24 Mayıs 2024
DİYARBAKIR-MARDİN-Ş.URFA
1 GECE - 2 GÜN

FARKLI TARİHLERDEKİ BALKAN TURLARIMIZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN 0532 544 44 95 NUMARALI TUR DEPARTMANI TELEFONUMUZLA İRTİBAT KURUNUZ...


Tur Programı

 • 1

  HAREKET ZAMANI

  23 Mayıs'ı 24 Mayıs'a bağlayan gece saat 00:30 da Emniyet Müdürlüğü karşısındaki Altınoluk Acentamızda buluşarak Diyarbakır’a doğru hareket ediyoruz. Araç içi ikramlarımız eşliğinde seyahatimize başlıyoruz.

 • 2

  DİYARBAKIR–HASANPAŞA HANI–ULUCAMİİ–DÖRT AYAKLI MİNARE–KEÇİ BURCU–ON GÖZLÜ KÖPRÜ–MALABADI KÖPRÜSÜ-BATMAN–HASANKEYF–MİDYAT–SILA KONAĞI DEVLET KONUKEVİ–TELKÂRİ PAZARI–MARDİN

  Sabah erken saatte Hasanpaşa Hanında (ekstra) aldığımız lezzet dolu kahvaltının ardından İslam âleminde 5. büyük haremi şerif olarak ün kazanan Diyarbakır Ulucamii’ni geziyor Dört Ayaklı Minare’yi görüyoruz. Çin Seddi'nden sonra dünyanın en uzun, en geniş ve en sağlam surlarından kabul edilen Diyarbakır surlarının en önemli burcu olan Keçi Burcuna çıkıp buradan Diyarbakır’ı keyifle izliyoruz. Ardından Hz. Süleyman camii ve On Gözlü Köprüyü fotoğrafladıktan sonra Diyarbakır-Batman karayolu üzerinde 1147 yılında Artukoğulları döneminde inşa edilmiş olan Malabadi Köprüsünü geziyoruz Sonrasında kısa bir çay kahve molası veriyoruz. Ardından, Batman’a doğru yola çıkarak öğle yemeği almak üzere yörenin muhteşem lezzetlerinin ikram edildiği restoranımıza ulaşıyoruz. öğle yemeğimizi bölgeye uygun yöresel menü olarak aldıktan sonra, Hasankeyf’e varıyoruz. GAP Projesi Kapsamında Ilısu Barajı’nın suları altında kalmaya başlayan Hasankeyf'te; yerinden taşınan Zeynel Bey Türbesi ve diğer taşınan eserleri görüp, seyir terasından Artuklu Köprüsü'nü fotoğrafladıktan sonra yeni Hasankeyf-Midyat yolunu kullanarak Midyat’a geçiyoruz. Sıla dizisinden hatırlayacağımız Midyat Konuk Evi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Bölgenin önemli el sanatlarından olan Telkâri Pazarında vereceğimiz serbest zaman sonrası dinlenmek ve akşam yemeği almak üzere Midyattaki otelimize yerleşiyoruz. Canlı Müzik eşliğinde akşam yemeğini alıyoruz. (5* Midyat Matiat OTEL)

 • 3

  DEYRULZAFARAN MANASTIRI-KASIMİYE MEDRESESİ-MARDİN MÜZESİ–ULU CAMİİ–ÇARŞI- PTT BİNASI–ŞEHİDİYE CAMİİ ve MEDRESESİ-ABBARALAR

  Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Dillerin ve Dinlerin şehri Mardin'de Süryani kültürünü tanıyacağımız MS 5. yüzyılda inşa edilen 1932’ye kadar 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin merkezi olan günümüzde halen aktif olarak kullanılan Deyrulzafaran Manastırı’nı gezeceğiz.(Safranlı çay içip, Süryani Çöreği’nin tadına bakabilirsiniz.) Manastır gezimizin sonrasında Selçuklu döneminde üniversite denginde eğitim veren olağan üstü mimariye sahip olan Kasımiye Medresesi’ne gidiyoruz. Medresede rehberimizden Güneydoğu kültüründeki eyvan felsefesini öğreniyoruz. Medrese gezimizin ardından Mardin mutfağının yöresel yemeklerini tatma imkânı bulacağımız restoranımıza geçiyoruz. Tadı damağımızda kalacak yemeğimizin akabinde Gecesi Gerdanlık Gündüzü Seyranlık olan Mardin sokaklarını seyre dalarak gezmeye başlıyoruz. Mardin’in dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşle sanat sokağında renkli fotoğraflar aldıktan sonra Mardin Müzesi’ni görüyoruz. Çarşı’dan geçerekten bölgenin en önemli yapılarından biri olan Ulu Cami’yi görüyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış PTT Binası geziyoruz. Bu sırada yerinde ise Mardinli Marilyn Monroe’yi ziyaret ederek el emeği ile yaptığı sabunlardan alma ve fotoğraf çektirme imkânı buluyor, hemen karşısındaki Mezopotamya manzaralı kafemizde çay-kahve molası veriyoruz. Şehidiye Camii ve Medresesi ziyaretimiz sonrası Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçip, masal şehrin Mardin ile vedalaşıyoruz. Bu geziler sırasında yöre halkı ile gireceğimiz ikili görüşmelerde, yöre halkının Mezopotamya misafirperverliğinin inceliklerini sunma yarışlarını, hoşgörü ve sevginin bölgede ne derece güçlü olduğunu görecek ve fazlasıyla etkileneceksiniz. Bütün güzel duyguların ve bölgede bıraktığımız anılarımızın ardından Şanlıurfa'ya doğru yola çıkıyoruz. Şanlırfa'da otobüsümüzle yapacağımız kısa panoramik tur sonrası Balıklı Göl bölgesine geçiyor ve Balıklı Göl, İbrahim Peygamberin (a.s.) ateşe atıldığı yer, Ayn Zeliha Gölü, Rıdvaniye Camii, İbrahim Peygamberin (a.s.) doğduğu mağaradaki makamı ve Mevlid-i Halil Cami ziyaretlerimizi tamamlıyoruz. Sıra gecesi eşliğinde alacağımız akşam yemeği (ekstra) sonrası kısa bir yolculukla Gaziantep'e varış ve turumuzun sonu..

Ücretlendirme

 

Tarih Müsaitlik İki Kişilik Odada
Kişi Başı
İki Kişilik Odada
(Tek Kişi)
Ek Yatak 1. Çocuk
24.05.2024 1 Gece 2 Gün 3.250,00 TL  5.250,00 TL  - 0 - 2 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 1.250,00 TL
6 - 11 Yaş 2.450,00 TL
 • Çocuk fiyatlandırmaları, iki yetişkin ile aynı odada kalacak 1.çocuk için geçerlidir.
 • Turumuza 1'den fazla çocukla katılmak isteyen aileler ücret bilgisini acentamızdan öğrenebilirler.
 • 6-11 yaş grubuna otobüste koltuk tahsisi yapılacaktır.
 • 0-5 yaş grubuna otobüste koltuk talep edilirse uygulanacak koltuk bedelini lütfen acentamıza sorunuz.
 • 12 yaş ve üzeri tam ücrete tabidir.

Dahil Olanlar

 • Lüks araçlarla ulaşım
 • 1 gece 5* Midyat MATİAT HOTEL konaklaması
 • 1 sabah kahvaltısı (açık büfe)
 • 1 akşam yemeği ( Canlı Müzik Eşliğinde)
 • Seyahat sigortası
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Araç içi ikramlar

Dahil Olmayanlar

 • İlk gün sabah kahvaltısı ve son gün akşam yemeği
 • Öğle yemekleri
 • Müze-ören yeri giriş ücretleri
 • Şahsi aktivite ve harcamalar

Diğer Ayrıntılar

 

 • Turumuza kayıt yaptırıp yerinizi garantiye almak için kişi başı 950 TL ön ödeme (kaparo) ödemesi yapmanız yeterlidir. Kalan ücreti tur kalkış zamanından 72 saat öncesine kadar tamamlayabilirsiniz.
 • Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur.
 • Tur başlamadan önce ve tur sırasında doğal afet, sokağa çıkma yasağı v.b. ülkesel sebeplerden dolayı iptaller gelmesi ve yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz tur veya turları iptal etme veya bir sonraki haftaya aktarma hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine hareket saatine en az 72 saat kala bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
 • Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkânı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesislerde yemek alınacak olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş ya da faturalarını temin edebilirler.
 • Müze Kartı ile giriş yapılabilen müze ve ören yerlerine misafirlerimiz müze kart temin edebilir veya giriş ücretlerini ödeyebilirler. Misafirin inisiyatifine bağlıdır.  Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır. 18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. Tam müze kartı ücreti .... TL, Öğrenci müze kartı ücreti .... TL’dir. Müze Girişleri öğretmenlerimiz için ücretsizdir.
 • Turumuza katılırken; spor veya rahat yürüyüş ayakkabısı, terlik, yağmurluk, rahat kıyafetler, hırka ya da kazak, otobüste kullanmak üzere küçük yastık almanızı tavsiye ederiz.

Yukarı
Paylaş
Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
Gönder