19 Kasım 2020
UÇAKLI İSTANBUL TURU
2 Gece - 3 Gün
5* OTELDE KONAKLAMA

TURUMUZ PANDEMİ KURALLARINA UYGUN ŞEKİLDE PLANLANMIŞTIR. 


Tur Programı

 • 1

  ÇAMLICA TEPESİ – ÇAMLICA CAMİİ – ORTAKÖY – DOLMABAHÇE SARAYI – BEYOĞLU – TAKSİM – İSTİKLAL CADDESİ – GALATA KULESİ - MİNİATÜRK

  sabah 03:00'te Gaziantep Emniyet Müdürlüğü karşısındaki ofisimizin önünde toplanarak transfer aracımız ile 03:15’te havalimanına hareket ediyoruz. 03:30’te Gaziantep Havalimanı’na varıyor, Check-in işlemlerimizi yaptıktan sonra 04:50 ANADOLUJET uçuşu ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuyoruz. Havalimanında bizi bekleyen aracımıza binerek İstanbul’un panoramik olarak en güzel seyredilebileceği Çamlıca Tepesi’nden İstanbul’a Merhaba diyoruz. Manzaraya karşı alacağımız açık büfe kahvaltı ikramımız eşliğinde eşsiz manzaranın tadını çıkarıyoruz.. 2013 yılında yapımına başlanan ve 15 Mart 2019 tarihinde hizmete açılan Türkiye’nin en büyük camii olma özelliğini taşıyan Çamlıca Camii de fotoğrafladıktan sonra 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinden Avrupa Yakasına geçiyoruz. Köprünün Avrupa bacağında bulunan ve kartpostallarda sıkça gördüğümüz Ortaköy Sahili’nde kısa bir serbest zaman veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Osmanlı’nın son yüzyılındaki yönetim merkezlerinin başında gelen, bizleri görkemi ve ihtişamı ile karşılayan Dolmabahçe Sarayı’nı (selamlık bölümü) geziyoruz. Sonrasında Beyoğlu’na geçerek İstanbul’un kalbi olan İstiklal Caddesi üzerinde rehberimizin bölge (St Antoine Kilisesi, Elhamra Sineması, Galatasaray Lisesi, Çiçek Pasajı, Mısır Apartmanı, İnci Pastanesi, Ayıa Trias Kilisesi, Veba Hastanesi vb.) tanıtımı eşliğinde keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Galata Kulesi’ne vardığımızda rehberimizin vereceği serbest zamanda öğle yemeğimizi alıyoruz. Serbest zaman sonrasında Taksim Meydanı’ndan aracımıza binerek Yerli ve yabancı turistlerin ilk adresi olan Miniatürk’te kısa sürede muhteşem bir Türkiye turu yaptıktan sonra akşam yemeğimizi almak ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. 5* LIONEL OTEL v.b.

 • 2

  TOPKAPI SARAYI – SULTANAHMET – ALMAN ÇEŞMESİ – AYASOFYA – MİLYON TAŞI – DİKİLİTAŞ – YILANLI SÜTUN – YEREBATAN SARNICI –KAPALI ÇARŞI – EYÜP SULTAN – İDRİSİ BİTLİSİ TEPESİ (PİERRE LOTİ)

  sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasında Osmanlı Hanedanının 400 yıllık konutu olan Topkapı Sarayı’na geçiyoruz. Yazlık avlusunda Marmara Denizi, Boğaz ve Haliç manzarasına aynı anda sahip olan sarayın tarihini rehberimizden dinledikten sonra fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Sultanahmet’in Medrese, Daru-l Kurra, Muvakkithane, Sıbyan Mektebi, Arasta, Hamam, İmaret, Darü’ş-şifa ve Türbe’den oluşan külliyesini ziyaret ediyoruz. Adını göz alıcı mavi çinilerden alan Mavi Camii olarakta bilinen Sultan Ahmet Camii’ni gezdikten sonra Hipodrom bölgesinde Osmanlı İmparatorluğu’na Alman İmparatoru tarafından hediye edilen Alman Çeşmesi, Doğu Roma’nın başlangıç noktası sayılan Milyon Taşı, Dikilitaş ve Yılanlı Sütun’u fotoğraflıyoruz. Tarihi Yarımada gezimize Dünya’nın en büyük 3. Kilisesi olan ve kutsal bilgelik anlamına gelen, Bizans döneminin en önemli kilisesi, Osmanlı döneminde 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet Han’ın vakfiyesi olarak Camii olan ve günümüzde de cami olarak ibadete açık olan Ayasofya camisini rehber anlatımı ile geziyoruz. Ardından rehberimiz öğle yemeği ve Cuma namazı için serbest zaman verecektir. Devamında olağanüstü mistik ortamıyla 336 sütunun arasından yürüyerek Yerebatan Sarnıcı’nı gezerken rehberimizden Medusa’nın ilginç hikâyesini dinliyoruz. Sonrasında yürüme mesafesindeki tarihi Bizans’a kadar dayanan asırlar öncesinin tek AVM’si ve Dünya’da finansın kalbi olan Kapalı Çarşı’ya geçerek alışveriş yapma imkanına kavuşuyoruz. Kapalı Çarşıyı da gezip alışveriş yaptıktan sonra Eminönü’nden Boğaz turu için Tekneye biniyoruz.(Ekstra). Boğaz turunda istanbul’un tarihi tüm güzellikleri teker teker görme fırsatı bulacağız. Ardından Zamanın yeterli gelmesi durumunda Eyüp bölgesine geçiyoruz. Eyüp Sultan Hazretleri’nin Türbesini ve Camii ziyareti sonrasında İdrisi Bitlisi Tepesine (Pierre Loti) çıkarak İstanbul’un Haliç manzarasına karşı çay-kahve keyfi yapıyoruz. İstanbul’un ve boğazın akşam manzarasını da fotoğraflayıp huzur dolduktan sonra akşam yemeğimizi almak ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. 5* LIONEL OTEL v.b.

 • 3

  PANORAMA 1453 - ADALAR (Kınalıada, Burgazadası, Kaşıkadası, Sivriada, Tavşan Adası, Heybeliada, Büyükada) – ÜSKÜDAR – MİHRİMAH SULTAN CAMİİ - AZİZ MAHMUT HÜDAİ TÜRBESİ – KIZ KULESİ - KADIKÖY

  abah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonra ilk durağımız Dünyanın tam Panoramik tek müzesi olan PANORAMA 1453’ü anlatılmaz duydular yaşayarak geziyoruz. Ardından Adalar’a hareket etmek üzere vapur iskelesine geçiyoruz. Marmara’nın deniz havasını içimize çekerek Kınalıada, Burgazadası, Kaşıkadası, Sivriada, Tavşan Adası, Heybeliada’ya doğru yol alıyoruz ve son olarak adaların incisi Büyükada’ya varıyoruz. Ada tanıtımını rehberimizden dinledikten sonra dileyen misafirlerimiz adanın doğa kokusunu içine çekmek, ağaçlarla kaplı dar sokaklarından geçerken, bakmaya doyamayacağı köşkleri ve manzarayı izlemek üzere, adayı tam tur dolaşan faytonlara yönelirken, arzu edenler de bisiklet kiralayarak Aya Yorgi Kilisesi’ni ve adayı keşfe çıkabilir, hediyelik eşya tezgâhlarında alışveriş yapabilirler. Adalar turumuzu tamamladıktan sonra Avrupa yakasından bindiğimiz vapura binerek Anadolu yakasında iniyor ve bizi bekleyen aracımız ile Bütün ulema ve evliya tarafından duasının kabul olduğu bildirilen Aziz Mahmut Hüdâi Hazretleri Türbesini ziyaret edebilecek ve Mihrimah Sultan Camii’ni göreceğiz. Ardından Üsküdar’a geçiyoruz. Üsküdar Kız Kulesi’nde vereceğimiz serbest zaman sırasında, Dileyen misafirlerimiz tekne ile ulaşım yaparak Kız Kulesi’nin direkt içine de girebileceklerdir(Ekstra). Güneşi Kız Kulesi’nde batırdıktan ve mükemmel günbatımı fotoğraflarını yakaladıktan sonra uçağımızın kalkacağı vakte kadar Kadıköy’e geçiyoruz. Not: Üsküdar’dan Kadıköy’e geçmek; saat durumu ve grubumuzun istekleri doğrultusunda rehberimizin insiyatifinde yapılacak olup opsiyoneldir. Kadıköy’e gidilmeyip Üsküdar’da vakit doldurulup direk havalimanına geçilebilir. Rehberimizin vereceği serbest zamanın ardından aracımıza binerek Gazi Şehrimize dönüş uçağımıza binmek üzere Sabiha Gökçen Havalimanı’na geçiyoruz. Tarih, kültür, doğa ve sanat dolu keyifli turumuzu tamamladıktan sonra Gaziantep’e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İndiğimizde bizi bekleyen transfer aracımıza binerek şehir merkezindeki ilk kalkış noktamıza varıyoruz ve siz değerli misafirlerimiz ile başka organizasyonlarımızda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

Ücretlendirme

 

İKİ/ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI ÜCRET TABLOSU

 

Nakit Ödeme
1490 ₺

Kredi Kartı Tek Çekim
1550 ₺ 

Bonus Karta 3 Taksit
1600 ₺ 

Bonus Karta 5 Taksit
1650 ₺ 

 

 

 ÇOCUK ÜCRETLERİ

 • 0-2 yaş çocuk: sorunuz
 • 2-11 yaş çocuk: 1200 

(Çocuk fiyatlandırmaları iki ebeveyni ile aynı odada kalacak 1.çocuk için geçerlidir. 1'den fazla çocuk için lütfen acentamızla görüşünüz. Tek kişilik odada konaklama farkını lütfen acentamıza sorunuz.)


Dahil Olanlar

* Gaziantep>İstanbul>Gaziantep ekonomi sınıfı uçak bileti

* Şehir merkezi Gaziantep Havalimanı transferleri

* İstanbul'da otobüsle yapılacak tüm transferler

* 2 gece 5* otel konaklaması

* 3 sabah kahvaltısı

* 2 akşam yemeği

* Zorunlu seyahat sigortası

* Profesyonel rehberlik hizmeti

* Adalar turu vapur ücreti


Dahil Olmayanlar

* Öğle yemekleri 

* Boğaz turu ücreti

* Piyer Loti tepesine teleferikle çıkış ücreti

* Müze-ören yeri giriş ücretleri (Müze kart alınız)

* Kişisel harcamalar

 


Diğer Ayrıntılar

 

 • Turumuza kayıt yaptırıp yerinizi garantiye almak için kişi başı 500 TL ön ödeme (kaparo) ödemesi yapmanız yeterlidir. Kalan ücreti tur kalkış tarihinden 1 hafta öncesine kadar tamamlayabilirsiniz.
 • Uçak bileti kesilmeden önce yapılan iptallerde tur ücretinin tamamı iade edilecek olup, uçak bileti kesildikten veya geri iadesi alınamayacak masraflar yapıldıktan sonraki iptallerde ise bu tutarlar düşülüp, kalan meblağ katılımcıya iade edilecektir.
 • Programımız tamamen pandemi kurallarına uygun şekilde icra edilecek olup, gerekli tüm tedbirler alınacaktır.
 • Misafirlerimizden rezervasyon yapılmadan önce pandemi kuralları gereği güvenli seyahat için HES kodu alınacak, daha sonra rezervasyon yapılacaktır.
 • Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti, uçak rötarı v.b.  nedenlerle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur.
 • Tur başlamadan önce ve tur sırasında doğal afet, sokağa çıkma yasağı v.b. ülkesel sebeplerden dolayı iptaller gelmesi ve yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz tur veya turları iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine gidiş tarihine 1 hafta  kala bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Bu durumda tur ücretinin tamamı katılımcıya iade edilecektir.
 • Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkânı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesislerde yemek alınacak olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş ya da faturalarını temin edebilirler.
 • Müze Kartı ile giriş yapılabilen müze ve ören yerlerine misafirlerimiz müze kart temin edebilir veya giriş ücretlerini ödeyebilirler. Misafirin inisiyatifine bağlıdır.  Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır. 18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. Tam müze kartı ücreti 60 TL, Öğrenci müze kartı ücreti 30 TL’dir. Müze Girişleri öğretmenlerimiz için ücretsizdir.
 • Turumuza katılırken; spor veya rahat yürüyüş ayakkabısı, terlik, yağmurluk, rahat kıyafetler, hırka ya da kazak almanızı tavsiye ederiz.

Yukarı
Paylaş
Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
Gönder