21 Temmuz 2020
DOĞU ANADOLU TURU
3 Gece - 4 Gün
GAZİANTEP ÇIKIŞLI

Tur Programı

 • 1

  HAREKET GÜNÜ

  Akşam saat 21:00 da Gaziantep Merkez Emniyet Müdürlüğü karşısındaki ofisimiz önünde toplanma ve hareket. Yolda gerekli molalar verilerek ilk rotamız olan erzuruma doğru hareket ediyoruz.

 • 2

  GAZİANTEP – VAN

  Sabah kahvaltısını ülkemizce nam salmış van kahvaltısı olarak alıyor ve Van turumuza başlıyoruz. Van Gölü ve Süphan Dağı manzaraları eşliğinde Tatvan’a doğru yol alıyoruz. Tatvan’da en son 1441 ile 1443 yılları arasında faaliyete geçmiş olan Nemrut Dağı Krater Gölü'nü görmeye gidiyoruz. Rehberimizin göl hakkındaki anlattıklarını dinledikten sonra adete ufkunuz açılacak. Eşsiz görsel şölenin sonrasında Ahlat’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde belirlediğimiz restorantımızda öğle yemeğimiz alıyoruz (ekstra ). Öğle yemeği sonrası Ahlat’ta Selçuklulardan günümüze kalan Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet ve Selçuklu Mezarlığı'nı gördükten sonra Muradiye’ye giderken Adilcevaz ve Erciş’ten geçiyor ve solumuzda 4050mt yüksekliğinde ki Süphan Dağını görüyor ve Alparslan'ın destan yazdığı Malazgirt savaşının yaşandığı ovanın yakından geçiyoruz. Van gölünün Kuzeydoğu ucundan geçerek Muradiye Şelalesine varıyoruz. Hemen sonrasında iki göz renklerinin birbirinden farklı olmasıyla ilgi odağı olmuş Van Kedi Evine gidip kedileri görüyoruz. Gün batımını izlemek için Van şehrinin sembollerinden biri olan 1800 metre uzunluğunda 120 metre genişliğindeki Tuşba Kalesine gidiyoruz. Yol üzerinde belirlediğimiz restorantımızda akşam yemeğini aldıktan sonra Vandaki konaklama yapacağımız otelimize doğru gidiyoruz ve burada geceliyoruz.

 • 3

  VAN – DOĞU BEYAZIT – AĞRI – IĞDIR – KARS

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bir sonraki rotamız olan Doğu beyazıta ulaşmış oluyoruz. Doğunun en nadide eserlerinden olan İnşası 99 yıl süren ve Mehmet Paşa tarafından 1784'te bitirilen İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. Dünyanın bir çok yerinden getirilmiş taş ustalarının el işçiliklerine hayran kalacağınız bu sarayda eşsiz fotoğraflar çekeceksiniz ve destanını rehberimizin ağzından dinleyeceksiniz. Öğle yemeği için yol üzerindeki bizleri bekleyen restorantımıza gidip öğle yemeğini alıyoruz. Sonrasında Ağrı dağının eşsiz manzarasını panoramik olarak geziyor ve destanını rehberimizden dinliyoruz. Karsın meşhur kalesi ve 12 havariler kilisesini geziyoruz. 1920 yılından beri Fethiye Camii olarak hizmet yapan bu eşsiz yapı ve Kars muzesi gezileri sonrası Selçuklu hamamı, Selçuklu körüsünü ziyaret edip fotograg molası veriyoruz.. Akşam yemeği için karsın meşhur lezzetlerinden kaz etinin tadına bakıyoruz ve geleme için karstaki otelimize yerleşiyoruz.

 • 4

  KARS – SARIKAMIŞ – ERZURUM

  Kars otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza hız kesmeden devam ediyoruz. ilk gezi durağımız olan Ani Harabelerine gidiyoruz. Ocaklı Köyünde Ermenistan ile sınırımızı oluşturan Arpaçay'ın yamacında kurulmuş Ani Kenti Harabelerini gezmeye başlayacağız. Yıkık Minare, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi, Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan Anadolu’nun ilk camisi olan Manucehr Camiini ve Ateşgede Tapınağı’nın izlerini görüyoruz. Öğle yemeğimizi öncesinden belirlediğimiz restoranımız alıyoruz. Sonrası Sarıkamış ormanlarını geçerek 93 harbinde şehit olan 90 bin askerimizi temsil eden Sarıkamış şehitliğini ziyaret ediyoruz. Rus mimari örneği katerina köşkünü geziyoruz. Yol güzergahı üzerinde Tarihi Çobandede köprüsünde fotoğraf molası verdikten sonra Akşam yemeği ve konaklama Erzurumda.

 • 5

  ERZURUM – MALATYA – GAZİANTEP

  Sabah kahvaltısını Erzurumdaki palandökenin eteğindeki otelimizde aldıktan sonra Erzurum gezimize başlıyoruz. İlk rotamız olan Ulu cami, Türk İslam sanatının şaheserlerinden Çifte Minareli Medrese, Üç kümbetler, Yakutiye Medresesi, Sadece Erzurum’da çıkarılıp işlenen Oltu taşı tesbihler ve gümüş takıların içerisinde bulunduğu tarihi Taşhan’ı ziyaret ediyoruz. Akabinde bağımsızlığımızın resmi kararının alındığı Kongre Merkezini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için Erzurum denilince akla ilk gelen lezzetlerden biri olan cağ kebabı ve kadayıf dolmasının tadına bakıyoruz. Öğle yemeği sonrasında bir zamanlar İslam’ın sancaktarlığını yapmış Abdurrahman Gazi Hazretlerinin türbesini ziyaret ediyor ve şadırvanından akan buz gibi kar suyunu içiyoruz. Panoramik olarak Aziziye Tabyalarını geziyoruz. Malatya üzerinden turumuzun başlangıç noktası olan Gaziantep’e dönüş. Bir sonrası Altınoluk turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Ücretlendirme

 

İKİ/ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI ÜCRET TABLOSU

Nakit Ödeme
950 ₺

Kredi Kartı
Tek Çekim
950 ₺ 

 

5 Taksit
950 ₺

 

3 Taksit
950 ₺

 ÇOCUK ÜCRETLERİ

 • 0-5 yaş çocuk: 25 ₺ (seyahat sigortası bedeli)
 • 6-11 yaş çocuk:  795 ₺  

(Çocuk fiyatlandırmaları iki ebeveyni ile aynı odada kalacak 1.çocuk için geçerlidir. 1'den fazla çocuk için lütfen acentamızla görüşünüz. 6-11 yaş arası çocuklar otobüste koltuk dahil tüm hizmetlerden faydalanmaktadır. 0-5 yaş arası çocuklara otobüste koltuk,yemeklerde öğün verilmemektedir. 0-5 yaş grubu için otobüste koltuk talep edilmesi durumunda istenilecek ücreti lütfen acentamıza sorunuz.)


Dahil Olanlar

 • 3 gece programda belirtilen otellerde konaklama
 • Otellerde alınacak açık büfe sabah kahvaltıları
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Lüks otobüsle programda belirtilen ulaşımlar
 • Araç içerisinde yapılacak ikramlar
 • 26 yıllık Altınoluk Turizm kalite ve güvencesi

Dahil Olmayanlar

 • Tüm öğle ve akşam yemekleri 
 • Müze Ören yerleri giriş ücreti

 


Diğer Ayrıntılar

Otobüste koltuk numarası tahsisi kesin rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. 

Olağan dışı durumlarda acentamız aynı kalite ve standartlarda olmak üzere otel değişikliğine gidebilir. Rehberimiz gerekli gördüğü taktirde programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Altınoluk Turizm sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle veya mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Altınoluk Turizm’in sorumluluğu bulunmayacaktır.

Turumuza katılırken; spor veya rahat yürüyüş ayakkabısı, terlik, yağmurluk, rahat kıyafetler, hırka ya da kazak, otobüste kullanmak üzere küçük yastık ve ayrıca fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayınız!


Yukarı
Paylaş
Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
Gönder