13 Mart 2021
MARDİN-MİDYAT-DİYARBAKIR TURU
1 GECE - 2 GÜN / 5* Otelde Konaklama

Tur Programı

 • 1

  (CUMARTESİ) DİYARBAKIR-ON GÖZLÜ KÖPRÜ-KEÇİ BURCU–HZ. SÜLEYMANCAMİİ-DÖRT AYAKLI MİNARE–DİYARBAKIR ULU CAMİİ-HASANPAŞA HANI–MARDİN–KASIMİYE MEDRESESİ

  Sabah saat 06:30 da Altınoluk  Turizm önünde buluşma ve hareket. Şanlıurfa, Siverek istikametinde yolculuk yaparak eşsiz rehber anlatımlarıyla eşsiz bir seyir ve fotoğraf deneyimi yaşayacağız. Diyarbakır’a vardığımız da farklı medeniyetlerin muhteşem eserlerini yaşamaya başlayacağız. İlk olarak Çin Seddi'nden sonra dünyanın en uzun, en geniş ve en sağlam surlarından kabul edilen Diyarbakır surlarının en önemli burcu olan Keçi Burcuna çıkıp buradan Diyarbakır’ı keyifle izliyoruz. Sur içinde bir çok sahabenin medfun bulunduğu Hz. Süleyman camisini ziyaret ediyoruz. Dört Ayaklı Minare’yi görüp, İslam âleminde 5. büyük haremi şerif olarak ün kazanan Diyarbakır Ulucamii’ni geziyoruz. Hasanpaşa Hanı’nda çay-kahve molası veriyoruz. Daha sonra On gözlü köprü’ye giderek üzerinde kısa bir gezinti yapıyoruz. Ardından aracımıza binerek Tarih boyunca dinler ve diller şehri Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. Mardin de ilk olarak Selçuklu döneminde üniversite denginde eğitim veren olağan üstü mimariye sahip olan Kasımiye Medresesi’ne gidiyoruz. Medresede rehberimizden Güneydoğu kültüründeki eyvan felsefesini öğreniyoruz. Sonrasında Akşam yemeği ve dinlenmek için bölgenin en iyi 5*lı oteline yerleşiyoruz. (5* RAMADA HOTEL)

 • 2

  (PAZAR) MİDYAT–SILA KONAĞI DEVLET KONUKEVİ–TELKÂRİ PAZARI–DARA ANTİK KENTİ–DEYRULZAFERAN MANASTIRI-KASIMİYE MEDRESESİ–MARDİN MÜZESİ–ULU CAMİİ–ÇARŞI-PTT BİNASI–ŞEHİDİYE CAMİİ ve MEDRESESİ-ABBARALAR

  Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında yönümüzü Mezopotamya’nın Efes’i olarak adlandırılan Dara Antik Kenti’ne çeviriyoruz. İpekyolu üzerinde bulunan bu antik kentte dünyanın ilk su barajına ait olan kalıntılarını ardından kale, köprü, su kanalları, su sarnıçları, arasta, kaya mezarları ve sivil yerleşim binalarına ait kalıntıları inceledikten sonra Dillerin ve Dinlerin şehrinde Süryani kültürünü tanıyacağımız MS 5. yüzyılda inşa edilen 1932’ye kadar 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin merkezi olan günümüzde halen aktif olarak kullanılan Deyrulzafaran Manastırı’nı geziyoruz. Ardından Mardin mutfağının yöresel yemeklerini tatma imkânı bulacağımız restoranımıza geçiyoruz. Tadı damağımızda kalacak yemeğimizin akabinde Gecesi Gerdanlık Gündüzü Seyranlık olan Mardin sokaklarını seyre dalarak gezmeye başlıyoruz. Mardin’in dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşle sanat sokağında renkli fotoğraflar aldıktan sonra Mardin Müzesi’ni görüyoruz. Çarşı’dan geçerekten bölgenin en önemli yapılarından biri olan Ulu Cami’yi görüyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış PTT Binası geziyoruz. Sonrasında serbest zaman da öğle yemeği, alış veriş ve Mezopotamya manzaralı kafeler de çay-kahve içme imkanı veriyoruz. Şehidiye Camii ve Medresesi ziyaretimiz sonrası Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçip, masal şehrin Mardin ile vedalaşıyoruz. Zaman ile ilgili çok ciddi sıkıntı yok ise, Midyat’a doğru yola çıkıyoruz. Sıla dizisinden hatırlayacağımız Midyat Konuk Evi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Bölgenin önemli el sanatlarından olan Telkâri Pazarında vereceğimiz serbest zaman sonra, Bu geziler sırasında yöre halkı ile gireceğimiz ikili görüşmelerde, yöre halkının Mezopotamya misafirperverliğinin inceliklerini sunma yarışlarını, hoşgörü ve sevginin bölgede ne derece güçlü olduğunu görecek ve fazlasıyla etkileneceksiniz. Bütün güzel duyguların ve bölgede bıraktığımız anılarımızın ardından Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz.

Ücretlendirme

 İKİ/ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI ÜCRET TABLOSU

 

Nakit Ödeme
500 ₺

Kredi Kartı Tek Çekim
500 ₺ 

Bonus Karta 3 Taksit
525 ₺ 

Bonus Karta 5 Taksit
550 ₺ 

 

 

 ÇOCUK ÜCRETLERİ

 • 0-5 yaş çocuk: Ücretsiz
 • 6-11 yaş çocuk:  400 ₺ 

(Çocuk fiyatlandırmaları iki ebeveyni ile aynı odada kalacak 1.çocuk için geçerlidir. 1'den fazla çocuk için lütfen acentamızla görüşünüz. 6-11 yaş arası çocuklar otobüste koltuk dahil tüm hizmetlerden faydalanmaktadır. 0-5 yaş arası çocuklara otobüste koltuk,yemeklerde öğün verilmemektedir. 0-5 yaş grubu için otobüste koltuk talep edilmesi durumunda istenilecek ücreti lütfen acentamıza sorunuz. Tek kişilik odada konaklama farkını lütfen acentamıza sorunuz.)


Dahil Olanlar

* Lüks araçlarla ulaşım

* 1 gece 5* RAMADA otelde konaklama

* 2 sabah kahvaltısı

* 1 akşam yemeği

* Seyahat sigortası

* Profesyonel rehberlik hizmeti

* Araç içi ikramlar


Dahil Olmayanlar

* Öğle yemekleri ve içecekler

* Müze-ören yeri giriş ücretleri

* Ekstra aktiviteler (isteğe bağlı)


Diğer Ayrıntılar

 

 • Turumuza kayıt yaptırıp yerinizi garantiye almak için kişi başı 250 TL ön ödeme(kaparo) ödemesi yapmanız yeterlidir. Kalan ücreti tur kalkış zamanından 72 saat öncesine kadar tamamlayabilirsiniz.
 • Pandemi kuralları gereği aracımız seyreltilmiş koltuk düzenine göre ayarlanacaktır.
 • Araçlarımızda misafirlerimiz için maskemiz bulunacaktır.
 • Araçlarımızda istediğiniz zaman kullanabileceğiniz dezenfektan ve kolonya imkânı olacaktır.
 • Günlük ateş ölçümleri yapılacaktır.
 • Tur araçlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun yerleşim düzeninde misafirimize hizmet verilecektir.
 • Araçlarımız misafirlerimiz gelmeden önce dezenfekte edilecek, sizler için hazır olacaktır.
 • Misafirlerimizden rezervasyon yapılmadan önce pandemi kuralları gereği güvenli seyahat için HES kodu alınacak, daha sonra rezervasyon yapılacaktır.
 • Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur.
 • Tur başlamadan önce ve tur sırasında doğal afet, sokağa çıkma yasağı v.b. ülkesel sebeplerden dolayı iptaller gelmesi ve yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz tur veya turları iptal etme veya bir sonraki haftaya aktarma hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine hareket saatine en az 72 saat kala bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
 • Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkânı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesislerde yemek alınacak olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş ya da faturalarını temin edebilirler.
 • Müze Kartı ile giriş yapılabilen müze ve ören yerlerine misafirlerimiz müze kart temin edebilir veya giriş ücretlerini ödeyebilirler. Misafirin inisiyatifine bağlıdır.  Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır. 18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. Tam müze kartı ücreti 60 TL, Öğrenci müze kartı ücreti 30 TL’dir. Müze Girişleri öğretmenlerimiz için ücretsizdir.
 • Turumuza katılırken; spor veya rahat yürüyüş ayakkabısı, terlik, yağmurluk, rahat kıyafetler, hırka ya da kazak, otobüste kullanmak üzere küçük yastık almanızı tavsiye ederiz.

Yukarı
Paylaş
Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
Gönder