11 Temmuz 2022
DOĞU KARADENİZ TURU-6 Gün
4 Gece Otel Konaklamalı / GÜRCİSTAN & BATUM TURLU

AYNI PROGRAM İÇİN DİĞER TARİHLERİMİZ:

25 TEMMUZ 2022
 
 

Tur Programı

 • 1

  (GAZİANTEP - AMASYA)

  (KİLİS-GAZİANTEP-KAHRAMANMARAŞ HAREKETLİ) Akşam saat 20.00’de acentamızdan hareket ediyor ve Amasya istikametine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Gece yolculuğumuz esnasında gerekli molalar verilecektir.

 • 2

  (AMASYA-SAMSUN-ORDU-BOZTEPE TELEFERİK)

  Sabah saatlerinde Şehzadeler şehri Amasya’ya ulaşıyoruz. Amasya turumuza dillere destan olan ve aşkı uğruna dağların delindiği Ferhat ile Şirin’in sembolik mezarlarının olduğu alanı ziyaret ederek başlıyoruz. Burada Elma Dağından Ferhat’ın aşkı uğuruna delerek su getirdiği kanalı görüyoruz. Arından Yeşilırmak kenarında (ekstra) alacağımız kahvaltı sonrası Amasya gezimize devam ediyoruz. Ziyaret edeceğimiz yerler arasında; Bimarhane, Amasya Saat Kulesi, Amasya Evleri, Kral Kaya Mezarları, Şehzadeler Parkı, II. Beyazıt Külliyesi ve Külliye içindeki yapılar yer alacaktır. Amasya gezimizi tamamlayarak Samsun’a doğru yola çıkıyoruz. Samsun’a varışımızın ardından ücretsiz olarak gezebileceğimiz Gazi Müzesini ziyaret ediyor ve verilecek serbest zamanın ardından Bandırma Vapuruna geçiyoruz. Samsun gezimizi tamamladıktan sonra Karadeniz sahil yolunu takip ederek Ordu’ya varıyor ve teleferikle çıkacağımız Boztepe’ye geçiyoruz. Ordu ilinin ve Karadeniz’in tüm güzelliklerini izleyebileceğimiz Boztepe yeşil ile mavinin eşsiz uyumunu bizlere sunacak. Bir tarafı Karadeniz, bir tarafı Ordu bir tarafı eşsiz fındık bahçeleri ile büyüleyici bir manzara ile karşı karşıya olacağız. Ani (kısa süren) sis çökmesiyle bildiğimiz Boztepe’de çay ve kahve keyfi yapıp yürüyüş parkurları ve eşsiz manzaralar üzerinde güzel fotoğraflar yakalayacağız. Boztepe’den inerek akşam yemeğimizi ve konaklamamızı yapacağımız ORDU'daki otelimize giriş yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeğinden sonra sahilde yürüyüş yaparak eğlence mekanlarında vakit geçirebilirler. (A KALİTE BÖLGE OTELLERİNDE)

 • 3

  (GİRESUN–TRABZON AYASOFYA CAMİİ–SÜMELA MANASTIRI-TRABZON SÜRMENE BIÇAK ATÖLYESİ-UZUNGÖL)

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Ordu’dan ayrılarak kiraz ve fındığın dünyaya bu şehirden yayıldığı kabul edilen Giresun’daki Fındık Kooperatifinden fındık ve ürünlerinden alış-veriş yapma imkanı buluyoruz. Giresun’a veda ettikten sonra sahil yolundan solumuza Karadeniz’i, sağımıza Karadeniz’in yeşil manzarasını alarak Trabzon’a ulaşıyoruz. Öncelikle öğle yemeğimizi alıyor, sonrasında Fatih Sultan Mehmet’in 1461 yılında Trabzon’u fethini takiben camiye çevrilmiş olan Trabzon Ayasofya Camiini ziyaret ediyoruz. Ardından Altındere Milli Park sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce Karadeniz Rumları arasında anlatılan efsaneye göre Atinalı Barnabas ile Sophhronios adlı iki keşişin kurduğu düşünülen freskleriyle ve muhteşem yapısıyla bizleri etkileyecek olan Sümela Manastırı’na (Meryem Ana Manastırı) ulaşıyoruz. Buradaki (ekstra) minibüslere binerek Sümela Manastırı’na çıkıyoruz. Rehberimizin buradaki anlatımlarını dinleyip, mükemmel fotoğraflar aldıktan sonra Sümela Manastırı gezimizi tamamlıyor ve minibüslerimize binerek tekrar aşağıya iniyoruz. Otobüsümüze binerek Uzungöl’e hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda bulunan ve bıçağı ile meşhur olan Sürmene’de bıçak tesislerine uğruyoruz. Uzungöl’e varış, Akşam yemeği ve konaklama UZUNGÖL’deki otelimizde.. (A KALİTE BÖLGE OTELLERİNDE)

 • 4

  (UZUNGÖL-OF ÇAY FABRİKASI-RİZE-MUCİDİN YERİ-GELİNTÜLÜ ŞELALESİ-AYDER)

  Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızdan sonra Uzungöl’ü yaşamaya başlıyoruz. Fotoğraf kareleri ile anlatılamayacak derecedeki güzelliği ile dillere destan olan, yamaçlardan düşen kayaların Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşan Uzungöl’ü doya doya yaşamanız için rehberimiz size gerekli süreyi tanıyacaktır. Bu süre zarfında göl etrafını yürüyerek veya bisikletle turlayabilir, gölün dör bir yanındaki muhteşem manzaraların önünde fotoğraflarınızı çekinebilirsiniz. Uzungöl’deki unutulmaz anların tamamlanmasıyla otobüsümüze binerek Of ilçesine hareket ediyoruz. Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan ve çay bahçeleri arasında yer alan Çay Fabrikası’nı geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli seçkin fabrikasında yöresel kemençe ve horon eğlenceleri sonrasında yeşil yaprak çayının soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden ve birebir yerel halktan öğreniyoruz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çay çeşitlerinden ikramlar yapılırken, gruplarımıza sunulan özel kampanyalardan çay alma imkânı da bulacağız. Çay fabrikasını gezdikten sonra Of’tan ayrılarak Rize’ye doğru hareket ediyoruz. Kavurması, kuru fasulyesi ve pidesi ile meşhur Rize’de (ekstra) öğle yemeği alınacaktır. Yemek sonrası aynı zamanda mandalinası, yaylaları, dereleri ve Rize beziyle meşhur olan, Doğu Karadeniz’in önde gelen şehirlerinden Rize’de; Bandana, şal vb. hediyelik eşyaların da bulunduğu Meşhur Rize Bezi atölyesinde Rize bezi ile ilgili bilgilendirmeyi aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz Rize bezi ürünlerinden alabileceklerdir. Sahil yolundan devam ederek Kaçkar Dağları Milli Parkı yoluna dönüp, Meşhur Fırtına Deresini solumuza alarak, yeşilin onlarca tonunu görüp muhteşem manzaralar eşliğinde Ayder Yaylasına doğru çıkıyoruz. Fırtına Deresi üzerine kurulmuş olan ve ilginç buluşlara imza atan Mucidin Yerine uğruyoruz. Buradaki kısa moladan sonra Ayder Yaylasında bulunan Gelintülü Şelalesine gidiyoruz. Gelintülü Şelalesini görüp fotoğrafladıktan sonra eşyalarımızı bırakmak için otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama AYDER Yaylasının kalbindeki yayla otelimizde. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz Ayder Yaylasındaki doğaya uyumlu caddede gezebilir, yöreye has ürünlerden alış-veriş yapabilir ve yöresel müziklerin çalındığı mekanlardaki eğlence programlarına katılabilirler. (A KALİTE BÖLGE OTELLERİNDE)

 • 5

  (AYDER–ZİLKALE-PALOVİT ŞELALESİ-ŞENYUVA KÖPRÜSÜ-FIRTINA DERESİ-ZİPLİNE & SALINCAK & RAFTİNG AKTİVİTELERİ-AYDER)

  Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası minibüslere (ekstra) binerek gerçekleştireceğimiz, 3 saat sürecek olan Zilkale-Palovit Şelalesi- Çinçuva (Şenyuva) Köprüsü turumuza başlıyoruz. Çamlıhemşin ilçesinden geçerek ulaşacağımız bu turumuzda Karadeniz’in muhteşem manzarasını iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Bu unutulmaz gezimizi tamamladıktan sonra Fırtına Deresi kenarında (ekstra) öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz zipline ve salıncak aktivitelerine katılabilecekleri gibi, burada bulunan çay bahçelerine girerek (çok dikkatli bir şekilde) çay toplayabileceklerdir. Sonrasında dileyen misafirlerimiz, profesyonel raftingcilerin icra ettiği ve bütün ekipmanlar yetkili firma tarafından karşılanmak üzere kısa bir eğitim alındıktan sonra Fırtına Deresinde (esktra) rafting yapabileceklerdir. Rafting sonrası tekrar Ayder merkezdeki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme AYDER merkezdeki otelimizde.. (A KALİTE BÖLGE OTELLERİNDE)

 • 6

  (AYDER–HOPA-GÜRCİSTAN & BATUM-BORÇKA KARAGÖL-ARTVİN-TORTUM ŞELALESİ-ERZURUM-GAZİANTEP)

  Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından (Pandemi ve diğer şartların uygun olması durumunda) yeni tip kimliklerle geçiş yapabileceğimiz Batum turu için Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Sınırda bizi bekleyen minibüslerimize (ekstra) binerek rehberimizle birlikte sınırdan Batum’a doğru gidiyoruz. Yapacağımız Batum turumuzda; Media Meydanı, Poesidon Meydanı, Sahil Parkı, Ali ile Nino Heykeli ve Orta Camii göreceğimiz yerler arasında. Burada verilecek kısa serbest zaman sonrası Batum’un ilginç mimari yapılarını görerek dönüş için tekrar sınır kapısına dönüyoruz. Sınır geçiş işlemleri sonrası tekrar otobüsümüze binerek Hopa merkeze geliyoruz. Öğle yemeğimizi (ekstra) Hopa’da aldıktan sonra vaktin yeterli olması durumunda yapacağımız, kelimelerle veya fotoğraflarla anlatılamayacak mükemmellikteki doğası ile Karadeniz’in en etkileyici yerlerinden bir tanesi olan, Orman denizi olarak ta adlandırılan Borçka Karagöl’e geçeceğiz. Borçka’da bineceğimiz (ekstra) minibüslerle Karagöl’e ulaşıyor ve gölün etrafında doğa yürüyüşü yapıyoruz. Belki de hayatımızın en güzel fotoğraflarını çekeceğimiz Karagöl gezimiz sonrası tekrar minibüslerle inerek otobüsümüze biniyor ve Türkiye’nin en küçük ve en şirin şehri olan Artvin’i görerek Dadaşlar şehri Erzurum’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Artvin il sınırları içerisindeki Dünyanın en derin barajlarından olan Deriner ve Yusufeli Barajlarını görerek Tortum Şelalesi’ne ulaşıyoruz. 48 metre genişlik ve 50 metre yükseklikten düşen, düştüğü yerde dev kazan oluşan ve gün boyu gökkuşağının görülebildiği ve aynı zamanda kışın dağcıların tırmandığı Türkiye’nin en yüksek şelalesi olan Tortum’da çok güzel vakit geçiriyoruz. Tortum Şelalesi’nden sonra Erzurum’a geliyor, panoramik bir şehir turundan sonra akşam yemeğinde meşhur Cağ Kebabından (ekstra) tadıyoruz. Mükemmel turumuz sonrasında gece yolculuğu ile Gaziantep’e hareket ediyoruz. Eğlenceli yolculuğumuz sonrasında ertesi gün sabah saatlerinde siz kıymetli misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakarak bir sonraki organizasyonlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Ücretlendirme

 

KİŞİ BAŞI ÜCRET
PEŞİN
ÖDEME
3
TAKSİT
6
TAKSİT
9 TAKSİT
 iki kişilik odada
3090 ₺
3180 ₺
3280 ₺
3390 ₺
 üç kişilik odada
3090 ₺
3180 ₺ 
3280 ₺
3390 ₺
 tek kişilik odada
3790 ₺
3900 ₺
4025 ₺ 
4155 ₺
 0-2 yaş çocuk
0 ₺
     
 3-5 yaş çocuk
1090 ₺
1125 ₺ 
1160 ₺
1195 ₺
6-11 yaş çocuk
2590 ₺
2665 ₺
2750 ₺
2840 ₺
 • Bonus, World, Maximum, Axess, Bankart, Paraf, CardFinans, Advantage kredi kartlarına 12 aya varan taksit seçenekleri hakkında bilgi almak için lütfen acentamızla irtibat kurunuz. 
 • Çocuk fiyatlandırmaları, iki yetişkin ile aynı odada kalacak 1.çocuk için geçerlidir.
 • Turumuza 1'den fazla çocukla katılmak isteyen aileler ücret bilgisini acentamızdan öğrenebilirler.
 • 3 yaş ve üzeri çocuklara otobüste koltuk tahsisi yapılacaktır.
 • 12 yaş ve üzeri tam ücrete tabidir.

Dahil Olanlar

 • Lüks araçlarla ulaşım
 • 1 gece Ordu'da 1 gece Uzungöl'de, 2 gece Ayder'de A kalite bölge otellerinde konaklama
 • 4 sabah kahvaltısı
 • 4 akşam yemeği
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Araç içi ikramlar
 • Altınoluk Turizm tecrübe ve güvencesi

Dahil Olmayanlar

 • Öğle yemekleri
 • Programda ekstra olarak belirtilen özel yayla turları (isteğe bağlı)
 • İsteğe bağlı aktiviteler (rafting vb.)
 • Müze-ören yeri giriş ücretleri
 • Gürcistan'a geçişte 150 TL yurt dışı çıkış harç pulu
 • İlk gün kahvaltısı ve son gün akşam yemeği

Diğer Ayrıntılar

ÖDEME NOTLARI:

 • Turumuza kayıt yaptırıp yerinizi garantiye almak için kişi başı 490 TL ön ödeme(kaparo) ödemesi yapmanız yeterlidir. Kalan ücreti tur kalkış zamanından 72 saat öncesine kadar tamamlayabilirsiniz.
 • Kaparo ödemesini nakit veya kredi kartı ile yaparak, kalan ödemeyi nakit - kredi kartı - hesaba havale olarak yapabilirsiniz. Ya da (kaparo ödemesi dâhil) bütün ödemeyi kayıt yaptırırken kart ile ödeyebilir veya taksit yaptırabilirsiniz.
 • Kredi kartınıza ait bankanız ile olan anlaşmamıza / kampanyalarımıza özel değişen vade farkı seçenekleriyle 12 aya varan taksit imkânından yararlanabilirsiniz.
 • Özel günler haricindeki bütün turlarımızda tur tarihinden 72 saat öncesine kadar koşulsuz iptal etme hakkına sahipsiniz. Yapılan iptallerde yapılan ödemenin tamamının iadesi yapılır. Son 72 saat içerisine girmiş olan iptallerde acentenin (varsa) zararı kadarı kesilip kalan ödemenin iadesi yapılır.
 • Çocuk ücretleri iki yetişkin ile aynı odada konaklaması durumunda geçerlidir. 

TUR NOTLARI:

 • Otobüs koltuk numarası kesin kayıt sırasında göre verilmekte olup; kaparo veya ücretin tamamını ödeme anında koltuk numaranızı öğrenebilirsiniz.
 • Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur.
 • Tur başlamadan önce ve tur sırasında doğal afet, terör, sokak hareketleri, kriz veya diğer ülkesel sebeplerden dolayı iptaller gelmesi ve yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz tur veya turları iptal etme veya bir sonraki haftaya aktarma hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
 • Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkânı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesislerde yemek alınacak olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş ya da faturalarını temin edebilirler.
 • Dönüş tarihinde 28 hafta (7 aylık) ve üzeri olan hamileler paket tura kanunen katılamazlar. Ancak, doktordan alınacak “seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresi yer alan raporla seyahat edebilirler. (Doktor raporu tarihi 7 günden eski olamaz) Hamilelik döneminin 36 hafta (9 aylık) ve sonrasında ise doktor raporu olsa dahi hamile yolcuların seyahatine kanunen izin verilmez.
 • Müze Kartı ile giriş yapılabilen müze ve ören yerlerine misafirlerimiz müze kart temin edebilir veya giriş ücretlerini ödeyebilirler. Misafirin in isiyatif bağlıdır.  Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır.  18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan konuklarımıza müze kart maalesef verilememektedir. 

Yukarı
Paylaş
Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
Gönder