18 Kasım 2020
DOĞU KARADENİZ TURU
3 Gece - 5 Gün
SEZONUN SON TURU

TURUMUZ PANDEMİ KURALLARINA UYGUN ŞEKİLDE PLANLANMIŞTIR. OTOBÜSTE SOSYAL MESAFE GEREĞİ SEYRELTİLMİŞ KOLTUK DÜZENİ İLE HAREKET EDİLECEKTİR. YEMEK VE KONAKLAMA YERLERİNDE DE GEREKLİ TÜM TEDBİRLER ALINMIŞTIR.


Tur Programı

 • 1

  1.GÜN (HAREKET GÜNÜ)

  Gaziantep Emniyet Müdürlüğü karşısındaki merkez ofisimizin önünde saat 20:30’da buluşuyoruz. Aracımıza binip, Kahramanmaraş’taki misafirlerimizi de Piazza AVM önünden alarak, gece yolculuğu ile Doğu Karadeniz’in batı tarafındaki giriş kapısı niteliğindeki Ordu’ya hareket ediyoruz. Yolda gerekli molalar verilecektir.

 • 2

  2.GÜN (ORDU-BOZTEPE TELEFERİK-GİRESUN-TRABZON-AYASOFYA CAMİİ-ZİGANA)

  Sabah erken saatlerde Ordu’nun Fatsa ilçesine ulaşıyor ve kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası Ordu ilinin ve Karadeniz sahillerinin muhteşem manzarasını seyretmek üzere bineceğimiz teleferikle (ekstra) Boztepe’ye çıkıyoruz. Bir tarafta yemyeşil fındık bahçeleri, bir tarafta masmavi Karadeniz, diğer tarafta da Ordu’nun bembeyaz evlerini izleyerek çayımızı yudumluyoruz. Tekrar teleferikle aşağıya inerek aracımıza biniyor ve kısa bir yolculukla fındığın merkezi Giresun’a ulaşıyoruz. Giresun merkezde fındık alışverişimizi yaparak, panoramik bir şehir turu ile Giresun’a veda ediyor ve Trabzon’a hareket ediyoruz. Öğle saatlerinde vardığımız Trabzon’da öğle yemeğimizi (ekstra) aldıktan sonra Trabzon gezimiz başlıyor. İlk durağımız Fatih Sultan Mehmet Han’ın 1461 yılında Trabzon’u fethetmesi ile kiliseden camiye çevrilmiş olan Trabzon Ayasofya Camii. Cami ziyareti sonrası panoramik Trabzon şehir turu. Ardından Yavuz Sultan Selim tarafından annesi Gülbahar Hatun adına 1514 yılında yaptırılan Gülbahar Hatun Camii ve Külliyesi’ni görerek Trabzon gezimizi tamamlıyor, akşam yemeğimizi almak ve konaklamak için otelimize ulaşıyoruz. Konaklama Zigana’da İvme Zigana Otel v.b. bölge otellerinde.

 • 3

  3.GÜN (ZİGANA-SÜMELA MANASTIRI-SÜRMENE-BIÇAK ATÖLYESİ-ÇAY FABRİKASI-ÇAYKARA-UZUNGÖL-KARASTER YAYLASI-AYDER)

  Otelimizde aldığımız çık büfe sabah kahvaltısı sonrası ilk durağımız Sümela Manastırı. Altındere Milli Park sınırları içerisinde yer alan ve 1500 yıllık tarihiyle, freskleri ve ilginç yapısıyla dağın üzerine inşa edilmiş Sümela Manastırını bizi bekleyen araçlarımıza binerek geziyoruz. Sürmene’ye varıyor, bıçakları ile ünlü bu beldede bıçak tesisine uğruyoruz. Ardından Doğu Karadeniz’in başlıca geçim kaynaklarından biri olan çayın yetiştirilme aşamasından bardaklarımıza kadar süren serüvenini yerinde görmek için İkiçay Çay Fabrikasını geziyoruz. Kemene ve horon eğlenceleri eşliğinde burada çayımızı yudumluyor ve çayın yeşil yapraktan kuru siyah haline sofralarımıza kadar nasıl geldiğini mühendislerden dinliyoruz. Sonrasında Doğu Karadeniz’in en önemli simgelerinden biri olan Uzungöl’e varıyoruz. Muhteşem bir vadide, yamaçlardan düşen kayaların Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla doğal olarak oluşan bu muhteşem atmosferde doyasıya göl etrafında yürüyüş yapıyoruz. İsteyen misafirlerimiz bisiklet kiralayarak göl çevresinin tadını çıkarabilirler. (Ekstra) alacağımız öğle yemeği sonrası burada verilecek olan serbest zamanda dileyen misafirlerimizle havanın müsait olması durumunda (ekstra) minibüslere binerek bir başka doğa harikası Karaster Yaylasına çıkıyoruz. Uzungöl’ün üzerinde bulunan bu muhteşem yaylada unutulmaz fotoğraf kareleri ile bu anı kalıcı kılıyoruz. Yayla gezisi sonrası tekrar Uzungöl’e dönerek aracımıza biniyor ve Ayder’e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için Ayder’deki otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Ayder Vadisinde bulunan Loya Otel v.b. bölge otellerinde.

 • 4

  4.GÜN (AYDER-GELİNTÜLÜ ŞELALESİ-ZİLKALE-PALOVİT ŞELALESİ-RİZE-RİZE BEZİ ATÖLYESİ-ZİPLİNE VE RAFTİNG-AYDER)

  Otelimizde açık büfe aldığımız kahvaltının ardından dolu dolu geçecek bir güne daha başlıyoruz. Karadeniz’in en güzel ve en meşhur yaylalarından biri olan Ayder’i gezmeye başlıyoruz. Rehberimizin refakatinde Ayder Yaylası ve Gelintülü Şelalesi anlatımını dinliyor, kendimizi bu muhteşem atmosferin kucağına bırakıyoruz. Verilecek olan serbest zamanda dileyen konuklarımızla minibüslerle (ekstra) düzenlenecek olan Zilkale ve Palovit Şelalesi turuna çıkıyoruz. 8 burç, gözetleme kulesi, dış ve orta surlar ile iç kaleden oluşan ve Trabzon İmparatorluğu zamanında yapılan Zilkale’yi geziyor ve ardından gürül gürül akan Palovit Şelalesini görüyoruz. Tekrar minibüslerimize binerek Ayder merkeze dönüyoruz. Ayder’de (ekstra) öğle yemeğimizi alıyor ve ilginç icatları ile nam salmış Mucit’in yerini görüyoruz. Aracımıza binerek kısa bir yolculukla Rize şehir merkezinde panoramik bir şehir turu yapıyor ve Rize bezi atölyesine uğruyoruz. Misafirlerimiz burada yöreye has hediyelik eşya alış-verişi yapabilirler. Arından Fırtına Vadisinde Doğu Karadeniz turunun olmazsa olmazı olan Rafting ve Zipline heyecanını yaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği için Ayder’deki otelimize dönüyoruz. Konaklama Ayder Vadisinde bulunan Loya Otel v.b. bölge otellerinde.

 • 5

  5.GÜN (AYDER-BORÇKA KARAGÖL-TORTUM ŞELALESİ-ERZURUM)

  Otelimizde yapacağımız açık büfe kahvaltı sonrası aracımıza binerek Borçka Karagöl’e hareket ediyoruz. Borçka’da bizi bekleyen minibüslerimize (ekstra) binerek, kelimelerle ifade edilemeyecek derecede güzelliği ve doğallığı ile gezimizin en etkileyici noktalarından birisi olan Borçka Karagöl’e varıyoruz. Nefes kesen doğası ile bizleri etkileyen bu atmosferde yürüyüş yapıyor, çekeceğimiz eşsiz fotoğraflarla Karagöl’ün tadını çıkarıyoruz. Bu enfes gezi sonrası minibüslerimize binerek tekrar Borçka’ya dönüyor ve (ekstra) öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası aracımıza biniyor ve Tortum Şelalesine hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük şelalelerinden birisi olan Tortum Şelalesinde izleme balkonuna çıkıyor ve suyun yüksekten düşüşünü ıslanma pahasına izliyoruz. Ardından Dadaşlar diyarı Erzurum’a varıyor ve aracımızla panoramik bir şehir turu yapıyoruz. Şehir turu sonrası Erzurum’un simgesi olan Çifte Minareli Medreseyi görüyor ve burada hatıra fotoğrafı çekiniyoruz. Akşam yemeğimizde (ekstra) Erzurum’un ünlü Cağ Kebabını tadıyor ve Erzurum’a veda ediyoruz. Aklımızda unutulmaz anlar, telefon ve fotoğraf makinamızda eşsiz kareler biriktirmiş olmanın verdiği lezzet ile gece yolculuğu ile tekrar Kahramanmaraş üzerinden Gaziantep’e sabahın erken saatlerinde dönüyor, bir başka Altınoluk Turizm turunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücretlendirme

 

İKİ/ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI ÜCRET TABLOSU

 

Nakit Ödeme
990 ₺

Kredi Kartı Tek Çekim
1050 ₺ 

Bonus Karta 3 Taksit
1100 ₺ 

Bonus Karta 5 Taksit
1150 ₺ 

 

 

 ÇOCUK ÜCRETLERİ

 • 0-5 yaş çocuk: Ücretsiz
 • 6-11 yaş çocuk:  820 ₺ 

(Çocuk fiyatlandırmaları iki ebeveyni ile aynı odada kalacak 1.çocuk için geçerlidir. 1'den fazla çocuk için lütfen acentamızla görüşünüz. 6-11 yaş arası çocuklar otobüste koltuk dahil tüm hizmetlerden faydalanmaktadır. 0-5 yaş arası çocuklara otobüste koltuk,yemeklerde öğün verilmemektedir. 0-5 yaş grubu için otobüste koltuk talep edilmesi durumunda istenilecek ücreti lütfen acentamıza sorunuz. Tek kişilik odada konaklama farkını lütfen acentamıza sorunuz.)


Dahil Olanlar

* Lüks araçlarla ulaşım

* 3 gece otel konaklaması

* 4 sabah kahvaltısı

* 3 akşam yemeği

* Zorunlu seyahat sigortası

* Profesyonel rehberlik hizmeti

* Araç içi ikramlar


Dahil Olmayanlar

* Öğle yemekleri ve son gün akşam yemeği

* Programda ekstra olarak belirtilen turlar

* Ordu Boztepe teleferik ücreti

* Programda esktra olarak belirtilen aktiviteler

* Müze-ören yeri giriş ücretleri

* Kişisel harcamalar

 


Diğer Ayrıntılar

 

 • Turumuza kayıt yaptırıp yerinizi garantiye almak için kişi başı 390.TL ön ödeme(kaparo) ödemesi yapmanız yeterlidir. Kalan ücreti tur kalkış zamanından 72 saat öncesine kadar tamamlayabilirsiniz.
 • Pandemi kuralları gereği aracımız seyreltilmiş koltuk düzenine göre ayarlanacaktır.
 • Araçlarımızda misafirlerimiz için maskemiz bulunacaktır.
 • Araçlarımızda istediğiniz zaman kullanabileceğiniz dezenfektan ve kolonya imkânı olacaktır.
 • Günlük ateş ölçümleri yapılacaktır.
 • Tur Araçlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun yerleşim düzeninde misafirimize hizmet verilecektir.
 • Araçlarımız misafirlerimiz gelmeden önce dezenfekte edilecek, sizler için hazır olacaktır.
 • Misafirlerimizden rezervasyon yapılmadan önce pandemi kuralları gereği güvenli seyahat için HES kodu alınacak, daha sonra rezervasyon yapılacaktır.
 • Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur.
 • Tur başlamadan önce ve tur sırasında doğal afet, sokağa çıkma yasağı v.b. ülkesel sebeplerden dolayı iptaller gelmesi ve yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz tur veya turları iptal etme veya bir sonraki haftaya aktarma hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine hareket saatine en az 72 saat kala bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
 • Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkânı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesislerde yemek alınacak olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş ya da faturalarını temin edebilirler.
 • Müze Kartı ile giriş yapılabilen müze ve ören yerlerine misafirlerimiz müze kart temin edebilir veya giriş ücretlerini ödeyebilirler. Misafirin inisiyatifine bağlıdır.  Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır. 18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. Tam müze kartı ücreti 60 TL, Öğrenci müze kartı ücreti 30 TL’dir. Müze Girişleri öğretmenlerimiz için ücretsizdir.
 • Turumuza katılırken; spor veya rahat yürüyüş ayakkabısı, terlik, yağmurluk, rahat kıyafetler, hırka ya da kazak, otobüste kullanmak üzere küçük yastık almanızı tavsiye ederiz.


 Doğu Karadeniz turlarında Altınoluk Turizm’i diğer organizasyonlardan ayıran başlıca farklar şunlardır: 

 • 2001 yılından beri “Gaziantep Çıkışlı Doğu Karadeniz” turlarını Gaziantep’te ilk düzenleyen acentalardan biri olarak bölgeyi iyi tanımakta ve bundan hareketle tecrübelerimizi tur programına yansıtarak müşterilerimizin turdan maksimum lezzeti almalarını sağlamaktayız.
 • Aile kavramını ön planda tutarak turlarımıza sadece aile kabul edilmekte ve hassasiyetlerinizi korumaktayız.
 • Konaklama yapılan bölgelerdeki kaliteli ve nezih otelleri tercih etmekteyiz.
 • Rahat bir yolculuk sunabilmek için yüksek model otobüslerle seyahat etmekteyiz.
 • Bölgeyi tanıyan, alanında uzman, şeçkin rehberlerle çalışmaktayız.
 • Turumuzda hiçbir sürpriz ödeme ile karşılaşmazsınız. Ücrete dahil olan-olmayan her şeyi programımızda net olarak görebilirsiniz.

Yukarı
Paylaş
Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
Gönder