01 Aralık 2023
KAPADOKYA TURU
1 GECE - 2 GÜN / 5* OTELDE KONAKLAMA

Farklı tarihlerdeki Kapadokya turlarımız hakkında bilgi almak için telefon: 0534 574 59 59


Tur Programı

 • 1

  Gaziantep Kalkış Günü

  Değerli misafirlerimiz, Çıkış günü Akşam saat 23.00’da Gaziantep Üniversitesi karşısındaki petrol istasyonundan hareket ediyoruz. 23.15’de Batıkent Olimpik Yüzme Havuzu yanındaki Cergibozanlar market önünde toplanıyoruz. Saat 23.30’da kültür ve eğlence dolu turumuza başlıyoruz.

 • 2

  GÖREME BALON SEYRİ - ÜÇ GÜZELLER - ASMALI KONAK – ATV SAFARİ – ESENTEPE - GÖREME - TAKI ATÖLYESİ – KURUYEMİŞ&LOKUM YAPIM MAĞAZASI – KAYMAKLI YER ALTI ŞEHRİ – TÜRK GECESİ

  Değerli misafirlerimiz, sabah erken saatlerde vardığımız Göreme’de rengârenk sıcak hava balonları üzerimizde süzülürken fotoğraflayarak kendimizi masallar diyarında hissettikten sonra, kahvaltı mekânımıza geçerek sizlere layık mükemmel bir kahvaltı yapıyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde Üç Güzelleri panoramik olarak fotoğraflayıp . ile direkt yürüme mesafesinde olan Asmalı Konak gezimizi yapıyoruz. Ardından dileyen misafirlerimiz ile peri bacaları arasında özel parkurda ATV Safari turumuzu yapıyoruz. Sonrasında Esentepe’den Göreme’yi panoramik olarak fotoğraflayabileceğimiz kafelerde çay-kahve molası veriyoruz. Molamızın ardından yine Kapadokya’nın en iyi restoranlarından birinde otantik ortamda öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından hediyelik eşya alabileceğimiz Takı Atölyesine ve Kuruyemiş ve Lokum yapımını izleyebileceğimiz mağazaya girip küçük alışverişimizi de tamamladıktan sonra bölgeden ayrılmak üzere 20 dakikalık bir yolculuk yapıyoruz. Yolculuğumuz sonrasında Kaymaklı Yer Altı Şehri’ne varıyoruz. Hepimizin unutulmazlar listesine ekleyebileceği arkeolojik ve etkileyici bir yer olan Kaymaklı, yerin altında sığınak olarak yapılan ve on binlerce kişinin yaşayabileceği görkemli bir yapıdır. Sonrasında akşam yemeğimizi almak ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme sonrası dileyen misafirlerimiz ile dağın içine amfi sisteminde yapılmış olan muhteşem taş mekânımızda Türk Gecesi eğlencemize geçiyoruz.

 • 3

  ÜRGÜP – PERİ BACALARI - DEVRENT (HAYAL VADİSİ) – PAŞABAĞ -  GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – AVANOS – KIZILIRMAK NEHRİ – SALLANAN TAHTA KÖPRÜ – ÇANAK ATÖLYESİ - UÇHİSAR KALESİ GÜVERCİNLİK VADİSİ – NAZAR BONCUKLU AĞAÇ – ONXY ATÖLYESİ - GAZİANTEP

  Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasında, güne eşsiz bir seyir ve fotoğraf deneyimi yaşayacağımız, içinde bulunduğumuz coğrafyanın hemen her yerinde göreceğimiz Peri Bacalarının en güzellerini yerinde görmek, bölgenin oluşumunu ve tarihini bilgi edinmek için Devrent (Hayal Vadisi) ve Paşabağ vadilerini gezeceğiz. Ürgüp’teki peri bacalarını inceledikten sonra Göreme Açık Hava Müzesinde hem erken Hristiyanlık dönemi hakkında bilgi sahibi olacağız hem de kaya oluşumlarının içerisine kurulan yerleşim/manastırda en iyi fotoğraf karelerini yakalayacağız. Ardından taştan oyma restoranımızda öğle yemeğimizi almak üzere Avanos’a geçiyoruz. Öğle yemeği sonrasında Kızılırmak üzerindeki Sallanan Köprüde keyifli bir yürüyüş yaparak nehre sıfır restoranlarda kaz ve ördek sesleri eşliğinde çay-kahve molası veriyoruz. Ardından bölgenin simgelerinden biri olan çanak-çömleğin nasıl yapıldığını görmek ve yapımını yerinde denemek için yine Avanos’ta bulunan Çanak Atölyesini gezeceğiz. Ardından Uçhisar’da Güvercinlik Vadisi’nde ve meşhur Nazar Boncuklu Ağaç’ta güzel fotoğraf kareleri yakalayarak bölgenin en önemli el sanatlarından biri olan Onyx ve Hediyelik Eşya Atölyesini ziyaret ediyoruz. Burada taşların oluşum süreçlerini deneyimleyip zultanit taş vb. özel ürünlerle dolu mağazayı gezip alışverişimizi yapıyoruz. Eğlenceli ve keyifli programımızı tamamladıktan sonra 17.00 sularında Gaziantep’e doğru hareket ediyoruz. Eğlenceli yolculuğumuz sonrasında 23.00 gibi Gaziantep’e varıyor, siz kıymetli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki organizasyonlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. HOŞÇAKALIN… Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe (Ücrete dâhil) Öğle Yemeği: Uranos Sarıkaya (Ekstra) Akşam Yemeği: Dönüş Güzergâhında (Ekstra) Alışveriş Noktaları: Programda Belirtilen Alışveriş İşletmeleri

Ücretlendirme

Tarih Müsaitlik İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak 1. Çocuk Taksitler
             
             
             
             
             
             
            Taksitler »
01.12.2023 Müsait 2.490,00 TL 3.300,00 TL - 0 - 2 Yaş 1.350,00 TL
2 - 6 Yaş 2.150,00 TL
Taksitler »
08.12.2023 Müsait 2.490,00 TL 3.300,00 TL - 0 - 2 Yaş 1.350,00 TL
2 - 6 Yaş 2.150,00 TL
Taksitler »
15.12.2023 Müsait 2.490,00 TL 3.300,00 TL - 0 - 2 Yaş 1.350,00 TL
2 - 6 Yaş 2.150,00 TL
Taksitler »
22.12.2023 Müsait 2.490,00 TL 3.300,00 TL - 0 - 2 Yaş 1.350,00 TL
2 - 6 Yaş 2.150,00 TL
Taksitler »
29.12.2023 Müsait 2.490,00 TL 3.300,00 TL - 0 - 2 Yaş 1.350,00 TL
2 - 6 Yaş 2.150,00 TL
Taksitler »
06.01.2024 Müsait 2.490,00 TL 3.000,00 TL - 0 - 2 Yaş Ücretsiz
2 - 5 Yaş 1.350,00 TL
6 - 11 Yaş 2.150,00 TL
Taksitler »

Dahil Olanlar

 • 1 Gece Bölgenin En İyi 5* Otellerinde Konaklama
 • 1 Sabah Kahvaltısı
 • 1 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • TURSAB Seyahat Sigortası
 • Kaliteli Hizmet ve Memnuniyet Garantisi
 • Yüksek Model Turizm Araçları ile Seyahat
 • Aktivite ve Eğlence Transferleri
 • Otopark ve Otoban ÜcretleriDahil Olmayanlar

 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri
 • Kişisel aktiviteler ve harcamalar
 • Son Gün Akşam Yemeği
 • Müze ve Ören yeri girişleri

Diğer Ayrıntılar

 • Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur.
 • Tur başlamadan önce ve tur sırasında doğal afet, terör, sokak hareketleri, kriz veya diğer ülkesel sebeplerden dolayı iptaller gelmesi ve yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz tur veya turları iptal etme veya bir sonraki haftaya aktarma hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
 • Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkânı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesislerde yemek alınacak olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş ya da faturalarını temin edebilirler.
 • Dönüş tarihinde 28 hafta (7 aylık) ve üzeri olan hamileler paket tura kanunen katılamazlar. Ancak, doktordan alınacak “seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresi yer alan raporla seyahat edebilirler. (Doktor raporu tarihi 7 günden eski olamaz) Hamilelik döneminin 36 hafta (9 aylık) ve sonrasında ise doktor raporu olsa dahi hamile yolcuların seyahatine kanunen izin verilmez.
 • Müze Kartı ile giriş yapılabilen müze ve ören yerlerine misafirlerimiz müze kart temin edebilir veya giriş ücretlerini ödeyebilirler. Misafirin inisiyatifine bağlıdır.  Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır.  18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan konuklarımıza müze kart maalesef verilememektedir. Tam müze kartı ücreti 60 TL, Öğrenci müze kartı ücreti 30 TL’dir. Müze Girişleri öğretmenlerimiz için ücretsizdir.
 •  Turlarda 11- 16 kişi arası kayıtlarda 18 kişilik minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik  midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde Acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tur programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve şartlara bağlı olarak gerçekleştirilir. Ekstra turlarımızda tura katılmayacak misafirlerimiz, rehberimiz tarafından vakit geçirebileceği belirli noktalara yönlendirilecektir. Ekstra turlara katılmak istemeyen misafirlerimiz bu noktalarda beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Tura gidilen bölgenin hava şartlarına, coğrafi yapısına göre uygun kıyafet ve aksesuar tercih edilmelidir. Telefonlarınız için yanınızda şarj cihazı veya power bank bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 • Tura başlarken eğer düzenli bir ilaç kullanıyorsanız yanınıza alınız. Herhangi bir alerjiniz veya kronik rahatsızlığınız bulunuyorsa rehberinize bildiriniz.

Yukarı
Paylaş
Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
Gönder