29 Haziran 2020
DOĞU KARADENİZ TURU ( 1 )
2 Gece - 4 Gün
GAZİANTEP ÇIKIŞLI

Tur Programı

 • 1

  GAZİANTEP – KAHRAMANMARAŞ – SİVAS – GÜMÜŞHANE - TRABZON

  Akşam saat 19:00 da Gaziantep Merkez Emniyet Müdürlüğü karşısındaki ofisimizin önünde toplanma ve hareket. Turumuza Kahramanmaraş’tan katılan misafirlerimizi, şehir merkezindeki PIAZZA alış-veriş merkezi önünden alarak ve yolda gerekli molaları vererek, ilk durağımız olan Trabzon’a doğru gece yolculuğumuza devam ediyoruz.

 • 2

  TRABZON - UZUNGÖL

  Sabahın ilk ışıklarıyla gözlerimizi Karadeniz’in kalbi olan Trabzon’un Maçka ilçesinde açıyoruz. Yeşilin her tonunun hakim olduğu ve denizle harmanlanıp insanın ruhuna huzur ve mutluluk verdiği bu güzel bölgenin oksijenini bol bol içimize çekiyoruz. Açık büfe kahvaltımız için öncesinden bizim için hazırlanmış kahvaltı salonumuza doğru geçiyoruz. Kahvaltımızı aldıktan sonra Trabzon şehir merkezine doğru yolculuğumuz başlıyor. Trabzon şehir gezimize Mustafa Kemal Atatürk’e hediye edilen Atatürk köşküyle başlıyoruz. İçerisinde Atatürk’ün günlük kullandığı eşyalarının da sergilendiği bu köşkü gezip tarihin izlerini yeniden yaşıyoruz. Hemen sonrasında 13. Yüzyıldan kalma Bizans eseri kiliseden dönüştürülen Cami ve Müze atmosferini tek bir noktada soluduğumuz Küçük Ayasofya’yı geziyoruz. Duvarlarındaki tarihi olayların anlatıldığı bu yerde rehberimizin anlatımıyla adeta geçmişin muhteşem atmosferini yaşıyoruz. Öğle yemeğimiz için bölgenin en meşhur lezzetlerinden olan Akçabat Köftenin tadına bakmak için Trabzon Akçabat’a ilerliyoruz ( ekstra ). Öğle yemeğimizi aldıktan sonra bölgenin en has ürünlerinden bir tanesi olan çayın yapım, işlenme ve paketlenme aşamalarına şahitlik ediyoruz. Burada mis gibi çayın harmanlanışını izliyoruz. Dileyen misafirlerimiz kendi elleriyle çay toplayıp hatıra olarak yanına alırken, dileyen misafirlerimiz de işlenmiş demlenmeye hazır çaydan satın alıp bu keyifli turu evlerinde yaşama imkanı bulabilecekler. Bizlere ikram edilen çayları yudumlayıp bir sonraki rotamıza doğru hareket ediyoruz. Trabzon denilince akla ilk gelenlerden bir tanesi de meşhur Sürmene’nin bıçaklarıdır. Kızgın demirin dövülüp balina yağıyla işlenmesiyle meydana gelen bu eşsiz mutfak eşyalarının tanıtımını işin ustalarından dinliyoruz. Çeşitli hayvan kemiği ve boynuzundan yapılan bu bıçaklar dünyaca nam salmış ve ömür boyu körlenmeme garantisiyle ilgi çekici bir özellik kazanmış oluyor. Yorgunlumuzu atmak ve dinlenmek için Tranzon Uzungöldeki otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeğini otelimizde aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz Uzun göle yürüme mesafesinde olan otelimizden çıkıp Uzungölün eşsiz gece manzarasında gezebilir, dileyen misafirlerimiz de bu geziyi ATV araçları veya bisikletle yapabilirler. Gecelememiz Uzungöl’deki ahşap yayla otelimizde.

 • 3

  UZUNGÖL - RİZE AYDER YAYLASI

  Kahvaltımızı otelimizdeki kuş sesleri eşliğiyle aldıktan sonra bir sonraki durağımız olan Rize’ye doğru hareket ediyoruz. Rize gezimize başlıyoruz. Rize şehrinin caddelerlerini panoramik olarak geziyoruz. Bu gezi esnasında Rize’nin meşhur Rize Bezinin üretildiği, dört mevsim terletmeyen kıyafet atölyesini ziyaret ediyoruz. Bezin kullanım ve yapım aşamalarına şahitlik ediyor ve bez hakkında geniş çaplı bilgi alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz yazın terletmeyen kışın üşütmeyen bu eşsiz kumaştan yapılmış kıyafetten veya yöreye has hediyelik eşyalardan satın alabilirler. Panoramik Rize gezimiz sonrasında öğle yemeği için Mucidin Yeri olarak adlandırılan, içinde bir çok el yapımı tasarım ve teknolojinin olduğu restoranımıza gidiyor ve öğle yemeğimizi burada alıyoruz ( ekstra ). Dileyen misafirlerimiz bu alanda at binebilir, dileyen misafirlerimiz de elektriğini kendi üreten teknolojik düzeneği inceleyebilirler. Hemen akabinde adrenalinin dibini yaşamak için Rafting alanımıza doğru hareket ediyoruz. Profesyonel rafting eğitmenleri eşliğinde gerekli ekipmanlarımızı giyiyor ve rafting alanımıza doğru ilerliyoruz. Türkiyenin en büyük rafting alanı olan Fırtına Deresinde rafting yapıyoruz. Rafting yapmak istemeyen misafirlerimiz ise bölgede yetişen kivi bahçelerini gezebilirler. Zipline ve birçok etkinliklerin içinde bulunduğu bu alandaki aktivitelerin bitiminden hemen sonras meşhur Ayder yaylasına doğru hareket ediyoruz. İlk gezimiz Ayder yaylasının gözdesi olarak bilinen eşsiz manzaraya sahip, minibüslerle çıkacağımız (ekstra) Pokut Yaylası turu. Bu eşi benzeri olmayan manzaranın eşliğinde çaylarımızı yudumlarken oksijenin, temiz havanın ve muhteşem manzaranın tadını çıkarıyoruz. Yeşilin birçok çeşidini görebileceğiniz bu yerde çok güzel fotoğraf kareleri yakalayacağınızın garantisini veriyoruz. Bu güzel yayla gezimizin sonrasında akşam yemeği ve konaklama için Ayder yaylasındaki otelimize doğru ilerliyoruz. Yöreye has ürünlerden oluşan akşam yemeğini yedikten sonra dinlenmek için odamıza çekiliyoruz. Konaklamamız Ayder Yaylasındaki ahşap yayla otelimizde.

 • 4

  RİZE AYDER YAYLASI – ARTVİN BORÇKA KARAGÖL – TRABZON SÜMELA MANASTIRI

  Kahvaltımızı Ayder yaylasındaki otelimizde aldıktan sonra, Artvin’de bulunan ve görselliği ile nam kazanmış Borçka Karagöl’e doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimizle minibüslerle (ekstra) çıkacağımız Borçka-Karagöl’de, içerisinde çeşit çeşit balıkların yetişmekte olduğu adeta cennetin dünya üzerindeki yansıması sayıldığı bu güzel gölde dileyen misafirlerimiz sal gezisi yapabilir, dileyen misafirlerimiz göl çevresini turlayarak doğa yürüyüşünün tadını çıkarabilirler. Hatıra fotoğraflarımızı çektikten sonra Borçka Karagöl’den ayrılıyor ve tarihi Sümela manastırını görmek için hareket ediyoruz. Mağaraya oyularak yapılmış bu tapınak, tarihinde çok eşsiz ayinlere eşlik etmiş ve birçok medeniyetin göz bebeği olmuştur. Bu eşi benzeri olmayan manastır hakkında rehberimizden geniş çaplı bilgi alıyoruz. Öğle yemeğimizi Trabzon’da, denize sıfır alabalık restoranında aldıktan sonra, dileyen misafirlerimiz yemek sonrası kısa çaplı bir sahil gezisi yapabilirler. Tüm gezilerimiz bittikten sonra Karadeniz’le vedalaşıp Gaziantep’e doğru hareket ediyoruz. Kahramanmaraş’tan aldığımız misafirlerimizi tekrar şehir merkezine bıraktıktan sonra, Gaziantep’te turumuzun ilk başladığı noktaya dönerek bir sonraki ALTINOLUK TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli dostlarımızla vedalaşıyoruz.

Ücretlendirme

 

İKİ/ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI ÜCRET TABLOSU

Nakit Ödeme
890 ₺

6 Taksit
970 ₺ 

 ÇOCUK ÜCRETLERİ

 • 0-5 yaş çocuk: Ücretsiz
 • 6-11 yaş çocuk:  770 ₺ 

(Çocuk fiyatlandırmaları iki ebeveyni ile aynı odada kalacak 1.çocuk için geçerlidir. 1'den fazla çocuk için lütfen acentamızla görüşünüz. 6-11 yaş arası çocuklar otobüste koltuk dahil tüm hizmetlerden faydalanmaktadır. 0-5 yaş arası çocuklara otobüste koltuk,yemeklerde öğün verilmemektedir. 0-5 yaş grubu için otobüste koltuk talep edilmesi durumunda istenilecek ücreti lütfen acentamıza sorunuz.)


Dahil Olanlar

 • 2 gece programda belirtilen otellerde konaklama
 • Otellerde alınacak açık büfe sabah kahvaltıları
 • İlk gün Trabzon Maçka'da alacağımız açık büfe kahvaltı
 • Altındere Milli Park giriş ücreti
 • Kaçkar Dağları Milli Park giriş ücreti
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Lüks otobüsle programda belirtilen ulaşımlar
 • Araç içerisinde yapılacak ikramlar
 • 27 yıllık Altınoluk Turizm kalite ve güvencesi

Dahil Olmayanlar

 • Tüm öğle ve akşam yemekleri 
 • Fırtına Deresinde Rafting (isteğe bağlı)
 • Şavşat Karagöl turu minibüs ücreti (isteğe bağlı)
 • Zilkale ve Palovit şelalesi minübüs ücreti (isteğe bağlı)

 


Diğer Ayrıntılar

Otobüste koltuk numarası tahsisi kesin rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. 

 

Turumuza katılırken; spor veya rahat yürüyüş ayakkabısı, terlik, yağmurluk, rahat kıyafetler, hırka ya da kazak, otobüste kullanmak üzere küçük yastık ve ayrıca fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayınız!Doğu Karadeniz turlarında Altınoluk Turizm’i diğer organizasyonlardan ayıran başlıca farklar şunlardır.

 • 2001 yılından beri “Gaziantep Çıkışlı Doğu Karadeniz” turlarını Gaziantep’te ilk düzenleyen acentalardan biri olarak bölgeyi iyi tanımakta ve bundan hareketle tecrübelerimizi tur programına yansıtarak müşterilerimizin turdan maksimum lezzeti almalarını sağlamaktayız.
 • Her hafta kesin hareket sözümüzden, yolcu sayısına bakılmaksızın otobüsümüzle her Cumartesi akşamı tura başlamaktayız.
 • Aile kavramını ön planda tutarak, münferit yolcu kaydı almamaktayız.
 • Konaklama yapılan bölgelerdeki en kaliteli ve nezih otelleri tercih etmekteyiz.
 • Açık büfe içecek olarak geniş ikram çeşitliliği sunan yüksek model otobüslerle seyahat etmekteyiz.
 • Bölgeyi tanıyan, alanında uzman, şeçkin rehberlerle çalışmaktayız.
 • Turumuzda hiçbir sürpriz ödeme ile karşılaşmazsınız. Ücrete dahil olan-olmayan her şeyi programımızda net olarak görebilirsiniz.

Resim Galerisi

Yukarı
Paylaş
Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
Gönder