındaki Cergibozanlar market önünde toplanıyoruz. Saat 01:00 de eğlence dolu turumuza başlıyoruz.

 • 2

  DİYARBAKIR – HASANPAŞA HANI – ULUCAMİİ – DÖRT AYAKLI MİNARE – KEÇİ BURCU – ON GÖZLÜ KÖPRÜ-MALABADI KÖPRÜSÜ- BATMAN – HASANKEYF – MİDYAT – SILA KONAĞI-DEVLET KONUKEVİ TELKÂRİ PAZARI – MARDİN

  Değerli misafirlerimiz, Sabah erken saatte DİYARBAKIR’A ulaşıyoruz, dileyen misafirlerimiz ile Hasanpaşa hanında ya da tarihi hanlardan birisinde ekstra olarak alacağımız sabah kahvaltı sonrası programımıza başlıyoruz. 5. büyük haremi şerif olarak ün kazanan Diyarbakır Ulucami’yi geziyoruz. Ardından Diyarbakır tarihi çarşının içerisinden gezerek Dört Ayaklı Minare’yi görüyoruz. Çin Seddi'nden sonra dünyanın en uzun, en geniş ve en sağlam surlarından kabul edilen Diyarbakır surlarının en önemli burcu olan Keçi Burcuna çıkıp buradan Diyarbakır’ı keyifle izliyoruz. Ardından Hz. Süleyman Camii ve On Gözlü Köprüyü fotoğrafladıktan sonra Diyarbakır-Batman karayolu üzerinde Silvan’dan geçerek 1147 yılında Artukoğulları döneminde inşa edilmiş olan Malabadi Köprüsünü Gidiyoruz. Köprünün anlatımını rehberimizden dinledikten sonra kısa bir çay kahve molası veriyoruz. Ardından, Batman’a doğru yola çıkarak öğle yemeği almak üzere yörenin muhteşem lezzetlerinin ikram edildiği restoranımıza ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi bölgeye uygun yöresel menü olarak aldıktan sonra, yol üzerinde ham petrol kuyularını görerek erişilmez mağaralar anlamına gelen Hasankeyf’e varıyoruz. GAP Projesi Kapsamında Ilısu Barajı’nın suları altında kalmaya başlayan Hasankeyf'te; yerinden taşınan Zeynel Bey Türbesi ve diğer taşınan eserleri görüp, seyir terasından Artuklu Köprüsü'nü fotoğrafladıktan sonra yeni Hasankeyf-Midyat yolunu kullanarak Midyat’a geçiyoruz. Sıla dizisinden hatırlayacağımız Midyat Konuk Evi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Bölgenin önemli el sanatlarından olan Telkâri Pazarında vereceğimiz serbest zaman sonrası dinlenmek ve akşam yemeği almak üzere Mardin’deki otelimize yerleşiyoruz.

 • 3

  DEYRULZAFARAN MANASTIRI - KASIMİYE MEDRESESİ - MARDİN MÜZESİ - ULU CAMİİ ÇARŞI - PTT BİNASI - ŞEHİDİYE CAMİİ ve MEDRESESİ - ABBARALAR – DARA ANTİK KENTİ- ŞANLIURFA -BALIKLIGÖL

  Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Dillerin ve Dinlerin şehrinde Süryani kültürünü tanıyacağımız MS 5. yüzyılda inşa edilen 1932’ye kadar 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin merkezi olan günümüzde halen aktif olarak kullanılan Deyrulzafaran Manastırı’nı gezeceğiz. (Safranlı çay içip, Süryani Çöreği’nin tadına bakabilirsiniz.) Manastır gezimizin sonrasında Selçuklu döneminde üniversite denginde eğitim veren olağan üstü mimariye sahip olan Kasımiye Medresesi’ne gidiyoruz. Medresede rehberimizden Güneydoğu kültüründeki eyvan felsefesini öğreniyoruz. Medrese gezimizin ardından Mardin mutfağının yöresel yemeklerini tatma imkânı bulacağımız restoranımıza geçiyoruz. Tadı damağımızda kalacak yemeğimizin akabinde Gecesi Gerdanlık Gündüzü Seyranlık olan Mardin sokaklarını seyre dalarak gezmeye başlıyoruz. Mardin’in dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşle sanat sokağında renkli fotoğraflar aldıktan sonra Mardin Müzesi’ni görüyoruz. Çarşı’dan geçerekten bölgenin en önemli yapılarından biri olan Ulu Cami’yi görüyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış PTT Binası geziyoruz. Hemen karşısındaki Mezopotamya manzaralı kafemizde çay-kahve molası veriyoruz. Şehidiye Camii ve Medresesi ziyaretimiz sonrası Mardin’in sembollerinden olan Abbaraları geziyoruz. Ardından Güneydoğunun kayıp efesi olarak adlandırılan Dara Antik kentini ziyaret ediyoruz. Doğu romanın askeri garnizonu olarak adlandırılan şehri rehberimizin anlatımlarıyla beraber gezdikten sonra Peygamberler şehri olan Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Balıklıgöl ziyaretimizin sonrasında dileyen misafirlerimiz ile Urfa Sıra Gecesi eğlencemize geçiyoruz (ekstra) . Daha sonra aracımıza geçerek, Bütün güzel duyguların ve bölgede bıraktığımız anılarımızın ardından Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz.

Ücretlendirme

 

KİŞİ BAŞI ÜCRET
PEŞİN
ÖDEME
3
TAKSİT
6
TAKSİT
9 TAKSİT
 iki kişilik odada
1250 ₺
     
 üç kişilik odada
1250 ₺
     
 tek kişilik odada
1750 ₺
     
 2-5 yaş çocuk
600 ₺
     
 6-11 yaş çocuk
900 ₺
     
 • Taksitler; Bonus, World, Maximum, Axess, Bankart, Paraf, CardFinans, Advantage kredi kartlarına uygulanmaktadır. 
 • Çocuk fiyatlandırmaları, iki yetişkin ile aynı odada kalacak 1.çocuk için geçerlidir.
 • Turumuza 1'den fazla çocukla katılmak isteyen aileler ücret bilgisini acentamızdan öğrenebilirler.
 • 12 yaş ve üzeri tam ücrete tabidir.

Dahil Olanlar

 • 1 Gece 5*lı Otelde Konaklama
 • 1 Sabah Kahvaltısı
 • 1 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • TURSAB Seyahat Sigortası
 • Milli Parklar Giriş Ücretleri
 • Yüksek Model Turizm Araçları ile Seyahat
 • Aktivite ve Eğlence Transferleri
 • Araç içi ikramlar

Dahil Olmayanlar

 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Öğle yemekleri
 • Kişisel aktiviteler ve harcamalar
 • Sıra Gecesi (Akşam yemeği)

Diğer Ayrıntılar

ÖDEME NOTLARI:

 • Turumuza kayıt yaptırıp yerinizi garantiye almak için kişi başı 500₺ ön ödeme yapmanız yeterlidir. Kalan ücreti tur kalkış zamanından 72 saat öncesine kadar tamamlayabilirsiniz.
 • Ön ödemesini nakit veya Hesaba havale yapabilirsiniz. Kalan ödemeyi nakit - kredi kartı - hesaba havale olarak yapabilirsiniz. Ya da (Ön ödemesi dâhil) bütün ödemeyi kayıt yaptırırken kart ile ödeyebilir ve taksit yaptırabilirsiniz.
 • Kredi kartınıza ait bankanız ile olan anlaşmamıza / kampanyalarımıza özel değişen vade farkı seçenekleriyle 12 aya varan taksit imkânından yararlanabilirsiniz.
 • Özel günler haricindeki bütün turlarımızda tur tarihine son 72 saat kalana kadar yapılan iptallerde ödemenizin tamamı iade edilir.
 • Çocuk ücretleri iki yetişkin yanında 6-12 yaş arasında geçerlidir.

TUR NOTLARI:

 • Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur.
 • Tur başlamadan önce ve tur sırasında doğal afet, terör, sokak hareketleri, kriz veya diğer ülkesel sebeplerden dolayı iptaller gelmesi ve yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz tur veya turları iptal etme veya bir sonraki haftaya aktarma hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
 • Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkânı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesislerde yemek alınacak olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş ya da faturalarını temin edebilirler.
 • Dönüş tarihinde 28 hafta (7 aylık) ve üzeri olan hamileler paket tura kanunen katılamazlar. Ancak, doktordan alınacak “seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresi yer alan raporla seyahat edebilirler. (Doktor raporu tarihi 7 günden eski olamaz) Hamilelik döneminin 36 hafta (9 aylık) ve sonrasında ise doktor raporu olsa dahi hamile yolcuların seyahatine kanunen izin verilmez.
 • Müze Kartı ile giriş yapılabilen müze ve ören yerlerine misafirlerimiz müze kart temin edebilir veya giriş ücretlerini ödeyebilirler. Misafirin inisiyatifine bağlıdır.  Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır.  18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan konuklarımıza müze kart maalesef verilememektedir. Tam müze kartı ücreti 60 TL, Öğrenci müze kartı ücreti 30 TL’dir. Müze Girişleri öğretmenlerimiz için ücretsizdir.
 • Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda 18 kişilik  minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik  midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde Acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tur programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve şartlara bağlı olarak gerçekleştirilir. Ekstra turlarımızda tura katılmayacak misafirlerimiz, rehberimiz tarafından vakit geçirebileceği belirli noktalara yönlendirilecektir. Ekstra turlara katılmak istemeyen misafirlerimiz bu noktalarda beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Tura gidilen bölgenin hava şartlarına, coğrafi yapısına göre uygun kıyafet ve aksesuar tercih edilmelidir. Telefonlarınız için yanınızda şarj cihazı veya powerbank bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 • Tura başlarken eğer düzenli bir ilaç kullanıyorsanız yanınıza alınız. Herhangi bir alerjiniz veya kronik rahatsızlığınız bulunuyorsa rehberinize bildiriniz.

Yukarı
Paylaş
Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
Gönder