03 Nisan 2020
DOĞU KARADENİZ TURU
4 Gece - 5 Gün
GAZİANTEP ÇIKIŞLI

Tur Programı

 • 1

  GAZİANTEP

  Akşam saat 21:00 de Gaziantep Merkez Emniyet Müdürlüğü karşısındaki ofisimiz önünde toplanma ve hareket. Yolda gerekli molalar verilerek ilk rotamız olan Erzurum’a doğru hareket ediyoruz.

 • 2

  GAZİANTEP - ERZURUM - KARS - ARTVİN

  Sabahın ilk saatlerinde gözlerimizi dadaşlar diyarı Erzurum’da açıyoruz. Daşhanda alacağımız kahvaltı sonrası şehir gezimize başlıyoruz. İlk rotamız olan Ulu cami, Türk İslam sanatının şaheserlerinden Çifte Minareli Medrese, Üç kümbetler, Yakutiye Medresesi, Sadece Erzurum’da çıkarılıp işlenen Oltu taşı tesbihler ve gümüş takıların içerisinde bulunduğu tarihi Taşhan’ı ziyaret ediyoruz. Akabinde bağımsızlığımızın resmi kararının alındığı Kongre Merkezini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için Erzurum denilince akla ilk gelen lezzetlerden biri olan cağ kebabı ve kadayıf dolmasının tadına bakıyoruz. Öğle yemeği sonrasında bir zamanlar İslam’ın sancaktarlığını yapmış Abdurrahman Gazi Hazretlerinin türbesini ziyaret ediyor ve şadırvanından akan buz gibi kar suyunu içiyoruz. Panoramik olarak Aziziye Tabyalarını gezerken bir yandan da Kars Yolculuğumuzu başlatmış oluyoruz. Kurtuluş mücadelemizin hüzün dolu sayfalarından Sarıkamış destanını rehberimizden dinliyoruz. Sonraki rotamız olan Kars Ani Harabelerini ziyaret için yola koyuluyoruz. Tarihinde birçok kez tapınak, barınak ve camilerin merkezi olmuş bu harabelerin birbirinden eşsiz mimarisini ve destansı tarihini rehberimizden dinliyoruz. Bir sonraki durağımız olan Artvin Şavşat’a doğru hareket ediyoruz. Şavşatdaki otelimize yerleştikten sonra akşam yemeği için otelimizden ayrılıp restorana hareket ediyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama Artvin Şavşat otelimizde.

 • 3

  ARTVİN - GÜRCİSTAN BATUM – RİZE

  Sabah zengin seçenekleri ile açık büfe kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra göz alıcılığı ve insanı dinlendiren doğası ile kendisine hayran bırakan Şavşat Karagöl’ü (ekstra) geziyoruz. İlk olarak gördüğünüzde kendinize zaman ayırıp bu tura iyi ki katılmışım diyeceksiniz. Karagöl gezimizin ardından bu sakinleşen kalp atışlarımızı hızlandırmak için Çoruh Nehri üzerinde kurulu olan ve nehrin bir kıyısından diğer kıyısına tam 900 metre uzunluğundaki (ekstra) Zipline parkuruna katılıyoruz. Adrenalin dolu bu aktivitemizin ardından Hopa’ya hareket ediyoruz. Hopa’da öğle yemeğimizi aldıktan sonra Gürcistan-Batum turumuza başlamak üzere sınırdan geçişlerimizi sağlıyor ve sınırda bizi bekleyen özel araçlarımıza binerek Batum turumuza başlıyoruz. Panoramik olarak Ganiyo kalesini görüyoruz. Şehir merkezinden geçerken şaşkınla bakacağınız şehrin eski yapıları ile yeni yapılarının iç içe olması, göreceğiniz enteresan şişe şeklindeki kamu binaları, Alfabe Kulesi, The White Restaurant adıyla bilinen ters bina şeklindeki restoran, dönme dolap restoran, alçak tavanlı-ters çatılı yakıt istasyonları gibi enterasan yapıları görmemizin ardından aracımızdan inerek şehir merkezini yaya olarak gezmeye başlıyoruz. ilk olarak Tiyatro Meydanında bulunan Poseidon Heykelini rehberimizin anlatımı ile Antik dönem’e ait efsaneleri dinliyoruz. Yine bir başka antik dönem hikayelerinden olan 1 Milyon Lariye mal olmuş Avrupa Meydanında ki Medea Heykelindeki altın postun hikayesini dinliyoruz. Aynı zamanda bulunduğumuz konum itibari ile harika profesyonel fotoğraflar çekebileceğiniz Avrupa Meydanından ayrılırken Piazza Meydanında da sosyal medyada arkadaşlarınız ile paylaşabileceğiniz bir çok harika görüntüler yakalayabileceksiniz. Bölgenin bizim gibi Müslümanlarına 1886’dan beri ibadet yeri olan Orta Cami’yi ziyaret ettikten sonra, sahil yoluna çıkarak meşhur Ali ve Nino Heykelini görmeye gidiyor, burada da rehberimizin ALİ ve NİNO hikayesini dinliyoruz. Kısa bir serbest zaman sonrasında gümrük sınır kapısına özel aracımız ile hareket ederek Türkiye’ye geçiş yapıyor ve akşam yemeğini almak üzere uygun bir restoranda mola veriyoruz. Ardından konaklama yapacağımız Fırtına Deresindeki otelimize hareket sağlıyoruz.

 • 4

  RİZE

  Sabah kuş sesleri eşliğinde gözlerimizi yeşil ve mavinin eşsiz uyumu içerisindeki Ayder yaylasında açıyoruz. Otelde alacağımız kahvaltının ardından günümüzün çoğunu geçireceğimiz Ayder’de gezintimize başlıyoruz. Gün içerisinde katılmak isteyen konuklarımıza özel yapacağımız yüksek rakımlı “muhteşem yaylalar” gezilerimizin startını veriyoruz. İlk gezimiz Ayder yaylasının gözdesi olarak bilinen eşsiz manzaraya sahip (ekstra) Pokut yaylası turu. Bu eşi benzeri olmayan manzaranın eşliğinde çaylarımızı yudumlarken oksijen ve temiz havanın tadını çıkarıyoruz. Öğle yemeği için tekrar dönüş yaptığımız Ayder merkezde, yöresel lezzetlerinin sergilendiği kendi elektriğini kendi üreten ve içerisinde alabalık tesisi de olan “Mucidin Yeri” adlı restoranımıza giriş yapıyoruz. Yemek sonrası Fırtına vadisini oluşturan önemli vadilerden olan Çat Vadisi’ne geçiyoruz. İlk olarak Ortan Köyü’nden geçerek SEVDALUK dizisi ve diğer birçok yapımın çekimlerinin de yapıldığı, eski adı Çinçiva olan Şenyuva Köyü’nü görüyoruz. Burada vadi içerisinde onlarcası olan Taş Köprülerin, geniş ve uzun olanlarından birinde fotoğraf molası veriyoruz. Dileyen konuklarımızla minibüslerimize binerek (ekstra) Huser yaylası turuna katılıyoruz. Bu bölgede bulunan ve ülkemizin en yaşlı konakları olan Fırtına Konaklarının arasından Çat Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen eşsiz manzara eşliğinde Huser yaylasına ilerliyoruz. Dünyanın sayılı şahit olabileceğiniz manzaralarından deniz deryasını izliyoruz. Gök yüzünde bulutların birbiriyle dans etmesine şahitlik ediyoruz. Huser yaylası turumuzun arından yol güzergahımızda bulunan restoranda akşam yemeğimizi alıp, yemek sonrası konaklama için Fırtına deresindeki otelimize yerleşiyoruz.

 • 5

  RİZE – TRABZON – GİRESUN

  Günün ilk ışıklarında sabah açık büfe kahvaltımızı otelimizde alıyor ve Rize gezimize başlıyoruz. Rize şehrinin caddelerlerini panoramik olarak geziyoruz. Bu gezi esnasında Rize’nin meşhur Rize Bezinin üretildiği, dört mevsim terletmeyen kıyafet atölyesini ziyaret ediyoruz. Bezin kullanım ve yapım aşamalarına şahitlik ediyor ve bez hakkında geniş çaplı bilgi alıyoruz. Bir sonraki rotamız olan Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. Trabzon’un simgesi haline gelen Uzungöl ve çevresini turluyoruz. Bu eşsiz manzaranın büyüleyici atmosferine kapılıp harika fotoğraflar çekiyor, mükemmel dakikalar geçiriyoruz. Akabinde Uzungöl ile vedalaşıp, Karadeniz denilince akla ilk gelenlerden biri olan çayın topraktaki filiz halinden başlayıp çay bardaklarımıza kadar gelen hikâyesini çay fabrikasındaki işin uzmanlarından dinliyoruz. Çayın toplama, kurutulma, işleme ve demleme aşamaları hakkındaki püf noktalarını öğrendikten sonra, çay fabrikasındaki bizlere ikram edilen çeşitli organik yayla çaylarının tadına bakıyor ve yola devam ediyoruz. 13. Yüzyıldan kalma Bizans eseri kiliseden dönüştürülen Cami ve Müze atmosferini tek bir noktada solumanıza vesile olan Küçük Ayasofya’yı geziyoruz. Trabzon’a has el emeği göz nuru gümüş kazaziye mağazasına uğrayıp ürünlerinin yapım aşamalarına şahitlik ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz manevi değerine paha biçilemeyen gümüş hediyelik eşyalardan alabilirler. İsmi üretildiği ilçe ile özdeşleşmiş olan Sürmene Bıçağı Atölyesine gidiyoruz. Sürmene Bıçağı hakkında bilgilendikten ve alışverişimizi yaptıktan sonra restoranda akşam yemeğini alıp Giresundaki otelimize yerleşiyoruz.

Ücretlendirme

 

İKİ/ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI ÜCRET TABLOSU

Nakit Ödeme
1.150 ₺

Kredi Kartı
Tek Çekim
1.150 ₺ 

 

5 Taksit
1.150 ₺

 

3 Taksit
1.150 ₺

 ÇOCUK ÜCRETLERİ

 • 0-5 yaş çocuk: 25 ₺ (seyahat sigortası bedeli)
 • 6-11 yaş çocuk:  975 ₺  

(Çocuk fiyatlandırmaları iki ebeveyni ile aynı odada kalacak 1.çocuk için geçerlidir. 1'den fazla çocuk için lütfen acentamızla görüşünüz. 6-11 yaş arası çocuklar otobüste koltuk dahil tüm hizmetlerden faydalanmaktadır. 0-5 yaş arası çocuklara otobüste koltuk,yemeklerde öğün verilmemektedir. 0-5 yaş grubu için otobüste koltuk talep edilmesi durumunda istenilecek ücreti lütfen acentamıza sorunuz.)


Dahil Olanlar

 • 4 gece programda belirtilen otellerde konaklama
 • Otellerde alınacak açık büfe sabah kahvaltıları
 • İlk gün Erzurum'da alacağımız açık büfe kahvaltı
 • Altındere Milli Park giriş ücreti
 • Kaçkar Dağları Milli Park giriş ücreti
 • Batum Turunda kullanılan ulaşım aracı ücreti
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Lüks otobüsle programda belirtilen ulaşımlar
 • Araç içerisinde yapılacak ikramlar
 • 26 yıllık Altınoluk Turizm kalite ve güvencesi

Dahil Olmayanlar

 • Tüm öğle ve akşam yemekleri 
 • Çoruh Nehrinde Zipline (isteğe bağlı)
 • Fırtına Deresinde Rafting (isteğe bağlı)
 • Şavşat Karagöl turu minibüs ücreti (isteğe bağlı)
 • Pokut ve Huser yaylası minübüs ücreti (isteğe bağlı)
 • Gürcistan’a geçişte alınan yurtdışı çıkış pulu (50 ₺)

 


Diğer Ayrıntılar

Otobüste koltuk numarası tahsisi kesin rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. 

Gürcistan-Batum sınırının dönemsel olarak yoğun olmasından dolayı, bazen sınır geçişlerinde gecikme yaşanabilmektedir. Batum gezisi için orjinal haliyle T.C. kimlik numarası yazılı ve resimli olan yeni tip çipli nüfus cüzdanınızı yanınızda bulundurmayı unutmayınız. (Ehliyetle geçiş yapılamamaktadır!) Ebeveynlerinden (anne veya babası) birisi beraberinde olmayan 18 yaş altı çocuklar, gelmeyen ebeveyninden noter onaylı muvafakatname alarak Gürcistan'a geçiş yapabilmektedir. Muazzaf devlet memurları Gürcistan'a geçiş için kurumlarından aldıkları "yurt dışına çıkabilir" izin belgelerini yanlarında bulundurmalıdırlar. Ayrıca bebek dahi olsa nüfus cüzdanlarında fotoğraf yapışık olmayan nüfus cüzdanıyla Gürcistan'a giriş yapılamamaktadır! Gürcistan yasa gereği ülkeye giren turistlerin üzerinde hiç bir ilaç (aspirin bile) bulunmamalıdır. Aksi taktirde bu kişilere yasal işlem uygulanabilmektedir. Gürcistan sınır geçişlerinde yaşanabilecek bu gibi olumsuzluklardan acentamız sorumlu olmayacaktır. Olağan dışı durumlarda acentamız aynı kalite ve standartlarda olmak üzere otel değişikliğine gidebilir. Rehberimiz gerekli gördüğü taktirde programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Altınoluk Turizm sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle veya mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Altınoluk Turizm’in sorumluluğu bulunmayacaktır.

Turumuza katılırken; spor veya rahat yürüyüş ayakkabısı, terlik, yağmurluk, rahat kıyafetler, hırka ya da kazak, otobüste kullanmak üzere küçük yastık ve ayrıca fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayınız!Doğu Karadeniz turlarında Altınoluk Turizm’i diğer organizasyonlardan ayıran başlıca farklar şunlardır.

 • 2001 yılından beri “Gaziantep Çıkışlı Doğu Karadeniz” turlarını Gaziantep’te ilk düzenleyen acentalardan biri olarak bölgeyi iyi tanımakta ve bundan hareketle tecrübelerimizi tur programına yansıtarak müşterilerimizin turdan maksimum lezzeti almalarını sağlamaktayız.
 • Her hafta kesin hareket sözümüzden, yolcu sayısına bakılmaksızın otobüsümüzle her Cumartesi akşamı tura başlamaktayız.
 • Aile kavramını ön planda tutarak, münferit yolcu kaydı almamaktayız.
 • Konaklama yapılan bölgelerdeki en kaliteli ve nezih otelleri tercih etmekteyiz.
 • Açık büfe içecek olarak geniş ikram çeşitliliği sunan yüksek model otobüslerle seyahat etmekteyiz.
 • Bölgeyi tanıyan, alanında uzman, şeçkin rehberlerle çalışmaktayız.
 • Turumuzda hiçbir sürpriz ödeme ile karşılaşmazsınız. Ücrete dahil olan-olmayan her şeyi programımızda net olarak görebilirsiniz.

Resim Galerisi

Yukarı
Paylaş
Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
Gönder