25 Eylül 2020
MARDİN - DİYARBAKIR TURU
1 GECE - 2 GÜN

Tur Programı

 • 1

  (CUMA GECESİ) GAZİANTEP'TEN HAREKET

  25 Eylül Cuma gününü 26 Eylül Cumartesi gününe bağlayan gece yarısı saat 00:30 da Altınoluk  Turizm önünde buluşma ve hareket.

 • 2

  (PAZAR) DARA ANTİK KENTİ– DEYRULZAFARAN MANASTIRI- KASIMİYE MEDRESESİ–MARDİN MÜZESİ – ULU CAMİİ – ÇARŞI - PTT BİNASI – ŞEHİDİYE CAMİİ ve MEDRESESİ - ABBARALAR

  Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında yönümüzü Mezopotamya’nın Efes’i olarak adlandırılan Dara Antik Kenti’ne çeviriyoruz. İpekyolu üzerinde bulunan bu antik kentte dünyanın ilk su barajına ait olan kalıntılarını ardından kale, köprü, su kanalları, su sarnıçları, arasta, kaya mezarları ve sivil yerleşim binalarına ait kalıntıları inceledikten sonra Dillerin ve Dinlerin şehrinde Süryani kültürünü tanıyacağımız MS 5. yüzyılda inşa edilen 1932’ye kadar 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin merkezi olan günümüzde halen aktif olarak kullanılan Deyrulzafaran Manastırı’nı gezeceğiz.(Safranlı çay içip, Süryani Çöreği’nin tadına bakabilirsiniz.) Manastır gezimizin sonrasında Selçuklu döneminde üniversite denginde eğitim veren olağan üstü mimariye sahip olan Kasımiye Medresesi’ne gidiyoruz. Medresede rehberimizden Güneydoğu kültüründeki eyvan felsefesini öğreniyoruz. Medrese gezimizin ardından Mardin mutfağının yöresel yemeklerini tatma imkânı bulacağımız restoranımıza geçiyoruz. Tadı damağımızda kalacak yemeğimizin akabinde Gecesi Gerdanlık Gündüzü Seyranlık olan Mardin sokaklarını seyre dalarak gezmeye başlıyoruz. Mardin’in dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşle sanat sokağında renkli fotoğraflar aldıktan sonra Mardin Müzesi’ni görüyoruz. Çarşı’dan geçerekten bölgenin en önemli yapılarından biri olan Ulu Cami’yi görüyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış PTT Binası geziyoruz. Bu sırada yerinde ise Mardinli Marilyn Monroe’yi ziyaret ederek el emeği ile yaptığı sabunlardan alma ve fotoğraf çektirme imkânı buluyor, hemen karşısındaki Mezopotamya manzaralı kafemizde çay-kahve molası veriyoruz. Şehidiye Camii ve Medresesi ziyaretimiz sonrası Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçip, masal şehrin Mardin ile vedalaşıyoruz. Bu geziler sırasında yöre halkı ile gireceğimiz ikili görüşmelerde, yöre halkının Mezopotamya misafirperverliğinin inceliklerini sunma yarışlarını, hoşgörü ve sevginin bölgede ne derece güçlü olduğunu görecek ve fazlasıyla etkileneceksiniz. Bütün güzel duyguların ve bölgede bıraktığımız anılarımızın ardından Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği dönüş güzergahında (ekstra) alınacaktır.

Ücretlendirme

 İKİ/ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI ÜCRET TABLOSU

 

Nakit Ödeme
500 ₺

Kredi Kartı Tek Çekim
..... ₺ 

Bonus Karta 3 Taksit
..... ₺ 

Bonus Karta 5 Taksit
..... ₺ 

 

 

 ÇOCUK ÜCRETLERİ

 • 0-5 yaş çocuk: Ücretsiz
 • 6-11 yaş çocuk:  400 ₺ 

(Çocuk fiyatlandırmaları iki ebeveyni ile aynı odada kalacak 1.çocuk için geçerlidir. 1'den fazla çocuk için lütfen acentamızla görüşünüz. 6-11 yaş arası çocuklar otobüste koltuk dahil tüm hizmetlerden faydalanmaktadır. 0-5 yaş arası çocuklara otobüste koltuk,yemeklerde öğün verilmemektedir. 0-5 yaş grubu için otobüste koltuk talep edilmesi durumunda istenilecek ücreti lütfen acentamıza sorunuz. Tek kişilik odada konaklama farkını lütfen acentamıza sorunuz.)


Dahil Olanlar

* Lüks araçlarla ulaşım

* 1 gece 5* RAMADA otelde konaklama

* 2 sabah kahvaltısı

* Seyahat sigortası

* Profesyonel rehberlik hizmeti

* Araç içi ikramlar


Dahil Olmayanlar

* Öğle ve akşam yemekleri

* Müze-ören yeri giriş ücretleri

* Hasankeyf tekne turu

* Eyvan gecesi eğlencesi


Diğer Ayrıntılar

 

 • Turumuza kayıt yaptırıp yerinizi garantiye almak için kişi başı 200 TL ön ödeme(kaparo) ödemesi yapmanız yeterlidir. Kalan ücreti tur kalkış zamanından 72 saat öncesine kadar tamamlayabilirsiniz.
 • Pandemi kuralları gereği aracımız seyreltilmiş koltuk düzenine göre ayarlanacaktır.
 • Araçlarımızda misafirlerimiz için maskemiz bulunacaktır.
 • Araçlarımızda istediğiniz zaman kullanabileceğiniz dezenfektan ve kolonya imkânı olacaktır.
 • Günlük ateş ölçümleri yapılacaktır.
 • Tur araçlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun yerleşim düzeninde misafirimize hizmet verilecektir.
 • Araçlarımız misafirlerimiz gelmeden önce dezenfekte edilecek, sizler için hazır olacaktır.
 • Misafirlerimizden rezervasyon yapılmadan önce pandemi kuralları gereği güvenli seyahat için HES kodu alınacak, daha sonra rezervasyon yapılacaktır.
 • Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur.
 • Tur başlamadan önce ve tur sırasında doğal afet, sokağa çıkma yasağı v.b. ülkesel sebeplerden dolayı iptaller gelmesi ve yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz tur veya turları iptal etme veya bir sonraki haftaya aktarma hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine hareket saatine en az 72 saat kala bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
 • Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkânı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesislerde yemek alınacak olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş ya da faturalarını temin edebilirler.
 • Müze Kartı ile giriş yapılabilen müze ve ören yerlerine misafirlerimiz müze kart temin edebilir veya giriş ücretlerini ödeyebilirler. Misafirin inisiyatifine bağlıdır.  Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır. 18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. Tam müze kartı ücreti 60 TL, Öğrenci müze kartı ücreti 30 TL’dir. Müze Girişleri öğretmenlerimiz için ücretsizdir.
 • Turumuza katılırken; spor veya rahat yürüyüş ayakkabısı, terlik, yağmurluk, rahat kıyafetler, hırka ya da kazak, otobüste kullanmak üzere küçük yastık almanızı tavsiye ederiz.

Yukarı
Paylaş
Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
Gönder