06 Temmuz 2021
BATI KARADENİZ TURU-2
3 Gece - 5 Gün

DİĞER TARİHLERDEKİ BATI KARADENİZ TURLARIMIZ
(Tarihlerdeki linke tıklayıp ilgili turun sayfasına gidebilirsiniz)


Tur Programı

 • 1

  GAZİANTEP'TEN HAREKET GÜNÜ

  Akşam saat 19.00’da acentamızda toplanarak hareket ediyoruz. Kültür ve eğlence dolu turumuza başlıyoruz. Keyifli seyahatimiz molalar dahil yaklaşık 12 saat sürecektir.

 • 2

  KRİSTAL TERAS – TOKATLI KANYONU – İNCE SU KEMERİ – ÂŞIKLAR TÜNELİ – AMASRA – AMASRA KALESİ – KEMERE KÖPRÜSÜ– ÇEKİCİLER ÇARŞISI – TEKNE TURU

  Bölgede alacağımız yöresel kahvaltı sonrasında Safranbolu-Amasra güzergâhımız üzerinde bulanan Kristal Teras’ta programımıza başlıyoruz. Kristal Teras, Panoramik Tokatlı Kanyonu ve İnce Su Kemeri gezileri sonrasında Bartın-Karabük yolu üzerinde çam, meşe ve söğüt ağaçlarının yola eğilerek sanki bir tünel oluşturduğu Âşıklar Tüneli yollardan geçerek Amasra’ya doğru yol alıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bu mu ola (Dünya’nın Göz Bebeği) “sözleri ile ün kazanan güzel Amasra’ya ulaşıyoruz. İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir adayı ana karaya bağlayan Kemere Köprüsü; Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi içerisinde bulunan Fatih Camii, Cenova Şatosu ve Şapel ziyaretlerini yürüyerek gerçekleştirdikten sonra Osmanlı döneminden bu yana varlığını koruyan Çekiciler Çarşısını geziyoruz. Ardından dileyen misafirlerimizle Tavşan Adası’nı daha yakından görmek ve güzel bir eğlence yapmak üzere Amasra’da Tekne turuna katılıyoruz. (Ekstra) Tekne turu sonrasında öğle yemeğine geçiyoruz. Amasra’nın meşhur balık ve Amasra’ya özgü salatasından oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra bölgede serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Amasra plajında denize girebilecek, dileyen misafirlerimiz denize karşı çay-kahve keyfi yapabilirler. Rehberimizin verdiği serbest zaman sonrasında dinlenmek ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geçiyoruz. (Hıdırlık Konakları)

 • 3

  PINARBAŞI-HORMA KANYONU-ILICA ŞELALESİ-KASTAMONU KALESİ- ŞERİFE BACI ANITI-NASRULLAH MEYDANI VE CAMİSİ-ŞEYH ŞABAN-I VELİ TÜRBESİ-YÖRÜK KÖYÜ

  Otelimizde alacağımız yöresel kahvaltı sonrası Kanyonlar cenneti olarak bilinen Pınarbaşı ilçesine ulaşıyoruz. Yürüme parkuru oldukça rahat olan ve akarsular tarafından oldukça farklı kaya şekilleriyle karşılaşacağımız, yemyeşil ormanın içerisinde gizlenmiş olan Horma Kanyonu oluyor. Horma Kanyonu itibari ile Küre Dağları Milli parkı sınırları içerisine girmiş bulunuyoruz. Avrupa da sadece altı noktada bulunan ve yabani hayatın aktif bir şekilde korunarak devam etmesinin sağlandığı ‘Pan Parks’ları arasında olan bu coğrafyada kendinizi harika hissedecek ve doğaya duyduğunuz özleme son verebileceksiniz. Horma Kanyonu içerisinde yapacağımız yürüyüş sonrasında tekrardan aracımıza binerek Ilıca Şelalesine ulaşıyoruz. Ilıca şelalesi gezimizin ardından Ilgazların Kuzey yamaçlarında kurulmuş eski bir yerleşim yeri olan Kastamonu’ya varıyoruz. Öğle yemeğimizi alıyor sonrasında Bizans Hanedanı Kommenoslar tarafından yapılan ve Kastamonu şehrinin tarihsel çekirdeğini oluşturan, görüntüsüyle ziyaretçileri asırlardır selâmlayan Kastamonu Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Kurtuluş Savaşı'nın kadın kahramanlarından olan Şerife Bacı Anıtı’nı ziyaret ediyor, grup fotoğrafı alıyoruz. Hükümet Konağı ve Kastamonu'nun en önemli sembol eserlerinden birisi olan Saat Kulesi'nin görülmesinin sonrasında Nasrullah Meydanı ve Külliyesini ziyaret ediyoruz. Şeyh Şaban-i Veli Türbesi görüyor, Karabük - Kastamonu yolu üzerinde bulunan ve 1997 yılında Dünya Unesco Dünya Kültür Miras Listesine girerek kendini tanıtan eski bir Bektaşi köyü olan Yörük Köyüne ulaşıyoruz. Osmanlı-Türk Mimarisini daha yakından görebileceğimiz köy sokaklarından geçerken Osmanlı devrinden günümüze kalan gelenekler hakkında bilgi ediniyoruz. Köy halkının ortak kullanım alanı olan Eski Çamaşırhane, Sipahioğlu Konağı ve Köy Pazarı gezilerimizi yapıyoruz. Yörük Köyü sonrası dinlenmek ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geçiyoruz. (Hıdırlık Konakları)

 • 4

  ESKİÇARŞI – HÜKÜMET KONAĞI – SAAT KULESİ – HIDIRLIK SEYİR TEPESİ – KAYMAKAMLAR MÜZE EVİ – SAFRANBOLU ÇARŞILARI – YEMENİCİLER ARASTASI–YEDİGÖLLER (NAZLI-SAZLI-DERİN-SERİN-BÜYÜK-KÜÇÜK-KURU)

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında panoramik olarak Safranbolu’yu görebileceğimiz ve aynı zamanda Hükümet Konağı ve Saat Kulesi'nin bulunduğu Kale Mevkii'ni fotoğraflaya bileceğimiz Hıdırlık Seyir Tepesi’ne varıyoruz. Yürüyerek devam ettireceğimiz gezimiz güzergâhında bulunan Kaymakamlar Müze Evi ziyaretimiz sonrasında, Safranbolu'nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek İzzet Paşa Camii’ni ziyaret ederek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Çarşıları'nı gezdikten sonra, Yemeniciler Arastasında alışveriş molası veriyoruz. Molamız sonrasında Bolu Merkez’de öğle yemeğimizi alıyoruz. Yedigöller’e transfer olacağımız minibüslere binerek, Karadeniz bölgesinin en zengin bitki örtüsüne sahip olan Yedigöller bölgesine hareket ediyoruz. (Ekstra) Doğa ile baş başa kalabileceğiniz, her köşesi ayrı bir heyecan yaratacak, Nazlı, Sazlı, Derin, Serin, Büyük, Küçük, Kuru olarak isimlendirilmiş gölleri görebileceğimiz bir doğa yürüyüşüne çıkıyoruz. Farklı türlerde birçok ağaç ve birbirinden güzel manzaralarda fotoğraf imkânı sunan Yedigöller gezimizde orman içi patikalardan yapacağımız yürüyüş sonrası vereceğimiz serbest zaman içerisinde tertemiz havası ve kuş sesleri eşliğinde doğanın tarifi olmayacak güzellikteki bu görsel şölenini daha fazla yaşama imkânı buluyoruz. Yedigöller bölgesinde geçireceğimiz bu keyifli zamanların sonrasında rehberimizin belirteceği saatte aracımıza biniyoruz ve dinlenmek ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geçiyoruz. (Hampton By Hilton Bolu)

 • 5

  GÖLCÜK GÖLÜ – ABANT GÖLÜ – GAZİANTEP VARIŞ

  Otelimizde aldığımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından günümüzün gezilecek son bölgesi olan ''Kartpostallardaki Göl'' olarak adlandırılan Gölcük Gölü’ne geçiyoruz. Etrafı çam ve köknar ağaçları ile kaplı gölün her mevsim görüntüsü muhteşemdir. Doğanın olağan üstü güzellikleriyle etrafı çam ve köknar ağaçları ile kaplı olan gölün hemen kenarında Orman Bakanlığı'nın misafirhanesi, kartpostallara resim olan şirin bir ev vardır. Bu tesisten başka kır gazinosu adıyla bir restoran kafeterya ve birkaç bungalov evler bulunmaktadır. Mükemmel fotoğraflar yakalayacağımız Gölcük Gölü’nde dileyen misafirlerimiz bisiklet turu yapabilecekken dileyen misafirlerimiz günün keyfini çıkarmak adına göl manzaralı kafeteryada çay-kahve keyfi yapabileceklerdir. Gölcük gezisi sonrası Abant Gölü’ne hareket ediyoruz. Bolu Dağı’nın eteklerinde bulunan yeşilin her tonunu görebileceğimiz Abant Gölü etrafında yapacağımız yürüyüş sırasında göl üzerine bir halı gibi serilmiş nilüfer çiçeklerini görme fırsatı buluyoruz. Bu doğa harikası ve fazlasıyla bakir olan milli parkta grubumuza özel getirdiğimiz mangal öğle yemeğimizi (Ekstra) aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz yürüyüş yapabilirken dileyen misafirlerimiz at veya faytonla gezinti yapabilecekler. Abant gölü gezisi sonrasında Batı Karadeniz Bölgesine veda ediyor dönüş yoluna geçiyoruz.

Ücretlendirme

 

KİŞİ BAŞI ÜCRET
PEŞİN
ÖDEME
3
TAKSİT
6
TAKSİT
9 TAKSİT
 iki kişilik odada
1200 ₺
1250 ₺
1290 ₺ 
1335 ₺
 üç kişilik odada
1200 ₺
1250 ₺
1290 ₺
1335 ₺
 tek kişilik odada
1600 ₺
1670 ₺ 
1725 ₺ 
1780 ₺
 0-5 yaş çocuk
0 ₺
0 ₺
0 ₺ 
0 ₺
 6-11 yaş çocuk
1000 ₺
1045 ₺
1075 ₺
1115 ₺
 • Taksitler; Bonus, World, Maximum, Axess, Bankart, Paraf, CardFinans, Advantage kredi kartlarına uygulanmaktadır. 
 • Çocuk fiyatlandırmaları, iki yetişkin ile aynı odada kalacak 1.çocuk için geçerlidir.
 • Turumuza 1'den fazla çocukla katılmak isteyen aileler ücret bilgisini acentamızdan öğrenebilirler.
 • 6-11 yaş grubuna otobüste koltuk tahsisi yapılacaktır.
 • 0-5 yaş grubuna otobüste koltuk talep edilirse uygulanacak koltuk bedelini lütfen acentamıza sorunuz.
 • 12 yaş ve üzeri tam ücrete tabidir.

Dahil Olanlar

 • 3 gece programda belirtilen otellerde konaklama
 • 3 sabah kahvaltısı
 • 3 akşam yemeği
 • Araçla Milli Parka giriş ücreti
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Lüks otobüsle programda belirtilen ulaşımlar ve çevre gezileri
 • Araç içerisinde yapılacak ikramlar

Dahil Olmayanlar

 • Öğle yemekleri 
 • Programda belirtilen (isteğe bağlı) ekstra aktiviteler
 • Minibüsle Yedigöller turu
 • Amasra Tekne turu
 • Müze-ören yeri girişleri 

Diğer Ayrıntılar

   • ÖDEME NOTLARI

    • Turumuza kayıt yaptırıp yerinizi garantiye almak için kişi başı 300.TL ön ödeme(kaparo) ödemesi yapmanız yeterlidir. Kalan ücreti tur kalkış zamanından 72 saat öncesine kadar tamamlayabilirsiniz.
    • Kaparo ödemesini nakit veya kredi kartı ile yaparak, kalan ödemeyi nakit - kredi kartı - hesaba havale olarak yapabilirsiniz. Ya da (kaparo ödemesi dâhil) bütün ödemeyi kayıt yaptırırken kart ile ödeyebilir ve taksit yaptırabilirsiniz.
    • Kredi kartınıza ait bankanız ile olan anlaşmamıza / kampanyalarımıza özel değişen vade farkı seçenekleriyle 12 aya varan taksit imkânından yararlanabilirsiniz.
    • Özel günler haricindeki bütün turlarımızda tur tarihinden 72 saat öncesine kadar koşulsuz iptal etme hakkına sahipsiniz. Yapılan iptallerde yapılan ödemenin tamamının iadesi yapılır. Son 72 saat içerisine girmiş olan iptallerde acentenin (varsa) zararı kadarı kesilip kalan ödemenin iadesi yapılır.
    • Çocuk ücretleri iki yetişkin yanında geçerlidir.

     

    TUR NOTLARI

    • Araçlarımızda misafirlerimiz için maskemiz bulunacaktır.
    • Araçlarımızda istediğiniz zaman kullanabileceğiniz dezenfektan ve kolonya imkânı olacaktır.
    • Günlük ateş ölçümleri yapılacaktır.
    • Tur Araçlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun yerleşim düzeninde misafirimize hizmet verilecektir.
    • Araçlarımız misafirlerimiz gelmeden önce dezenfekte edilecek, sizler için hazır olacaktır.
    • Misafirlerimizden rezervasyon yapılmadan önce HES kodu alınacak, daha sonra rezervasyon yapılacaktır.
    • Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur.
    • Tur başlamadan önce ve tur sırasında doğal afet, terör, sokak hareketleri, kriz veya diğer ülkesel sebeplerden dolayı iptaller gelmesi ve yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz tur veya turları iptal etme veya bir sonraki haftaya aktarma hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
    • Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkânı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesislerde yemek alınacak olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş ya da faturalarını temin edebilirler.
    • Dönüş tarihinde 28 hafta (7 aylık) ve üzeri olan hamileler paket tura kanunen katılamazlar. Ancak, doktordan alınacak “seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresi yer alan raporla seyahat edebilirler. (Doktor raporu tarihi 7 günden eski olamaz) Hamilelik döneminin 36 hafta (9 aylık) ve sonrasında ise doktor raporu olsa dahi hamile yolcuların seyahatine kanunen izin verilmez.
    • Müze Kartı ile giriş yapılabilen müze ve ören yerlerine misafirlerimiz müze kart temin edebilir veya giriş ücretlerini ödeyebilirler. Misafirin in isiyatif bağlıdır.  Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır.  18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan konuklarımıza müze kart maalesef verilememektedir. Tam müze kartı ücreti 60 TL, Öğrenci müze kartı ücreti 30 TL’dir. Müze Girişleri öğretmenlerimiz için ücretsizdir.

Yukarı
Paylaş
Sizi Arayalım
Sizi Arayalım
Gönder