16 Haziran 2023
UÇAKLI İSTANBUL TURU
2 Gece - 3 Gün / 5* Otelde Konaklama

Detaylı bilgi ve rezervasyon için telefon: 0534 574 59 59


Tur Programı

 • 1

  ÇAMLICA TEPESİ – ÇAMLICA CAMİİ – ÇAMLICA KULESİ ORTAKÖY – DOLMABAHÇE SARAYI – EYÜP SULTAN CAMİ - PİERRE LOTİ TEPESİ

  Sabaha karşı saat 02.30’da Batıkent olimpik yüzme havuzu yanındaki Cergibozanlar market önünde toplanıyoruz. Saat 03.00’te transfer aracımız ile havalimanına hareket ediyoruz. Gaziantep Oğuzeli Havalimanın da uçuş işlemlerimizi yaptıktan sonra 04.45 uçağı ile İstanbul Havalimanı’na uçuyoruz. Havalimanında bizi bekleyen aracımıza binerek Çamlıca Tepesinde Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan, dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul gezimize başlıyoruz. 2013 yılında yapımına başlanan ve 15 Mart 2019 tarihinde hizmete açılan Türkiye’nin en büyük camii olma özelliğini taşıyan Çamlıca Camii’yi fotoğrafladıktan sonra, İstanbullulara, mega kenti, panoramik olarak izleme olanağı sunan, deniz seviyesinden 587 metre yüksekliği ile İstanbul'un ve Avrupa'nın en yüksek yapısı unvanını taşıyan Çamlıca Kulesine doğru yola çıkıyoruz (Ekstra). Biletlerimizi alarak bütün İstanbul’u kuş bakışı seyretme şansı yakalıyoruz. Betonarme yapısının yüksekliği 221 metre olan kulenin çelik anten yüksekliği 168 metredir. Kule, 4 katı yerin altında olmak üzere her biri 4,5 metre yüksekliğinde 53 kattan oluşmaktadır. Daha sonra aracımıza geçiyoruz. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinden Avrupa Yakasına geçiyoruz. Köprünün Avrupa bacağında bulunan ve kartpostallarda sıkça gördüğümüz Ortaköy Sahili’nde kısa bir serbest zaman veriyoruz. Ortaköy’de meşhur olan Kumpir ve Waffle alarak boğaz manzarası içerisinde bu lezzetleri tatma şansı yakalıyoruz. Fotoğraflarımızı çektikten sonra Osmanlı’nın son yüzyılındaki yönetim merkezlerinin başında gelen, bizleri görkemi ve ihtişamı ile karşılayan Dolmabahçe Sarayı’nı (selamlık bölümü) geziyoruz. Dolmabahçe gezimiz sonrası aracımıza geçiyoruz. Eyüp Sultana doğru yola çıkıyoruz. Burada serbest zaman içerisinde öğlen yemeğimizi aldıktan sonra Eyüp Sultan Camini ziyaret ediyoruz. Eyüp Sultan Hazretleri’nin Türbesini ve Camii ziyaretimiz sonrasında dileyen misafirlerimiz ile tarihi mezarlık yolu içerisinden yürüyerek Pierre Loti tepesine çıkıyoruz. (Yürüyerek çıkamayacak olan misafirlerimiz teleferik ile 5 dakikada Pierre Loti tepesine ulaşabilirler). Daha sonra Pierre Loti tepesine çıkarak İstanbul manzarasına karşı çay-kahve keyfi yapıyoruz. İstanbul’un ve boğazın akşam manzarasını da fotoğraflayıp huzur dolduktan sonra akşam yemeğimizi almak ve yerleşmek üzere otelimize geçiyoruz. (5* Ever - Lionel – Ramada v.b.)

 • 2

  OPKAPI SARAYI – AYASOFYA – SULTANAHMET – ALMAN ÇEŞMESİ – MİLYON TAŞI – DİKİLİTAŞ – YILANLI SÜTUN – YEREBATAN SARNICI – KAPALI ÇARŞI – BAYEZİD CAMİİ VE MEYDANI – İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ - VEFA BOZACISI - KADINLAR PAZARI

  sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasında Osmanlı Hanedanının 400 yıllık konutu olan Topkapı Sarayı’na geçiyoruz. Yazlık avlusunda Marmara Denizi, Boğaz ve Haliç manzarasına aynı anda sahip olan sarayın tarihini rehberimizden dinledikten sonra fotoğraf molası veriyoruz. Tarihi Yarımada gezimize Dünya’nın en büyük 3. Kilisesi olan ve kutsal bilgelik anlamına gelen, Bizans döneminin en önemli kilisesi, 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından bedeli ödenerek camii olarak vakfedilen Ayasofya Camii’ni geziyoruz. Ardından Sultanahmet’in Medrese, Daru-l Kurra, Muvakkithane, Sıbyan Mektebi, Arasta, Hamam, İmaret, Darü’ş-şifa ve Türbe’den oluşan külliyesini ziyaret ediyoruz. Adını göz alıcı mavi çinilerden alan Mavi Camii olarakta bilinen Sultan Ahmet Camii’ni gezdikten sonra Hipodrom bölgesinde Osmanlı İmparatorluğu’na Alman İmparatoru tarafından hediye edilen Alman Çeşmesi, Doğu Roma’nın başlangıç noktası sayılan Milyon Taşı, Dikilitaş ve Yılanlı Sütun’u fotoğraflıyoruz. Devamında olağanüstü mistik ortamıyla 336 sütunun arasından yürüyerek restorasyonu yeni tamamlanan Yerebatan Sarnıcı’nı gezerken rehberimizden Medusa’nın ilginç hikâyesini dinliyoruz. Sonrasında yürüme mesafesindeki tarihi Bizans’a kadar dayanan asırlar öncesinin tek AVM’si ve dünyada finansın kalbi olan Kapalı Çarşı’ya Beyazıt Kapısı tarafından giriş yapıyoruz serbest zaman içerisinde kapalı çarşıyı gezme fırsatını yakalıyoruz. Ardından tarihi Bayezid Camii ve Meydanı’nı ziyaret ediyor, sonrasında İstanbul Üniversitesi’ni görüyoruz. Daha sonra yürüyerek tarihi Vefa Bozacısına iniyoruz. Misafirlerimiz ile boza ya da salep tatma şansı yakalıyoruz. Bu tarihi mükemmel lezzet sonrası saraçhane tarafından aracımıza binerek günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize gidiyoruz. (5* Ever - Lionel – Ramada v.b.)

 • 3

  ADALAR (Kınalıada, Burgazadası, Kaşıkadası, Sivriada, Tavşan Adası, Heybeliada, Büyükada) - İSTİKLAL CADDESİ - ANTOİNE KİLİSESİ - GALATASARAY LİSESİ - AYIA TRİAS KİLİSESİ - TAKSİM MEYDANI

  sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasında Adalar’a hareket etmek üzere vapur iskelesine geçiyoruz. Marmara’nın deniz havasını içimize çekerek Kınalıada, Burgazadası, Kaşıkadası, Sivriada, Tavşan Adası, Heybeliada’ya doğru yol alıyoruz ve son olarak adaların incisi Büyükada’ya varıyoruz. Ada tanıtımını rehberimizden dinledikten sonra dileyen misafirlerimiz adayı keşfederek, ağaçlarla kaplı dar sokaklarından geçerken, bakmaya doyamayacağı köşkleri ve manzarayı izlemek üzere, adayı tam tur dolaşan faytonlara yönelirken, arzu edenler de bisiklet kiralayarak Aya Yorgi Kilisesi’ni ve adayı keşfe çıkabilir, hediyelik eşya tezgâhlarında alışveriş yapabilirler. Ardından Büyükada’ya veda ediyor, bizleri Karaköy Vapur İskelesi’nde bekleyen aracımıza doğru yol alıyoruz. Öğleden sonra dileyen misafirlerimiz ile Taksim Meydanında meşhur ıslak hamburgerini deneyimliyoruz. Sonrasında İstanbul’un kalbi olan, İstiklal Caddesi üzerinde rehberimizin bölge (St Antoine Kilisesi, Elhamra Sineması, Galatasaray Lisesi, Çiçek Pasajı, Mısır Apartmanı, İnci Pastanesi, Ayıa Trias Kilisesi, Veba Hastanesi vb.) tanıtımı eşliğinde keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Rehberimizin vereceği serbest saat diliminde dileyen misafirlerimiz Galata Kulesi’ne gitme şansı yakalayabilirler, ya da Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesinde yürüyerek İstanbul’un tarihi çarşısının tadını çıkarabilirler.  Serbest zaman diliminde yemek ihtiyacımızı karşıladıktan sonra, belirlenen yer ve saatte toplanıp uçuşumuzdan 2,5 saat önce yola çıkıyor olacağız. Tarih, kültür, doğa ve sanat dolu keyifli turumuzu tamamladıktan sonra 21.05 seferi ile İstanbul havalimanından Gaziantep’e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İndiğimizde bizi bekleyen transfer aracımıza binerek şehir merkezindeki ilk kalkış noktamıza varıyoruz ve siz değerli misafirlerimiz ile başka organizasyonlarımızda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

Ücretlendirme

 

Tarih Tur İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
16.06.2023 / 18.06.2023
(Müsait)
(Uçaklı) İstanbul Turu
6,490.00 TRY
8,990.00 TRY
6,490.00 TRY
0 - 1 Yaş 0.00 TRY
2 - 5 Yaş 2,500.00 TRY
6 - 11 Yaş 4,500.00 TRY
29.06.2023 / 01.07.2023
(Müsait)
(Uçaklı) İstanbul Turu
6,490.00 TRY
8,990.00 TRY
6,490.00 TRY
0 - 1 Yaş 0.00 TRY
2 - 5 Yaş 2,500.00 TRY
6 - 11 Yaş 4,500.00 TRY
14.07.2023 / 16.07.2023
(Müsait)
(Uçaklı) İstanbul Turu
6,490.00 TRY
8,990.00 TRY
6,490.00 TRY
0 - 1 Yaş 0.00 TRY
2 - 5 Yaş 2,500.00 TRY
6 - 11 Yaş 4,500.00 TRY
18.08.2023 / 20.08.2023
(Müsait)
(Uçaklı) İstanbul Turu
6,490.00 TRY
8,990.00 TRY
6,490.00 TRY
0 - 1 Yaş 0.00 TRY
2 - 5 Yaş 2,500.00 TRY
6 - 11 Yaş 4,500.00 TRY
 • Taksitler; Bonus, World, Maximum, Axess, Bankart, Paraf, CardFinans, Advantage kredi kartlarına uygulanmaktadır. 
 • Çocuk fiyatlandırmaları, iki yetişkin ile aynı odada kalacak 1.çocuk için geçerlidir.
 • Turumuza 1'den fazla çocukla katılmak isteyen aileler ücret bilgisini acentamızdan öğrenebilirler.
 • 12 yaş ve üzeri tam ücrete tabidir.

Dahil Olanlar

 • Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
 • Gaziantep-Oğuzeli Havaalanı Transferleri
 • İstanbul İçi Lüks Turizm Araçları ile Seyahat
 • 3 Sabah Kahvaltısı
 • 2 Gece 5* Otel Konaklaması
 • 2 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • TURSAB Seyahat Sigortası
 • Kaliteli Hizmet ve Memnuniyet Garantisi

Dahil Olmayanlar

 • Adalar Tekne turu
 • Çamlıca kulesi
 • Öğle yemekleri
 • Kişisel aktiviteler ve Harcamalar
 • Müze, Ören Yeri vb. Giriş Ücretler
 • Son Gün Akşam yemeği

Diğer Ayrıntılar

ÖDEME NOTLARI:

 • Turumuza kayıt yaptırıp yerinizi garantiye almak için kişi başı 1990₺ ön ödeme yapmanız yeterlidir. Kalan ücreti tur kalkış zamanından 72 saat öncesine kadar tamamlayabilirsiniz.
 • Ön ödemesini nakit veya Hesaba havale yapabilirsiniz. Kalan ödemeyi nakit - kredi kartı - hesaba havale olarak yapabilirsiniz. Ya da (Ön ödemesi dâhil) bütün ödemeyi kayıt yaptırırken kart ile ödeyebilir ve taksit yaptırabilirsiniz.
 • Kredi kartınıza ait bankanız ile olan anlaşmamıza / kampanyalarımıza özel değişen vade farkı seçenekleriyle 12 aya varan taksit imkânından yararlanabilirsiniz.
 • Özel günler haricindeki bütün turlarımızda tur tarihine son 72 saat kalana kadar yapılan iptallerde ödemenizin tamamı iade edilir.
 • Uçaklı turlarımızda iade yapılamamaktadır.
 • Çocuk ücretleri iki yetişkin yanında 6-12 yaş arasında geçerlidir.

 

TUR NOTLARI:

 • Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur.
 • Tur başlamadan önce ve tur sırasında doğal afet, terör, sokak hareketleri, kriz veya diğer ülkesel sebeplerden dolayı iptaller gelmesi ve yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz tur veya turları iptal etme veya bir sonraki haftaya aktarma hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
 • Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkânı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesislerde yemek alınacak olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş ya da faturalarını temin edebilirler.
 • Dönüş tarihinde 28 hafta (7 aylık) ve üzeri olan hamileler paket tura kanunen katılamazlar. Ancak, doktordan alınacak “seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresi yer alan raporla seyahat edebilirler. (Doktor raporu tarihi 7 günden eski olamaz) Hamilelik döneminin 36 hafta (9 aylık) ve sonrasında ise doktor raporu olsa dahi hamile yolcuların seyahatine kanunen izin verilmez.
 • Müze Kartı ile giriş yapılabilen müze ve ören yerlerine misafirlerimiz müze kart temin edebilir veya giriş ücretlerini ödeyebilirler. Misafirin inisiyatifine bağlıdır.  Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır.  18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan konuklarımıza müze kart maalesef verilememektedir. Tam müze kartı ücreti 60 TL, Öğrenci müze kartı ücreti 30 TL’dir. Müze Girişleri öğretmenlerimiz için ücretsizdir.
 •  Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda 18 kişilik  minibüs, 17 - 25 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik  midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde Acente koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tur programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve şartlara bağlı olarak gerçekleştirilir. Ekstra turlarımızda tura katılmayacak misafirlerimiz, rehberimiz tarafından vakit geçirebileceği belirli noktalara yönlendirilecektir. Ekstra turlara katılmak istemeyen misafirlerimiz bu noktalarda beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Tura gidilen bölgenin hava şartlarına, coğrafi yapısına göre uygun kıyafet ve aksesuar tercih edilmelidir. Telefonlarınız için yanınızda şarj cihazı veya powerbank bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 • Tura başlarken eğer düzenli bir ilaç kullanıyorsanız yanınıza alınız. Herhangi bir alerjiniz veya kronik rahatsızlığınız bulunuyorsa rehberinize bildiriniz.

Yukarı
Paylaş
Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
Gönder