19 Mayıs 2023
BÜYÜK DOĞU KARADENİZ TURU-6 Gün
5 Gece Otel Konaklamalı / GÜRCİSTAN & BATUM TURLU

AYNI PROGRAM İÇİN DİĞER TARİHLERİMİZİ LÜTFEN SORUNUZ.. TELEFON: 0534 574 59 59


Tur Programı

 • 1

  GAZİANTEP - AMASYA

  Kalkış günü Akşam saat 21:00 de Gaziantep ünv. Karşısındaki petrol istasyonundan Hareket ediyoruz. 21:30 da Batıkent olimpik yüzme havuzu yanındaki Cergibozanlar market önünde toplanıyoruz. Saat 22:00 de eğlence dolu turumuza başlıyoruz.

 • 2

  AMASYA – FERHAT İLE ŞİRİN AŞIKLAR MÜZESİ – II. BAYEZİD KÜLLİYESİ – HAZERANLAR KONAĞI YEŞİLIRMAK – SAMSUN – BANDIRMA VAPURU – TÜTÜN İSKELESİ

  Sabah saatlerinde Şehzadeler kenti Amasya’ya ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimize layık güzel bir kahvaltının ardından gezimize şehrin simgesi haline gelen Aşıklar Parkı ile başlıyoruz. Helenistik döneme ait olduğuna inanılan ve mitolojiye göre Ferhat’ın Şirin’e kavuşmak adına dağları oyarak oluşturduğu Ferhat Su Kanallarını ve Ferhat ile Şirin Aşıklar Müzesi bünyesindeki sembolik heykelleri görüyoruz. Ardından Amasya merkeze doğru geçerek 1485 yılında Sultan II. Bayezid adına yapılan, içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II. Bayezid Külliyesini geziyoruz. Külliye gezimizin ardından 1865 yılında yaptırılan ve klasik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı’nı fotoğraflıyoruz. Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalı Boyu Evlerin cumbalı yapılarını inceliyoruz. Ardından Havza üzerinden milli mücadelenin bir kıvılcım olarak başladığı Samsun'a ulaşıyoruz. Öğle yemeği molası veriyoruz. Molamızın sonrasında deniz üzerinde Bandırma Vapuru’nun birebir ölçüsünde bulunduğu Kurtuluş Parkına gidiyoruz. Balmumu heykelleri ve dönem yansımaları eşliğinde etkileyici bir tur gerçekleştiriyoruz. Atatürk’ün 18 silah ve kader arkadaşı ile birlikte Samsun’a ilk adımı attığı yer olan Tütün İskelesi ziyaret ediyoruz. Grup fotoğrafımızı aldıktan sonra rehberimizin vereceği serbest zamanın ardından Samsun'dan hareket ederek Yeşilırmak, Çarşamba üzerinden Ordu Ünye’ye varıyoruz. Sonrasında akşam yemeğini alacağımız ve konaklayacağımız 5* otelimize geçiyoruz.

 • 3

  ORDU MERKEZ – ORDU BOZTEPE – GİRESUN MERKEZ – GİRESUN FINDIK ALIŞVERİŞİ – TRABZON AYASOFYA MÜZE&CAMİİ – SÜMELA MANASTIRI – HAMSİKÖY – ZİGANA

  Sabah otelimizde açık büfe alacağımız kahvaltıdan sonra otelden ayrılıyoruz. Ardından teleferik ile Ordu şehir merkezini gören, deniz seviyesinden 475 metre yükseklikte bulunan Boztepe'ye çıkıyoruz. Ortadan bir şerit çekilmiş gibi sol tarafımıza denizi, sağ tarafımıza yeşillikler içerisinde Ordu’yu alarak harika görüntüler eşliğinde fotoğraf çekiyor, çay ve kahve molası veriyoruz. Sonrasında Bulancak üzerinden kirazın anavatanı, fındığın başkenti olarak bilinen Giresun'a ulaşıyoruz. Dünyanın en yağlı ve kaliteli fındığının üretildiği bu şehrinden Fındık ezmesi, fındık vb. alışverişimizi yaparak, tadına bakabilirler. Sonrasında sahil yolundan Karadeniz’i seyrederek Karadeniz’i keşfetmeye başlıyoruz. Karadeniz deyince akla ilk gelen ilimiz olan Trabzon’a geçiyoruz. Öncelikle, Fatih Sultan Mehmet’in 1461 yılında Trabzon’u fethini takiben camiye çevrilmiş olan Trabzon Ayasofya Camii & Müzesi’ni geziyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi almak üzere Trabzon şehir merkezine geçiyoruz. Öğle yemeğinden sonra, Altındere Milli Park sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce Karadeniz Rumları arasında anlatılan efsaneye göre Atinalı Barnabas ile Sophhronios adlı iki keşişin kurduğu düşünülen freskleriyle ve muhteşem yapısıyla bizleri etkileyecek olan Sümela Manastırı’na (Meryem Ana Manastırı) ulaşıyoruz. Bizi bekleyen araçlara binerek manastırın ziyarete açılmış olan kısımlarını geziyoruz. Mükemmel manzarayı fotoğrafladıktan sonra aracımızda buluşuyoruz. Ardından meşhur Hamsiköy sütlacının tadına bakmak üzere Hamsiköy’e geçiyoruz. Ardından akşam yemeği ve dinlenmek için, Zigana dağındaki yayla otelimize geçiyoruz.

 • 4

  ÇAY FABRİKASI – SÜRMENE BIÇAK TESİSİ – UZUNGÖL – KRİSTAL SEYİR TERASI – LUSTRA VE KARESTER YAYLALARI

  sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından aracımıza binerek Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan ve çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli seçkin fabrikasında yöresel kemençe ve horon eğlenceleri sonrasında yeşil yaprak çayının soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden ve birebir yerel halktan öğreniyoruz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çay çeşitlerinden ikramlar yapılırken, gruplarımıza sunulan özel kampanyalardan Çay alma imkânı da bulacağız. Çay fabrikasını gezdikten sonra yine aynı bölgede bulunan keskinliği ile ünlü meşhur Sürmene Bıçak Tesisine geçiyoruz. Meşhurluğunu nerden aldığını ve nasıl yapıldığını yöre halkından Trabzon ağzı ile dinleyeceğiz. Ardından dileyen misafirlerimiz çakı-bıçak-kılıç vb. ürünleri inceleyerek satın alabilirler. Rehberimizin belirlemiş olduğu saatte aracımıza binerek sürmene sahilinde bulunan meşhur pidecide öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Sürmene’ye veda ediyoruz. Sonrasında Karadeniz’in en çok edilen yerlerinden biri olan Uzungöl’e doğru hareket ediyoruz. Of – Dernekpazarı – Çaykara – Solaklı deresi üzerinden etraftaki manzaraları seyir ederek, keyifli bir yolculukla 1090 metre yükseklikteki Uzungöl'e ulaşıyoruz. Rehberimizin anlatımı sonrasında, dileyen misafirlerimiz ile minibüslere binerek doğa harikası Uzungöl’ün Kristal Seyir Terasına ve Garester Yaylası’na çıkıyoruz. Tura çıkmak istemeyen misafirlerimiz, dinlendirici doğası eşliğinde Uzungöl etrafında çay/kahve keyfi yapabilir, serbest zaman içerisinde bisiklet turu veya yürüyüş yaparak güzel vakit geçirebilirler. Tura çıkan misafirlerimiz de serbest zaman içerisinde aynı etkinlikleri yapabilirler. Rehberimizin belirlemiş olduğu saatte aracımıza binerek günün yorgunluğunu atmak üzere Otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

 • 5

  RİZE – ÇAMLIHEMŞİN – FIRTINA VADİSİ – KEMER KÖPRÜLER (KALE, HALA, MİKRON KÖPRÜLERİ) OSMANLI KÖPRÜSÜ – RAFTİNG VE ZİPLİNE AKTİVİTELERİ – ZİL KALE – PALOVİT ŞELALESİ – AYDER YAYLASI – GELİNTÜLÜ ŞELALESİ

  sabah otelimizde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra, Yüksek dağ etekleri ile Karadeniz sahili arasında Konumlu Bölgenin en önemli merkezlerinden olan Rize’ye varıyoruz. Burada rehberimizin anlatımı ardından kısa bir serbest zamandan Sonra Çamlıhemşin den geçerek Fırtına Vadisi’ine varıyoruz. Üzerinde Mikron – Hala – Osmanlı Köprüleri gibi güzel kemer köprüleri bulunan yerlerde fotoğraflar paylaşıyoruz. Ardından Karadeniz Turunun olmazsa olmazı Rafting Aktivitesi ve Zipline Aktivitesini gerçekleştiriyoruz. Bölgenin en iyi yöresel yemeklerin sunulduğu restoranda Öğle yemeği molamızı veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Dileyen misafirlerimiz ile küçük araçlara binerek 8 burç, bir gözetleme kulesi, dış ve orta surlar ile iç kaleden oluşan ve Trabzon İmparatorluğu zamanında yapılan Zilkale’yi geziyoruz. Ardından muhteşem manzarasıyla Palovit Şelalesi’nin tadını çıkarıyoruz. Fırtına vadisinden – Ayder yaylası istikametine keyifli bir yolculuktan sonra Ayder yaylasına ulaşıyoruz. Burada rehberimizin Gelintülü Şelalesi ve Ayder Yaylası anlatımı sonrası Yukarıdan aşağı yaylayı geziyoruz. Eğlenceli ve bol aktiviteli günün sonunda dinlenmek ve akşam yemeğimizi almak üzere, Bölgenin en iyi oteline geçiyoruz.

 • 6

  BATUM – BATUM GONİO KALESİ – TERS RESTORANT – MEDEA HEYKELİ – ALİ VE NİNO HEYKELİ – BATUM PİAZZZA MEYDANI-BATUM TELEFERİK – BOTANİK PARK – POSEİDON HEYKELİ – NEPTÜN MEYDANI – BATUM TİYATRO BİNASI

  Sabah otelimizde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra Gürcistan/Batum ile Artvin/Hopa arasında bulunan Sarp Sınır Kapısında işlemlerimizi hallettikten sonra Batum’a giriş yapıyoruz ve içeride bizi bekleyen Gürcü’ce ve Türkçe ’ye hâkim rehberlerimiz eşliğinde otobüsümüze bindikten sonra son zamanlarda ülkemizde de gözde bir tatil adresi konumuna gelen, tarihi ve kültürel geçmişi, sıcakkanlı insanları, şahane doğası, lezzetli mutfağı ile keşfedilesi bir şehir olan komşumuz Gürcistan / Batum’u öğle yemeğimizin ardından gezmeye başlayacağız. Kale kültürü olmayan, Osmanlı zamanında pazar yeri olarak kullanılan Roma Dönemi yapıtı Batum Gonio Kalesi, İçerisi çok gürültülü olmasına karşın Mimarisi ile bütün turistleri etkileyen önünde fotoğraf çektirebileceğimiz Ters Restaurant, Batum şehrinin sembollerinden biri olan Medea Heykeli, destan olmuş aşklarıyla heykelleri dikilen etrafında döndükçe 10 dakikada bir kavuşan Ali ve Nino Heykeli ve Avrupa şehir merkezlerini anımsatan ve içerisinde otel restoran ve kafelerin olduğu Batum Piazza Meydanı’nı görüyoruz. Dünyanın en büyük botanik parklarından birisi olan, 2 bini ağaç olmak üzere 5 binden fazla bitki türü bulunan Botanik Park, bütün şehri panoramik olarak görebileceğimiz Batum Teleferik, Gürcistan’ın Karadeniz kıyısındaki Batum şehrinin Avrupa Meydanı’nda gökyüzüne yükselen, şehrin hemen her yerinden görülen ve 1 milyon Lari’ye mal olan Poseidon Heykeli, Neptün Heykeli’ni de barındıran estetik bir meydan olan Neptün Meydanı’nda bulunan Batum Tiyatro Binası gezisi sonrası rehberimizin belirlediği noktada buluşmak üzere, Batum’da serbest zaman veriyoruz. Batum gezimiz ve freeshop alışverişimiz sonrasında akşam yemeğimizi almak ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

Ücretlendirme

 

KİŞİ BAŞI ÜCRET
PEŞİN
ÖDEME
3
TAKSİT
6
TAKSİT
9 TAKSİT
 iki kişilik odada
8900 ₺
 
 
 
 üç kişilik odada
8900 ₺
 
 
 
 tek kişilik odada
13500 ₺
 
 
 
 2-5 yaş çocuk (koltuk)
2000 ₺
     
 6-11 yaş çocuk
6500 ₺
 
 
 
 • Bonus, World, Maximum, Axess, Bankart, Paraf, CardFinans, Advantage kredi kartlarına 12 aya varan taksit seçenekleri hakkında bilgi almak için lütfen acentamızla irtibat kurunuz. 
 • Çocuk fiyatlandırmaları, iki yetişkin ile aynı odada kalacak 1.çocuk için geçerlidir.
 • Turumuza 1'den fazla çocukla katılmak isteyen aileler ücret bilgisini acentamızdan öğrenebilirler.
 • 12 yaş ve üzeri tam ücrete tabidir.

Dahil Olanlar

 • 5 Gece Bölgenin En İyi Otellerinde Konaklama

 • 6 Sabah Kahvaltısı

 • 5 Akşam Yemeği

 • Minibüsle çıkılan yayla turları

 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

 • TURSAB Seyahat Sigortası

 • Kaliteli Hizmet ve Memnuniyet Garantisi

 • Yüksek Model Turizm Araçları ile Seyahat

 • Hijyen seti

 • Aktivite ve Eğlence Transferleri

 • Otopark ve Otoban Ücretleri


Dahil Olmayanlar

 • Öğle yemekleri

 • Kişisel aktiviteler ve harcamalar

 • Son Gün Akşam Yemeği

 • Yurt dışı çıkış harcı

Diğer Ayrıntılar

ÖDEME NOTLARI:

 • Turumuza kayıt yaptırıp yerinizi garantiye almak için kişi başı 3900 TL ön ödeme (kaparo) ödemesi yapmanız yeterlidir. Kalan ücreti tur kalkış zamanından 72 saat öncesine kadar tamamlayabilirsiniz.
 • Kaparo ödemesini nakit veya kredi kartı ile yaparak, kalan ödemeyi nakit - kredi kartı - hesaba havale olarak yapabilirsiniz. Ya da (kaparo ödemesi dâhil) bütün ödemeyi kayıt yaptırırken kart ile ödeyebilir veya taksit yaptırabilirsiniz.
 • Kredi kartınıza ait bankanız ile olan anlaşmamıza / kampanyalarımıza özel değişen vade farkı seçenekleriyle 12 aya varan taksit imkânından yararlanabilirsiniz.
 • Özel günler haricindeki bütün turlarımızda tur tarihinden 72 saat öncesine kadar koşulsuz iptal etme hakkına sahipsiniz. Yapılan iptallerde yapılan ödemenin tamamının iadesi yapılır. Son 72 saat içerisine girmiş olan iptallerde acentenin (varsa) zararı kadarı kesilip kalan ödemenin iadesi yapılır.
 • Çocuk ücretleri iki yetişkin ile aynı odada konaklaması durumunda geçerlidir. 

TUR NOTLARI:

 • Otobüs koltuk numarası kesin kayıt sırasında göre verilmekte olup; kaparo veya ücretin tamamını ödeme anında koltuk numaranızı öğrenebilirsiniz.
 • Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur.
 • Tur başlamadan önce ve tur sırasında doğal afet, terör, sokak hareketleri, kriz veya diğer ülkesel sebeplerden dolayı iptaller gelmesi ve yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz tur veya turları iptal etme veya bir sonraki haftaya aktarma hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
 • Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkânı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesislerde yemek alınacak olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş ya da faturalarını temin edebilirler.
 • Dönüş tarihinde 28 hafta (7 aylık) ve üzeri olan hamileler paket tura kanunen katılamazlar. Ancak, doktordan alınacak “seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresi yer alan raporla seyahat edebilirler. (Doktor raporu tarihi 7 günden eski olamaz) Hamilelik döneminin 36 hafta (9 aylık) ve sonrasında ise doktor raporu olsa dahi hamile yolcuların seyahatine kanunen izin verilmez.
 • Müze Kartı ile giriş yapılabilen müze ve ören yerlerine misafirlerimiz müze kart temin edebilir veya giriş ücretlerini ödeyebilirler. Misafirin in isiyatif bağlıdır.  Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır.  18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan konuklarımıza müze kart maalesef verilememektedir. 

Yukarı
Paylaş
Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
Gönder